Ceratophyllus

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Ceratophyllus
Rendszertani besorolás
Ország: Állatok (Animalia)
Törzs: Ízeltlábúak (Arthropod)
Osztály: Rovarok (Insecta)
Alosztály: Szárnyas rovarok (Pterygota)
Alosztályág: Újszárnyúak (Neoptera)
Öregrend: Fejlett szárnyas rovarok (Endopterygota)
Rend: Bolhák (Siphonaptera)
Alrendág: Ceratophyllomorpha
Öregcsalád: Ceratophylloidea
Család: Ceratophyllidae
Alcsalád: Ceratophyllinae
Dampf, 1908
Nem: Ceratophyllus
Curtis, 1831
Hivatkozások
Wikifajok
Wikifajok

A Wikifajok tartalmaz Ceratophyllus témájú rendszertani információt.

Commons
Commons

A Wikimédia Commons tartalmaz Ceratophyllus témájú kategóriát.

A Ceratophyllus a rovarok (Insecta) osztályának a bolhák (Siphonaptera) rendjébe, ezen belül a Ceratophyllidae családjába tartozó nem.

Tudnivalók[szerkesztés]

A Ceratophyllus-fajok a mérsékelt övben széles körben elterjedtek. Külső élősködők, melyek a gerincesek, főleg madarak vérével táplálkoznak. Legismertebb fajaik a Ceratophyllus gallinae és a Ceratophyllus niger; mindkettő megtalálható a háztáji szárnyasokon.

Rendszerezés[szerkesztés]

A nembe az alábbi 56 faj tartozik:

Források[szerkesztés]

  • Ceratophyllus genus at the Encyclopedia of Life
  • Macfarlane, R.P.; Maddison, P.A.; Andrew, I.G.; Berry, J.A.; Johns, P.M.; Hoare, R.J.B.; Larivière, M.-C.; Greenslade, P.; Henderson, R.C.; Smithers, C.N.; Palma, R.L.; Ward, J.B.; Pilgrim, R.L.C.; Towns, D.R.; McLellan, I.; Teulon, D.A.J.; Hitchings, T.R.; Eastop, V.F.; Martin, N.A.; Fletcher, M.J.; Stufkens, M.A.W.; Dale, P.J.; Burckhardt, D.; Buckley, T.R.; Trewick, S.A. 2010: Phylum Arthropoda subphylum Hexapoda: Protura, springtails, Diplura, and insects. pp. 233–467 in: Gordon, D.P. (ed.) 2010: New Zealand inventory of biodiversity. Volume 2. Kingdom Animalia. Chaetognatha, Ecdysozoa, ichnofossils. Canterbury University Press, Christchurch, New Zealand.

Fordítás[szerkesztés]

  • Ez a szócikk részben vagy egészben a Ceratophyllus című angol Wikipédia-szócikk ezen változatának fordításán alapul. Az eredeti cikk szerkesztőit annak laptörténete sorolja fel. Ez a jelzés csupán a megfogalmazás eredetét és a szerzői jogokat jelzi, nem szolgál a cikkben szereplő információk forrásmegjelöléseként.