2012–2013-as holland labdarúgókupa

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Holland labdarúgókupa
(2012-2013)
Knvbbeker cropped.jpg
Adatok
Dátum 2012. augusztus 21.2013. május 9.
Csapatok 92

Címvédő PSV Eindhoven
Győztes AZ Alkmaar (4. cím)
Statisztika
Mérkőzések 91
Gólok 344 (átlag: 3,78)

Gólkirály Amerikai Egyesült Államok Jozy Altidore
(8 gólos)

 ← 2011–2012 2013–2014 → 


Ez a holland labdarúgókupa 95. szezonja volt. Ezt a sorozatot is a Holland labdarúgó-szövetség rendezte meg.

Összesen 7 fordulóból állt az idei kupasorozat is. Idén is minden fordulóban a csapatok egymás ellen csupán egy mérkőzést játszottak le. Az első fordulóban az első és másodosztályú csapatok nem vettek részt. Ezen csapatok csupán a második fordulóban csatlakoztak a többiekhez. Az első fordulót augusztus 22-én rendezték meg, a döntőt pedig május 9-én játszották le a rotterdami De Kuip stadionban. A legtovább eljutó nem elsőosztályú csapat az FC Den Bosch csapata volt idén, akik a negyeddöntőben estek ki.

A címvédő PSV Eindhoven idén is eljutott a döntőbe de nem védték meg a címüket mivel vereséget szenvedtek az AZ Alkmaar csapatától, akik 4. kupagyőzelmüket szerezték meg idén. A gólkirályi címet is az AZ Alkmaar támadója, Jozy Altidore szerezte meg 8 góljával.

Fordulók dátumai[szerkesztés]

Fordulók Dátumok
Első forduló 2012. augusztus 21. és 22.
Második forduló 2012. szeptember 26. és 27.
Harmadik forduló 2012. október 31. és november 1.
Nyolcaddöntő 2012. december 19. és 20.
Negyeddöntő 2013. január 30. és 31.
Elődöntő 2013. február 27.
Döntő 2013. május 9.

Részt vevő csapatok[szerkesztés]

Bajnokságok Csapatok
Eredivisie (1) ADO Den Haag PSV Eindhoven NEC Nijmegen FC Utrecht
AFC Ajax SC Heerenveen RKC Waalwijk VVV-Venlo
AZ Alkmaar Heracles Almelo Roda Kerkrade Vitesse
Feyenoord NAC Breda FC Twente Willem Tilburg
FC Groningen PEC Zwolle
Eerste divisie (2) AGOVV Apeldoorn FC Eindhoven De Graafschap Sparta Rotterdam
Almere City FC FC Emmen Helmond Sport Telstar
SC Cambuur Excelsior MVV Maastricht SC Veendam
FC Den Bosch Fortuna Sittard FC Oss FC Volendam
FC Dordrecht Go Ahead Eagles
Topklasse (3) Achilles '29 VV Gemert HSC '21 VV Noordwijk
ADO '20 Excelsior '31 IJsselmeervogels Rijnsburgse Boys
AFC SC Genemuiden CVV de Jodan Boys SVV Scheveningen
BVV Barendrecht GVVV JVC Cuijk VV Sneek Wit Zwart
vv Capelle Haaglandia VV Katwijk SV Spakenburg
FC Chabab HBS Craeyenhout Kozakken Boys De Treffers
DETO Twenterand HHC Hardenberg FC Lienden VVSB
EVV HVV Hollandia FC Lisse WKE Emmen
Hoofdklasse (4) MVV Alcides RKSV Groene Ster ONS Sneek VV UNA
SV Argon VV Hoogeveen RKHVV VVOG
DVS '33 VV Kloetinge RVVH XerxesDZB
EHC RKSV Leonidas Sparta Nijkerk VV de Zouaven
SC Feyenoord am. VV Montfoort VV Staphorst
Tweede Klasse (6) DESO VV Internos NVC GVV Unitas
Derde Klasse (7) VV Sittard
Szín Eredmény
Győztes
Ezüstérmes
Elődöntő
Negyeddöntő
Nyolcaddöntő
Harmadik forduló
Második forduló
Első forduló

Első forduló[szerkesztés]

Ebben a fordulóban 56 amatőr klubcsapat küzdött meg egymás ellen, hogy bekerüljenek a következő fordulóba.[1]

1. csapat Eredmény 2. csapat
IJsselmeervogels (3) 6−2 Argon (4)
Excelsior '31 (3) 2−3 (h.u.) FC Lienden (3)
Rijnsburgse Boys (3) 2−1 HSC '21 (3)
VV Kloetinge (4) 3−1 EVV (3)
VV de Zouaven (4) 3−2 DETO Twenterand (3)
HBS Craeyenhout (3) 3−2 HHC Hardenberg (3)
Capelle (3) 3−0 GVV Unitas (6)
VV Noordwijk (3) 4−1 VV Sittard (7)
VV Hoogeveen (4) 1−3 DESO (6)
VV UNA (4) 3−4 (h.u.) SVV Scheveningen (3)
Chabab (3) 1−2 RVVH (4)
VV Staphorst (4) 5−1 Haaglandia (3)
Sparta Nijkerk (4) 3−1 WKE Emmen (3)
Kozakken Boys (3) 5−0 Alcides (4)
SV Spakenburg (3) 0−4 Achilles '29 (3)
De Treffers (3) 1−1 (h.u.)
(5−6 b.)
Montfoort (4)
SWZ Sneek (3) 1−1 (h.u.)
(6−5 b.)
Jodan Boys (3)
JVC Cuijk (3) 3−3 (h.u.)
(5−4 b.)
BVV Barendrecht (3)
XerxesDZB (4) 3−0 NVC (6)
DVS '33 (4) 0−1 AFC (3)
Lisse (3) 4−2 (h.u.) RKHVV (4)
Gemert (3) 2−1 VVSB (3)
SC Feyenoord am. (4) 0−2 (h.u.) HVV Hollandia (3)
ADO '20 (3) 3−2 (h.u.) Katwijk (3)
GVVV (3) 4−0 RKSV Groene Ster (4)
VVOG (4) 3−3 (h.u.)
(4−2 b.)
RKSV Leonidas (4)
VV Internos (6) 0−5 ONS Sneek (4)
EHC (4) 4−1 Genemuiden (3)

Második forduló[szerkesztés]

Az első fordulóból továbbjutott 18 amatőr klubhoz ebben a fordulóban csatlakozott a 18 Eredivisie-beli és a 18 Eerste Divisie-beli klub.[2]

1. csapat Eredmény 2. csapat
SVV Scheveningen (3) 2−1 (h.u.) FC Oss (2)
AFC (3) 0−1 (h.u.) FC Den Bosch (2)
Go Ahead Eagles (2) 4−4 (h.u.)
(4-3 b.)
VVV-Venlo (1)
Sparta Rotterdam (2) 3–2 AGOVV Apeldoorn (2)
Sparta Nijkerk (4) 2−3 De Graafschap (2)
JVC Cuijk (3) 2−4 (h.u.) FC Eindhoven (2)
HVV Hollandia (3) 1−0 Fortuna Sittard (2)
VV Staphorst (4) 2−0 Montfoort (4)
ADO '20 (3) 4−1 Almere City FC (2)
VVOG (4) 0−0 (h.u.)
(4−5 b.)
FC Emmen (2)
Lisse (3) 0−5 RKC Waalwijk (1)
ONS Sneek (4) 1−1 (h.u.)
(5−4 b.)
SBV Excelsior (2)
Roda JC (1) 0−1 (h.u.) PEC Zwolle (1)
RVVH (4) 0−1 Twente Enschede (1)
Rijnsburgse Boys (3) 1−0 FC Volendam (2)
VV Kloetinge (4) 0−4 Telstar (2)
DESO (6) 1−5 SC Cambuur (2)
NEC Nijmegen (1) 2−3 (h.u.) Feyenoord (1)
VV Gemert (3) 0−3 Vitesse Arnhem (1)
Kozakken Boys (3) 0−4 SC Heerenveen (1)
SWZ Sneek (3) 2−1 (h.u.) VV Noordwijk (3)
Willem Tilburg (1) 0−2 FC Dordrecht (2)
IJsselmeervogels (3) 0−2 ADO Den Haag (1)
XerxesDZB (3) 3−3 (h.u.)
(6−5 b.)
Helmond Sport (2)
GVVV (3) 1−2 FC Groningen (1)
FC Lienden (3) 0−4 Heracles Almelo (1)
MVV Maastricht (2) 1−3 NAC Breda (1)
Capelle (3) 3−4 (h.u.) HBS Craeyenhout (3)
FC Utrecht (1) 0−3 AFC Ajax (1)
Achilles '29 (3) 2−3 PSV Eindhoven (1)
VV de Zouaven (4) 0−1 EHC (4)
AZ Alkmaar (1) 4−1 SC Veendam (2)

Harmadik forduló[szerkesztés]

Az előző fordulóból 10 amatőr csapat jutott tovább. Így a 13 Eredivisie-beli és a 9 Eerste divisie-beli csapat mellett ők vannak még versenyben[3]

1. csapat Eredmény 2. csapat
Twente Enschede (1) 1–2 FC Den Bosch (2)
Vitesse Arnhem (1) 4–0 VV Staphorst (4)
SWZ Sneek (3) 1–4 AZ Alkmaar (1)
XerxesDZB (4) 0–4 Feyenoord (1)
ONS Sneek (4) 0–2 AFC Ajax (1)
SC Heerenveen (1) 1–0 HVV Hollandia (3)
PSV Eindhoven (1) 3–1 EHC (4)
RKC Waalwijk (1) 2–4 PEC Zwolle (1)
ADO '20 (3) 6–1 FC Eindhoven (2)
SC Cambuur (2) 1–1 (h.u.)
(4−3 b.)
Telstar (2)
De Graafschap (2) 0–3 Go Ahead Eagles (2)
FC Dordrecht (2) 2–1 SVV Scheveningen (3)
FC Groningen (1) 1–0 ADO Den Haag (1)
Rijnsburgse Boys (3) 0–0 (h.u.)
(7−6 b.)
FC Emmen (2)
Heracles Almelo (1) 2–0 Sparta Rotterdam (2)
NAC Breda (1) 1–1 (h.u.)
(5−3 b.)
HBS Craeyenhout (3)

Nyolcaddöntő[szerkesztés]

Az előző fordulót már csak 2 amatőr klub élte túl így a 14 profi klub mellett még ezen csapatok vannak versenyben a kupáért[3]

1. csapat Eredmény 2. csapat
Vitesse Arnhem (1) 10–1 ADO '20 (3)
FC Dordrecht (2) 2–4 AZ Alkmaar (1)
FC Den Bosch (2) 1–0 SC Cambuur (2)
FC Groningen (1) 0–3 AFC Ajax (1)
Go Ahead Eagles (2) 2–3 (h.u.) PEC Zwolle (1)
SC Heerenveen (1) 2–2 (h.u.)
(6−7 b.)
Feyenoord (1)
NAC Breda (1) 1–3 Heracles Almelo (1)
Rijnsburgse Boys (3) 0–4 PSV Eindhoven (1)

Negyeddöntő[szerkesztés]

A negyeddöntőben már csak profi klubcsapatok vettek részt. Az FC Den Bosch csapatán kívül mindegyikük az Eredivisie-ben szerepelt[3]

1. csapat Eredmény 2. csapat
Vitesse Arnhem (1) 0–4 AFC Ajax (1)
PSV Eindhoven (1) 2–1 Feyenoord (1)
FC Den Bosch (2) 0–5 AZ Alkmaar (1)
PEC Zwolle (1) 3–2 Heracles Almelo (1)

Elődöntő[szerkesztés]

PEC Zwolle (1) 0–3 PSV Eindhoven (1)
Van Polen Sárga lap 56' (0–2)
Locadia Gól : 16' 16' Gól : 34' 34' Gól : 85' 85'
Hiljemark Sárga lap 65'
IJsseldelta Stadion, Zwolle
Nézőszám: 11324
Játékvezető: Ruud Bossen


AFC Ajax (1) 0–3 AZ Alkmaar (1)
Fischer Sárga lap 80' (0–0)
Altidore Gól : 74' 74' Gól : 90+3' 90+3'
Guðmundsson Gól : 88' 88' Sárga lap 86'
Amsterdam ArenA, Amszterdam
Nézőszám: 35609
Játékvezető: Kevin Blom

Döntő[szerkesztés]

Az idei döntőt az AZ Alkmaar és a címvédő PSV Eindhoven játszotta egymás ellen Rotterdamban. A végeredmény pedig a következő lett:[4]

AZ Alkmaar (1) 2–1 PSV Eindhoven (1)
Maher Gól : 12' 12'
Altidore Gól : 14' 14'
(2–1)
Locadia Gól : 31' 31'
De Kuip, Rotterdam
Nézőszám: 50.000
Játékvezető: Björn Kuipers

AZ:
GK 21 Costa Rica Esteban
RB 3 Hollandia Dirk Marcellis lecserélve 67'
CB 6 Hollandia Etiënne Reijnen
CB 4 Hollandia Nick Viergever Csapatkapitány
LB 32 Hollandia Giliano Wijnaldum Yellow card.svg 54'
CM 19 norvég Markus Henriksen
CM 8 Hollandia Adam Maher
CM 12 svéd Viktor Elm
RW 23 Hollandia Roy Beerens
CF 17 Amerikai Egyesült Államok Jozy Altidore Yellow card.svg 60' lecserélve 88'
LW 7 izland Jóhann Berg Guðmundsson lecserélve 74'
Cserék:
DF 2 svéd Mattias Johansson becserélve 67'
MF 5 Hollandia Donny Gorter
MF 10 kamerun Willie Overtoom
GK 16 belga Yves De Winter
FW 20 Amerikai Egyesült Államok Aron Jóhannsson becserélve 88'
FW 22 Hollandia Steven Berghuis becserélve 74'
MF 26 paraguay Celso Ortíz
Edző:
Hollandia Gertjan Verbeek
PSV:
GK 21 Hollandia Boy Waterman
RB 13 kanada Atiba Hutchinson
CB 4 brazília Marcelo
CB 3 Hollandia Wilfred Bouma lecserélve 79'
LB 15 Hollandia Jetro Willems
CM 6 Hollandia Mark van Bommel Csapatkapitány
CM 7 svéd Ola Toivonen lecserélve 68'
CM 8 Hollandia Kevin Strootman
RW 11 Hollandia Jeremain Lens
CF 19 Hollandia Jürgen Locadia
LW 14 belga Dries Mertens lecserélve 85'
Cserék:
GK 1 lengyel Przemysław Tytoń
DF 5 Hollandia Erik Pieters
FW 9 szlovén Tim Matavž becserélve 79'
MF 10 Hollandia Georginio Wijnaldum becserélve 68'
DF 18 belgium Timothy Derijck
FW 22 Hollandia Memphis Depay becserélve 85'
MF 27 svéd Oscar Hiljemark
Edző:
Hollandia Dick Advocaat
HOLLAND-KUPA 2012/13
Hollandia
AZ Alkmaar
4. kupagyőzelem

Fordulónként részt vevő csapatok[szerkesztés]

Bajnokság Első forduló Második forduló Harmadik forduló Nyolcaddöntő Negyeddöntő Elődöntő Döntő Győztes
Eredivisie (1) nem vettek részt 18 (28%) 13 (41%) 10 (62,5%) 7 (87,5%) 4 (100%) 2 (100%) 1 (100%)
Eerste divisie (2) nem vettek részt 18 (28%) 09 (28%) 04 (25%) 1 (12,5%)
Topklasse (3) 32 (57%) 17 (27%) 06 (19%) 02 (12,5%)
Hoofdklasse (4) 19 (34%) 10 (16%) 04 (13%)
Eerste klasse (5) idei kupában nem vettek részt
Tweede Klasse (6) 04 (07%) 01 (02%)
Derde Klasse (7) 01 (02%)
Összes csapat 56 64 32 16 8 4 2 1

Góllövőlista[szerkesztés]

A gólkirályi címet az AZ Alkmaar támadója, az amerikai Jozy Altidore szerezte meg.[5]

POS. JÁTÉKOS CSAPAT GÓLOK
1 Amerikai Egyesült Államok Jozy Altidore AZ Alkmaar 8
2 svéd Viktor Elm AZ Alkmaar 5
Hollandia Jürgen Locadia PSV Eindhoven
4 Hollandia Benny Kleine ADO '20 4
izland Jóhann Berg Guðmundsson AZ Alkmaar
izland Alfreð Finnbogason SC Heerenveen
svéd Samuel Armenteros Heracles Almelo
elefántcsontpart Wilfried Bony Vitesse Arnhem
Hollandia Ghána Fred Benson PEC Zwolle
10 Hollandia Ivo Rigter Achilles '29 3
Hollandia Adam Maher AZ Alkmaar
Hollandia Peter de Lange vv Capelle
Hollandia Lars Veldwijk FC Dordrecht
Hollandia Lex Immers Feyenoord
HollandiaIndonézia Joey Suk Go Ahead Eagles
brazil Everton Ramos da Silva Heracles Almelo
Hollandia Sjoerd van der Waal Kozakken Boys
Hollandia Kees Pier Tol vv Noordwijk
francia Teddy Chevalier RKC Waalwijk
Hollandia Sandor van der Heide ONS Sneek
Hollandia Rob Mijnheer VV Staphorst
Hollandia Kevin Vermeulen XerxesDZB
Hollandia Marokkó Youness Mokhtar PEC Zwolle
24 43 játékos 2
67 170 játékos 1
Öngólok 4
Összes gól: 344
Összes mérkőzés: 91
Mérkőzésenkénti gólátlag: 3,8

Források[szerkesztés]

  1. Results, fixtures, tables and news publisher=Soccerway. (Hozzáférés: 2013. szeptember 10.)
  2. Második forduló. Soccerway. (Hozzáférés: 2013. szeptember 10.)
  3. ^ a b c A kupa további fordulói. Soccerway. (Hozzáférés: 2013. szeptember 10.)
  4. Az idei döntő. worldfootball.net. (Hozzáférés: 2013. szeptember 10.)
  5. A kupa góllövőlistája. transfermarkt.co.uk. (Hozzáférés: 2013. szeptember 10.)

Külső hivatkozás[szerkesztés]