Férfi óriás-műlesiklás az 1952. évi téli olimpiai játékokon

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Férfi óriás-műlesiklás
a VI. téli olimpián
Alpine skiing pictogram.svg
Adatok
Dátum február 15.
Versenyzők 83 résztvevő
26 nemzetből
Érmesek
Aranyérem   Norvégia Norvégia
Ezüstérem   Ausztria Ausztria
Bronzérem   Ausztria Ausztria

1956 → 

Az 1952. évi téli olimpiai játékokon az alpesisí férfi óriás-műlesiklás versenyszámát február 15-én rendezték. Az aranyérmet a norvég Stein Eriksen nyerte, a második és harmadik helyen osztrák versenyzők végeztek. A Magyarországot képviselő Piroska József a 79. lett.

Végeredmény[szerkesztés]

Mindegyik versenyző egy futamot teljesített, az időeredmények határozták meg a végső sorrendet. Az időeredmények másodpercben értendők.

Helyezés Versenyző Nemzet Időeredmény
1Aranyérem Arany Stein Eriksen Norvégia Norvégia (NOR) 2:25,0
2Ezüstérem Ezüst Christian Pravda Ausztria Ausztria (AUT) 2:26,9
3Bronzérem Bronz Toni Spiß Ausztria Ausztria (AUT) 2:28,8
4. Zeno Colò Olaszország Olaszország (ITA) 2:29,1
5. Georges Schneider Svájc Svájc (SUI) 2:31,2
6. Stig Sollander Svédország Svédország (SWE) 2:32,6
6. Brooks Dodge, Jr. Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 2:32,6
8. Bernhard Perren Svájc Svájc (SUI) 2:33,1
9. Hans Senger Ausztria Ausztria (AUT) 2:33,6
10. Gunnar Hjeltnes Norvégia Norvégia (NOR) 2:33,7
11. Fernand Grosjean Svájc Svájc (SUI) 2:33,8
12. Fredy Rubi Svájc Svájc (SUI) 2:34,0
13. Guttorm Berge Norvégia Norvégia (NOR) 2:34,5
14. James Couttet Franciaország Franciaország (FRA) 2:34,9
15. Guy de Huertas Franciaország Franciaország (FRA) 2:35,1
16. Henri Oreiller Franciaország Franciaország (FRA) 2:35,3
17. Pepi Schwaiger Németország Németország (GER) 2:35,4
18. Carlo Gartner Olaszország Olaszország (ITA) 2:35,7
19. Alf Opheim Norvégia Norvégia (NOR) 2:35,9
20. Igaja Csiharu Japán Japán (JPN) 2:36,1
21. Åke Nilsson Svédország Svédország (SWE) 2:37,0
22. Silvio Alverà Olaszország Olaszország (ITA) 2:37,7
23. Maurice Sanglard Franciaország Franciaország (FRA) 2:38,0
24. Jack Reddish Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 2:39,5
24. Roberto Lacedelli Olaszország Olaszország (ITA) 2:39,5
26. Mizugami Hiszasi Japán Japán (JPN) 2:40,9
27. Tine Mulej Jugoszlávia Jugoszlávia (YUG) 2:41,3
28. Beni Obermüller Németország Németország (GER) 2:41,4
29. Jack Nagel Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 2:42,0
30. Sixten Isberg Svédország Svédország (SWE) 2:42,3
31. Pentti Alonen Finnország Finnország (FIN) 2:45,1
32. Willi Klein Németország Németország (GER) 2:46,2
33. Janko Štefe Jugoszlávia Jugoszlávia (YUG) 2:47,5
34. Robert Richardson Kanada Kanada (CAN) 2:48,2
35. David Lawrence Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 2:48,6
36. André Bertrand Kanada Kanada (CAN) 2:49,3
37. Jack Griffin Kanada Kanada (CAN) 2:49,9
38. Stefan Dziedzic Lengyelország Lengyelország (POL) 2:50,3
39. Jan Płonka Lengyelország Lengyelország (POL) 2:51,5
40. Francisco Viladomat Spanyolország Spanyolország (ESP) 2:51,6
41. Andrzej Gąsienica Roj Lengyelország Lengyelország (POL) 2:52,2
42. Eino Kalpala Finnország Finnország (FIN) 2:52,3
43. John Boyagis Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) 2:52,5
44. Niilo Juvonen Finnország Finnország (FIN) 2:52,8
45. Mihai Bîră, Sr. Románia Románia (ROU) 2:53,0
46. Gordon Morrison Kanada Kanada (CAN) 2:54,2
47. Pepi Erben Németország Németország (GER) 2:55,0
48. Józef Marusarz Lengyelország Lengyelország (POL) 2:55,5
49. Pablo Rosenkjer Argentína Argentína (ARG) 2:55,9
49. John Fredriksson Svédország Svédország (SWE) 2:55,9
51. Haukur Sigurðsson Izland Izland (ISL) 2:57,0
52. Dick Pappenheim Hollandia Hollandia (HOL) 2:57,6
53. Georgi Dimitrov Bulgária Bulgária (BUL) 2:59,5
54. Radu Scîrneci Románia Románia (ROU) 3:00,1
55. Pekka Alonen Finnország Finnország (FIN) 3:00,2
56. Luis de Ridder Argentína Argentína (ARG) 3:00,9
57. Luis Arias Spanyolország Spanyolország (ESP) 3:01,5
57. Jón Karl Sigurðsson Izland Izland (ISL) 3:01,5
59. Dumitru Sulică Románia Románia (ROU) 3:01,7
60. Juan Poll Spanyolország Spanyolország (ESP) 3:03,5
61. Otto Jung Argentína Argentína (ARG) 3:03,7
62. Luis Molné Spanyolország Spanyolország (ESP) 3:04,9
63. Ásgeir Eyjólfsson Izland Izland (ISL) 3:06,4
64. Ştefan Ghiţă Románia Románia (ROU) 3:06,7
65. Georgi Mitrov Bulgária Bulgária (BUL) 3:07,4
66. Gino de Pellegrín Argentína Argentína (ARG) 3:09,5
67. Bill Day Ausztrália Ausztrália (AUS) 3:10,5
68. Stefán Kristjánsson Izland Izland (ISL) 3:12,5
69. Michel Feron Belgium Belgium (BEL) 3:14,0
70. Peter Pappenheim Hollandia Hollandia (HOL) 3:15,1
71. Rupert de Larrinaga Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) 3:16,9
72. Dimitar Drazsev Bulgária Bulgária (BUL) 3:17,6
73. Denis Feron Belgium Belgium (BEL) 3:19,2
74. Noel Harrison Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) 3:24,1
75. Eduardo Silva Chile Chile (CHI) 3:25,6
76. Jaime Errázuriz Chile Chile (CHI) 3:30,3
77. Herbert Familton Új-Zéland Új-Zéland (NZL) 3:31,7
78. Bob Arnott Ausztrália Ausztrália (AUS) 3:38,4
79. Piroska József Magyarország Magyarország (HUN) 3:39,3
80. Barry Patten Ausztrália Ausztrália (AUS) 3:41,1
81. Bill Hunt Új-Zéland Új-Zéland (NZL) 3:51,6
82. Ibrahim Geagea Libanon Libanon (LIB) 3:52,8
Egon Schöpf Ausztria Ausztria (AUT) kizárták

Források[szerkesztés]