Egyéni síugrás nagysáncon az 1998. évi téli olimpiai játékokon

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Egyéni síugrás nagysáncon
a XVIII. téli olimpián
Ski jumping pictogram.svg
Adatok
Helyszín Hakuba
Dátum február 15.
Versenyzők 62 résztvevő
19 nemzetből
Érmesek
Aranyérem   Japán Japán
Ezüstérem   Finnország Finnország
Bronzérem   Japán Japán

 ← 1994 2002 → 

Az 1998. évi téli olimpiai játékokon a síugrás egyéni nagysáncon versenyszámát február 15-én rendezték Hakubában. Az aranyérmet a japán Funaki Kazujosi nyerte meg. A versenyszámban nem vett részt magyar versenyző.

Eredmények[szerkesztés]

A verseny két sorozatból állt. Az első sorozat ugrásainak eredményei alapján a legjobb 30 versenyző vehetett részt a második sorozatban. A két ugrás pontszámainak összege határozta meg a végső sorrendet. A távolságok eredményei méterben értendők. A rövidítések jelentése a következő:

  • Q: továbbjutás helyezés alapján

1. ugrás[szerkesztés]

Hely. Versenyző Nemzet Távolság Pont Mj
1. Andreas Widhölzl Ausztria Ausztria (AUT) 131,0 138,8 Q
2. Okabe Takanobu Japán Japán (JPN) 130,0 134,0 Q
3. Jani Soininen Finnország Finnország (FIN) 129,5 130,6 Q
4. Funaki Kazujosi Japán Japán (JPN) 126,0 129,8 Q
5. Lasse Ottesen Norvégia Norvégia (NOR) 121,0 118,8 Q
6. Harada Maszahiko Japán Japán (JPN) 120,0 117,0 Q
7. Roar Ljøkelsøy Norvégia Norvégia (NOR) 119,5 116,6 Q
8. Primož Peterka Szlovénia Szlovénia (SLO) 119,0 115,2 Q
9. Mika Laitinen Finnország Finnország (FIN) 119,5 114,6 Q
10. Nicolas Dessum Franciaország Franciaország (FRA) 118,5 113,3 Q
11. Martin Schmitt Németország Németország (GER) 118,5 112,3 Q
12. Wojciech Skupień Lengyelország Lengyelország (POL) 117,0 111,1 Q
13. Jakub Sucháček Csehország Csehország (CZE) 117,5 111,0 Q
14. Roberto Cecon Olaszország Olaszország (ITA) 116,0 109,8 Q
15. Artur Hamidulin Oroszország Oroszország (RUS) 117,0 109,6 Q
16. Reinhard Schwarzenberger Ausztria Ausztria (AUT) 115,5 108,4 Q
17. Jérôme Gay Franciaország Franciaország (FRA) 115,5 107,9 Q
18. Michal Doležal Csehország Csehország (CZE) 116,0 107,8 Q
19. Robert Mateja Lengyelország Lengyelország (POL) 116,5 107,7 Q
20. Blaž Vrhovnik Szlovénia Szlovénia (SLO) 116,0 107,3 Q
21. Bruno Reuteler Svájc Svájc (SUI) 115,5 105,9 Q
22. Dieter Thoma Németország Németország (GER) 114,0 105,2 Q
23. Peter Žonta Szlovénia Szlovénia (SLO) 114,5 105,1 Q
24. Kristian Brenden Norvégia Norvégia (NOR) 113,0 104,4 Q
25. František Jež Csehország Csehország (CZE) 113,5 104,3 Q
26. Martin Mesík Szlovákia Szlovákia (SVK) 112,0 101,6 Q
27. Alekszandr Volkov Oroszország Oroszország (RUS) 111,0 98,3 Q
27. Sztanyiszlav Filimonov Kazahsztán Kazahsztán (KAZ) 111,0 98,3 Q
29. Casey Colby Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 109,0 96,2 Q
30. Volodimir Hlivka Ukrajna Ukrajna (UKR) 109,0 94,7 Q
31. Ari-Pekka Nikkola Finnország Finnország (FIN) 108,5 94,3
32. Aljakszandr Szinyavszki Fehéroroszország Fehéroroszország (BLR) 109,0 94,2
33. Marco Steinauer Svájc Svájc (SUI) 108,0 93,9
34. Miha Rihtar Szlovénia Szlovénia (SLO) 108,0 93,4
35. Valerij Kobelev Oroszország Oroszország (RUS) 108,0 92,9
36. Ivan Kozlov Ukrajna Ukrajna (UKR) 108,0 91,9
37. Janne Ahonen Finnország Finnország (FIN) 106,0 91,3
38. Henning Stensrud Norvégia Norvégia (NOR) 106,5 89,7
39. Simon Ammann Svájc Svájc (SUI) 106,0 89,3
40. Choi Heung-Cheol Dél-Korea Dél-Korea (KOR) 107,0 89,1
41. Sylvain Freiholz Svájc Svájc (SUI) 106,0 88,8
42. Pavel Gajduk Kazahsztán Kazahsztán (KAZ) 104,5 87,1
43. Martin Höllwarth Ausztria Ausztria (AUT) 104,5 86,6
44. Alan Alborn Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 102,5 82,5
45. Łukasz Paweł Kruczek Lengyelország Lengyelország (POL) 102,0 81,6
46. Alekszandr Kolmakov Kazahsztán Kazahsztán (KAZ) 101,5 80,7
47. Szaitó Hiroja Japán Japán (JPN) 100,0 79,5
48. Sven Hannawald Németország Németország (GER) 100,0 78,0
49. Dmitrij Csvikov Kazahsztán Kazahsztán (KAZ) 101,5 76,2
50. Randy Weber Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 98,5 75,3
51. Kim Hyeon-Gi Dél-Korea Dél-Korea (KOR) 98,0 72,9
52. Adam Małysz Lengyelország Lengyelország (POL) 97,0 71,1
53. Choi Yong-Jik Dél-Korea Dél-Korea (KOR) 94,5 66,6
54. Nyikolaj Petrusin Oroszország Oroszország (RUS) 94,5 66,1
55. Aljakszej Sibko Fehéroroszország Fehéroroszország (BLR) 94,5 65,1
56. Jaroslav Sakala Csehország Csehország (CZE) 91,5 61,2
57. Hansjörg Jäkle Németország Németország (GER) 92,0 61,1
58. Brendan Doran Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 91,5 58,7
59. Kaha Cakadze Grúzia Grúzia (GEO) 89,5 52,6
60. Stefan Horngacher Ausztria Ausztria (AUT) 84,0 41,2
61. Ljubim Kohan Ukrajna Ukrajna (UKR) 79,0 35,2
62. Kim Heung-Soo Dél-Korea Dél-Korea (KOR) 70,5 9,9

2. ugrás[szerkesztés]

Hely. Versenyző Nemzet Távolság Pont
1. Funaki Kazujosi Japán Japán (JPN) 132,5 142,5
2. Harada Maszahiko Japán Japán (JPN) 136,0 141,3
3. Primož Peterka Szlovénia Szlovénia (SLO) 130,5 135,9
4. Reinhard Schwarzenberger Ausztria Ausztria (AUT) 131,0 135,8
5. Michal Doležal Csehország Csehország (CZE) 130,5 135,4
6. Dieter Thoma Németország Németország (GER) 128,0 130,4
7. Jani Soininen Finnország Finnország (FIN) 126,5 130,2
8. Kristian Brenden Norvégia Norvégia (NOR) 127,0 130,1
9. Wojciech Skupień Lengyelország Lengyelország (POL) 125,5 126,4
10. Roar Ljøkelsøy Norvégia Norvégia (NOR) 124,0 125,7
11. Martin Schmitt Németország Németország (GER) 123,0 121,4
12. Lasse Ottesen Norvégia Norvégia (NOR) 122,0 120,1
13. Blaž Vrhovnik Szlovénia Szlovénia (SLO) 122,5 119,5
14. Andreas Widhölzl Ausztria Ausztria (AUT) 120,5 119,4
15. Jakub Sucháček Csehország Csehország (CZE) 121,0 118,3
16. Bruno Reuteler Svájc Svájc (SUI) 120,5 116,4
17. Okabe Takanobu Japán Japán (JPN) 119,5 116,1
18. Nicolas Dessum Franciaország Franciaország (FRA) 119,0 115,2
19. Robert Mateja Lengyelország Lengyelország (POL) 118,0 111,9
20. Jérôme Gay Franciaország Franciaország (FRA) 118,0 111,4
21. Sztanyiszlav Filimonov Kazahsztán Kazahsztán (KAZ) 116,0 108,3
22. Mika Laitinen Finnország Finnország (FIN) 115,5 107,9
23. Roberto Cecon Olaszország Olaszország (ITA) 116,0 107,8
24. Artur Hamidulin Oroszország Oroszország (RUS) 117,0 107,6
25. František Jež Csehország Csehország (CZE) 113,0 104,4
26. Martin Mesík Szlovákia Szlovákia (SVK) 110,5 96,4
27. Alekszandr Volkov Oroszország Oroszország (RUS) 101,5 81,2
28. Volodimir Hlivka Ukrajna Ukrajna (UKR) 98,5 73,8
29. Peter Žonta Szlovénia Szlovénia (SLO) 98,5 73,3
30. Casey Colby Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 97,0 69,6

Összesítés[szerkesztés]

Helyezés Versenyző Nemzet 1. ugrás 2. ugrás Összesítés
1Aranyérem Arany Funaki Kazujosi Japán Japán (JPN) 129,8 142,5 272,3
2Ezüstérem Ezüst Jani Soininen Finnország Finnország (FIN) 130,6 130,2 260,8
3Bronzérem Bronz Harada Maszahiko Japán Japán (JPN) 117,0 141,3 258,3
4. Andreas Widhölzl Ausztria Ausztria (AUT) 138,8 119,4 258,2
5. Primož Peterka Szlovénia Szlovénia (SLO) 115,2 135,9 251,1
6. Okabe Takanobu Japán Japán (JPN) 134,0 116,1 250,1
7. Reinhard Schwarzenberger Ausztria Ausztria (AUT) 108,4 135,8 244,2
8. Michal Doležal Csehország Csehország (CZE) 107,8 135,4 243,2
9. Roar Ljøkelsøy Norvégia Norvégia (NOR) 116,6 125,7 242,3
10. Lasse Ottesen Norvégia Norvégia (NOR) 118,8 120,1 238,9
11. Wojciech Skupień Lengyelország Lengyelország (POL) 111,1 126,4 237,5
12. Dieter Thoma Németország Németország (GER) 105,2 130,4 235,6
13. Kristian Brenden Norvégia Norvégia (NOR) 104,4 130,1 234,5
14. Martin Schmitt Németország Németország (GER) 112,3 121,4 233,7
15. Jakub Sucháček Csehország Csehország (CZE) 111,0 118,3 229,3
16. Nicolas Dessum Franciaország Franciaország (FRA) 113,3 115,2 228,5
17. Blaž Vrhovnik Szlovénia Szlovénia (SLO) 107,3 119,5 226,8
18. Mika Laitinen Finnország Finnország (FIN) 114,6 107,9 222,5
19. Bruno Reuteler Svájc Svájc (SUI) 105,9 116,4 222,3
20. Robert Mateja Lengyelország Lengyelország (POL) 107,7 111,9 219,6
21. Jérôme Gay Franciaország Franciaország (FRA) 107,9 111,4 219,3
22. Roberto Cecon Olaszország Olaszország (ITA) 109,8 107,8 217,6
23. Artur Hamidulin Oroszország Oroszország (RUS) 109,6 107,6 217,2
24. František Jež Csehország Csehország (CZE) 104,3 104,4 208,7
25. Sztanyiszlav Filimonov Kazahsztán Kazahsztán (KAZ) 98,3 108,3 206,6
26. Martin Mesík Szlovákia Szlovákia (SVK) 101,6 96,4 198,0
27. Alekszandr Volkov Oroszország Oroszország (RUS) 98,3 81,2 179,5
28. Peter Žonta Szlovénia Szlovénia (SLO) 105,1 73,3 178,4
29. Volodimir Hlivka Ukrajna Ukrajna (UKR) 94,7 73,8 168,5
30. Casey Colby Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 96,2 69,6 165,8

Források[szerkesztés]