Sony Xperia XA

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
A lap aktuális változatát látod, az utolsó szerkesztést DBS (vitalap | szerkesztései) végezte 2018. augusztus 19., 23:43-kor. Ezen a webcímen mindig ezt a változatot fogod látni.
(eltér) ← Régebbi változat | Aktuális változat (eltér) | Újabb változat→ (eltér)
Sony Xperia XA
A telefon gyári állapotban
A telefon gyári állapotban

GyártóSony
Forgalomban2016. június
SzolgáltatóTelenor, T-Mobile, Vodafone
Képernyő/kijelző5,0", 720×1280 px
Kamera13 megapixel, autofókusz, vaku, Full HD videó
Második kamera8 megapixel, HD videó
Operációs rendszerAndroid 6.0.1 Marshmallow
Android 7.0 Nougat (frissíthető)
ProcesszorMediaTek MT6755 Helio P10
8 x 2 GHz Cortex A-53
Memória2 GB RAM
MemóriakártyamicroSDHC (max. 256 GB)
Tárhely16 GB
HálózatokGSM GPRS/EDGE (2G), UMTS HSPA (3G), LTE (4G)
Kapcsolódási lehetőségWi-Fi, DLNA, GPS/GLONASS, NFC, Bluetooth 4.1, microUSB 2.0
AkkumulátorLi-poly 2300 mAh
Méretek144 x 67 x 8 mm
Tömeg137 g
MultimédiaSony alkalmazások, What's New, PlayStation Network

ElődSony Xperia M5
UtódSony Xperia XA1
Kapcsolódó modellSony Xperia XA Ultra
Weboldalhttp://www.sonymobile.com/global-en/products/phones/xperia-XA/
A Wikimédia Commons tartalmaz Sony Xperia XA témájú médiaállományokat.

A Sony Xperia XA (F3111, F3113, F3115, F3112, F3116) egy középkategóriás androidos okostelefon, amelyet a gyártó Sony 2016 közepén dobott piacra. Kódneve Tuba. A sikeres Sony Xperia M-sorozat utódja, azonban azzal ellentétben már nem vízálló.

Hardver[szerkesztés]

A készülék alul és felül alumíniumkeretes, melyet a széleken és a hátlapon műanyagra cseréltek. Szélei enyhén lekerekítettek. Kijelzője a készülék széléig húzódik, ahol lekerekítetten ér véget, ennek köszönhetően külsőre hosszúkás benyomást kelt. Felső részén található a beszélgetések lebonyolítására szolgáló hangszóró, a közelségérzékelő, a 8 megapixeles előlapi kamera, a jack-dugó helye és egy értesítési LED. Alján a mikrofon és a hangszóró kapott helyet. Az akár 256 GB-os méretet is elérhető microSDHC-kártya és a nano-SIM-kártya oldalt helyezhetők be egy védőfül kihajtása után, ugyancsak oldalt találhatóak a klasszikus Sony-formát őrző be/kikapcsoló gomb és a hangerő-szabályozó gombok, valamint egy dedikált kétállású kameragomb. Hátoldalán egy 23 megapixeles, Exmor RS vakus kamera kapott helyet. Alján található a microUSB-csatlakozó, melyen keresztül tölthető a telefon. A telefon nyolcmagos, MediaTek MT6755 Helio P10 processzorral lett ellátva, emellett 2 GB RAM-ot is kapott. A belső tárhely 16 GB. Fehér, fekete, arany és rózsaarany színekben készült. A kijelző 5 hüvelykes, 720x1280 pixeles felbontású IPS LCD-kijelző. Kapható két SIM-kártyás változatban is. Hátul található az NFC-chip érzékelője, ujjlenyomatolvasó viszont nem része a telefonnak. Az akkumulátor mindössze 2300 mAh teljesítményű, és a telefonba fixen beépített.

Szoftver[szerkesztés]

A telefon gyárilag az Android 6.0.1-es verzióját (Marshmallow) kapta, mely 7.0-s verzióra (Nougat) frissíthető. A Sony a gyári elrendezést nem nagyon változtatta meg, viszont az Xperia Kezdőképernyő a hagyományos menürendszerhez képest vizuálisan látványosabb (alapértelmezésben ki van kapcsolva a gyári Android Google Now funkciója). Több Sony-alkalmazás is helyt kapott a telefonon, melyek közül a legfontosabb a What's New, mely a Sony alkalmazásboltja és frissítési központja is egyben. Emellett bekerült még előtelepítve a News Suite, a Playstation Network, a Rajz, a TrackID, a Spotify, az Album, a Zene, és a Videó, az Xperia Care, a Smart Connect, a Movie Creator, az Xperia Lounge, az AVG for Xperia, és az Amazon Shopping. Megtalálható a legtöbb Google-alkalmazás is. A szövegbevitel terén elhagyták a korábbi Xperia Keyboard-ot, helyette a SwiftKey billentyűzete lett a szoftver része. Ha korábbi telefonunk tartalmát szeretnénk áthozni, az Xperia Transfer Mobile szoftver segít ebben. Az akkumulátor élettartama beépített STAMINA, illetve Ultra STAMINA módokkal növelhető.

Források[szerkesztés]