Női hétpróba a 2012. évi nyári olimpiai játékokon

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Női hétpróba
a XXX. nyári olimpián
Athletics pictogram.svg
Adatok
Helyszín Olimpiai Stadion, London
Dátum augusztus 34.
Versenyzők 39 résztvevő
25 nemzetből
Érmesek
Aranyérem   Nagy-Britannia Nagy-Britannia
Ezüstérem   Németország Németország
Bronzérem   Oroszország Oroszország

 ← 2008 2016 → 

A 2012. évi nyári olimpiai játékokon az atlétika női hétpróba versenyszámát augusztus 3. és 4. között tartották a londoni Olimpiai Stadionban.

A kvalifikáció során az A-szint 6150 pont, míg a B-szint 5950 pont volt.

Rekordok[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

A versenyt megelőzően a következő rekordok voltak érvényben női hétpróbában:

Világrekord Egyesült Államok Jackie Joyner-Kersee (USA) 7291 Szöul, Dél-Korea 1988. szeptember 24.
Olimpiai rekord Egyesült Államok Jackie Joyner-Kersee (USA) 7291 Szöul, Dél-Korea 1988. szeptember 24.

A versenyen új rekord nem született.

Eredmények[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Az eredmények méterben értendők. A rövidítések jelentése a következő:

  • NM: érvényes kísérlet nélkül
  • DNF: nem ért célba
  • DNS: nem indult
  • WB: a világ legjobb eredménye
  • OB: az olimpiák legjobb eredménye
  • NR: országos rekord
  • PB: egyéni legjobbja
  • SB: 2008-ban addigi legjobb eredménye
  • AR: kontinensrekord

100 méteres gátfutás[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

A versenyszám augusztus 3-án 10:05-kor vette kezdetét.

H F Név Nemzet E P Mj
1. 5 Jessica Ennis Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) 12,54 1195 WB
2. 5 Jessica Zelinka Kanada Kanada (CAN) 12,65 1178 PB
3. 5 Hyleas Fountain Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 12,70 1170 PB
4. 5 Sara Aerts Belgium Belgium (BEL) 12,94 1133 PB
5. 5 Antoinette Nana Djimou Franciaország Franciaország (FRA) 12,96 1130 PB
6. 1 Karolina Tymińska Lengyelország Lengyelország (POL) 13,22 1091
7. 4 Lyudmyla Yosypenko Ukrajna Ukrajna (UKR) 13,25 1087 PB
8. 4 Lilli Schwarzkopf Németország Németország (GER) 13,26 1086 PB
9. 5 Brianne Theisen Kanada Kanada (CAN) 13,30 1080
10. 3 Hanna Melnicsenko Ukrajna Ukrajna (UKR) 13,32 1077 SB
11. 3 Ellen Sprunger Svájc Svájc (SUI) 13,35 1072 PB
12. 4 Kristina Savitskaya Oroszország Oroszország (RUS) 13,37 1069 PB
13. 3 Jennifer Oeser Németország Németország (GER) 13,42 1062 SB
14. 5 Uhunoma Osazuwa Nigéria Nigéria (NGR) 13,46 1056
15. 5 Tatyjana Csernova Oroszország Oroszország (RUS) 13,48 1053
15. 3 Louise Hazel Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) 13,48 1053 SB
15. 4 Katarina Johnson-Thompson Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) 13,48 1053 =PB
15. 4 Dafne Schippers Hollandia Hollandia (NED) 13,48 1053
19. 4 Chantae McMillan Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 13,49 1052
20. 4 Grit Šadeiko Észtország Észtország (EST) 13,50 1050
21. 4 Olga Kurban Oroszország Oroszország (RUS) 13,56 1041
22. 3 Sharon Day Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 13,57 1040 PB
22. 2 Natalija Dobrinszka Ukrajna Ukrajna (UKR) 13,57 1040 SB
24. 3 Jessica Samuelsson Svédország Svédország (SWE) 13,58 1039 PB
25. 2 Nadine Broersen Hollandia Hollandia (NED) 13,64 1030 PB
26. 3 Aiga Grabuste Lettország Lettország (LAT) 13,65 1028 SB
27. 3 Laura Ikauniece Lettország Lettország (LAT) 13,71 1020
28. 2 Marisa De Aniceto Franciaország Franciaország (FRA) 13,74 1015 SB
29. 2 Szofía Ifandídu Görögország Görögország (GRE) 13,82 1004
30. 2 Sarah Cowley Új-Zéland Új-Zéland (NZL) 13,95 985
31. 1 Jana Makszimava Fehéroroszország Fehéroroszország (BLR) 13,97 983 PB
32. 1 Austra Skujytė Litvánia Litvánia (LTU) 14,00 978 SB
33. 2 Eliška Klucinová Csehország Csehország (CZE) 14,01 977 PB
34. 1 Ida Marcussen Norvégia Norvégia (NOR) 14,08 967 =SB
35. 2 Irina Karpova Kazahsztán Kazahsztán (KAZ) 14,21 949
36. 1 Farkas Györgyi Magyarország Magyarország (HUN) 14,33 932
37. 1 Julia Mächtig Németország Németország (GER) 14,54 903
38. 1 Ivona Dadic Ausztria Ausztria (AUT) 14,58 898
2 Margaret Simpson Ghána Ghána (GHA) DNS

Magasugrás[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

A versenyszám augusztus 3-án 11:15-kor vette kezdetét.

H Cs Név Nemzet E P Mj
1. A Austra Skujytė Litvánia Litvánia (LTU) 192 1132 PB
2. A Katarina Johnson-Thompson Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) 189 1093 PB
3. A Jana Makszimava Fehéroroszország Fehéroroszország (BLR) 189 1093
4. A Hyleas Fountain Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 186 1054
5. A Jessica Ennis Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) 186 1054
5. A Nadine Broersen Hollandia Hollandia (NED) 186 1054 SB
7. A Lilli Schwarzkopf Németország Németország (GER) 183 1016 =PB
7. A Kristina Savitskaya Oroszország Oroszország (RUS) 183 1016
9. A Laura Ikauniece Lettország Lettország (LAT) 183 1016
10. A Natalija Dobrinszka Ukrajna Ukrajna (UKR) 183 1016
11. A Brianne Theisen Kanada Kanada (CAN) 183 1016
12. B Lyudmyla Yosypenko Ukrajna Ukrajna (UKR) 183 1016 SB
13. A Eliška Klucinová Csehország Csehország (CZE) 180 978
13. A Jennifer Oeser Németország Németország (GER) 180 978
13. A Hanna Melnicsenko Ukrajna Ukrajna (UKR) 180 978
16. A Tatyjana Csernova Oroszország Oroszország (RUS) 180 978
17. B Ivona Dadic Ausztria Ausztria (AUT) 180 978
18. A Sarah Cowley Új-Zéland Új-Zéland (NZL) 180 978
19. A Antoinette Nana Djimou Franciaország Franciaország (FRA) 180 978
20. A Olga Kurban Oroszország Oroszország (RUS) 180 978
21. B Farkas Györgyi Magyarország Magyarország (HUN) 180 978
21. B Dafne Schippers Hollandia Hollandia (NED) 180 978 PB
23. B Aiga Grabuste Lettország Lettország (LAT) 177 941 SB
24. B Jessica Samuelsson Svédország Svédország (SWE) 177 941 =PB
25. A Sharon Day Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 177 941
26. A Uhunoma Osazuwa Nigéria Nigéria (NGR) 177 941
27. B Grit Šadeiko Észtország Észtország (EST) 174 903
28. B Ellen Sprunger Svájc Svájc (SUI) 171 867
29. B Marisa De Aniceto Franciaország Franciaország (FRA) 171 867 SB
30. B Jessica Zelinka Kanada Kanada (CAN) 168 830
30. B Szofía Ifandídu Görögország Görögország (GRE) 168 830
30. B Irina Karpova Kazahsztán Kazahsztán (KAZ) 168 830
30. B Ida Marcussen Norvégia Norvégia (NOR) 168 830
34. B Julia Mächtig Németország Németország (GER) 168 830
35. B Chantae McMillan Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 168 830
36. B Karolina Tymińska Lengyelország Lengyelország (POL) 168 830
37. B Sara Aerts Belgium Belgium (BEL) 165 795 SB
38. B Louise Hazel Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) 159 724
B Margaret Simpson Ghána Ghána (GHA) DNS

Súlylökés[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

A versenyszám augusztus 3-án 19:00-kor vette kezdetét.

H Cs Név Nemzet E P Mj
1. A Austra Skujytė Litvánia Litvánia (LTU) 17,31 1016 WB
2. A Natalija Dobrinszka Ukrajna Ukrajna (UKR) 15,05 864
3. A Julia Mächtig Németország Németország (GER) 14,99 860
4. A Chantae McMillan Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 14,92 856
5. A Jessica Zelinka Kanada Kanada (CAN) 14,81 848 SB
6. B Kristina Savitskaya Oroszország Oroszország (RUS) 14,77 845
7. A Lilli Schwarzkopf Németország Németország (GER) 14,77 845 SB
8. B Sara Aerts Belgium Belgium (BEL) 14,43 823 PB
9. A Sharon Day Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 14,28 813 =PB
10. A Jessica Ennis Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) 14,28 813
11. A Antoinette Nana Djimou Franciaország Franciaország (FRA) 14,26 811
12. A Jessica Samuelsson Svédország Svédország (SWE) 14,18 806
13. A Tatyjana Csernova Oroszország Oroszország (RUS) 14,17 805 SB
14. B Jennifer Oeser Németország Németország (GER) 14,16 805 SB
15. A Jana Makszimava Fehéroroszország Fehéroroszország (BLR) 14,09 800
16. A Lyudmyla Yosypenko Ukrajna Ukrajna (UKR) 13,90 787
17. A Karolina Tymińska Lengyelország Lengyelország (POL) 13,74 777
18. A Olga Kurban Oroszország Oroszország (RUS) 13,71 775
19. A Dafne Schippers Hollandia Hollandia (NED) 13,67 772
20. B Nadine Broersen Hollandia Hollandia (NED) 13,57 765
21. B Farkas Györgyi Magyarország Magyarország (HUN) 13,55 764
22. A Aiga Grabuste Lettország Lettország (LAT) 13,52 762
23. B Ida Marcussen Norvégia Norvégia (NOR) 13,46 758 SB
24. B Marisa De Aniceto Franciaország Franciaország (FRA) 13,09 733 PB
25. A Hanna Melnicsenko Ukrajna Ukrajna (UKR) 12,96 725
26. B Szofía Ifandídu Görögország Görögország (GRE) 12,96 725
27. A Eliška Klucinová Csehország Csehország (CZE) 12,93 723
28. B Brianne Theisen Kanada Kanada (CAN) 12,89 720 PB
29. B Louise Hazel Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) 12,81 715
30. B Uhunoma Osazuwa Nigéria Nigéria (NGR) 12,77 712
31. B Laura Ikauniece Lettország Lettország (LAT) 12,64 704
32. B Ellen Sprunger Svájc Svájc (SUI) 12,62 702
33. B Grit Šadeiko Észtország Észtország (EST) 12,43 690
34. B Sarah Cowley Új-Zéland Új-Zéland (NZL) 12,37 686
35. B Ivona Dadic Ausztria Ausztria (AUT) 12,19 674
36. B Hyleas Fountain Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 11,99 660
37. A Irina Karpova Kazahsztán Kazahsztán (KAZ) 11,68 640
38. B Katarina Johnson-Thompson Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) 11,32 616
B Margaret Simpson Ghána Ghána (GHA) DNS

200 méteres síkfutás[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

A versenyszám augusztus 3-án 20:45-kor vette kezdetét.

H F Név Nemzet E P Mj
1. 5 Dafne Schippers Hollandia Hollandia (NED) 22,83 1096
1. 5 Jessica Ennis Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) 22,83 1096 PB
3. 5 Jessica Zelinka Kanada Kanada (CAN) 23,32 1047 PB
4. 3 Ellen Sprunger Svájc Svájc (SUI) 23,59 1020 PB
5. 4 Hyleas Fountain Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 23,64 1016 SB
6. 5 Tatyjana Csernova Oroszország Oroszország (RUS) 23,67 1013
7. 4 Lyudmyla Yosypenko Ukrajna Ukrajna (UKR) 23,68 1012 =PB
8. 1 Karolina Tymińska Lengyelország Lengyelország (POL) 23,71 1009
9. 5 Katarina Johnson-Thompson Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) 23,73 1007 PB
10. 5 Olga Kurban Oroszország Oroszország (RUS) 23,88 992
11. 4 Hanna Melnicsenko Ukrajna Ukrajna (UKR) 24,09 972 PB
12. 3 Laura Ikauniece Lettország Lettország (LAT) 24,16 965 PB
13. 4 Grit Šadeiko Észtország Észtország (EST) 24,25 957
13. 4 Jessica Samuelsson Svédország Svédország (SWE) 24,25 957
15. 4 Ivona Dadic Ausztria Ausztria (AUT) 24,29 953
16. 5 Brianne Theisen Kanada Kanada (CAN) 24,35 947
17. 4 Sharon Day Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 24,36 946
18. 3 Jennifer Oeser Németország Németország (GER) 24,39 944 SB
19. 3 Kristina Savitskaya Oroszország Oroszország (RUS) 24,46 937 PB
20. 2 Louise Hazel Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) 24,48 935 SB
21. 4 Uhunoma Osazuwa Nigéria Nigéria (NGR) 24,62 922
22. 2 Natalija Dobrinszka Ukrajna Ukrajna (UKR) 24,69 915 SB
23. 3 Antoinette Nana Djimou Franciaország Franciaország (FRA) 24,72 913
24. 2 Lilli Schwarzkopf Németország Németország (GER) 24,77 908 SB
25. 3 Eliška Klucinová Csehország Csehország (CZE) 25,00 887
26. 1 Nadine Broersen Hollandia Hollandia (NED) 25,13 875 PB
27. 2 Ida Marcussen Norvégia Norvégia (NOR) 25,15 873
28. 3 Chantae McMillan Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 25,25 864
29. 1 Marisa De Aniceto Franciaország Franciaország (FRA) 25,26 863 SB
30. 2 Julia Mächtig Németország Németország (GER) 25,38 852
31. 2 Irina Karpova Kazahsztán Kazahsztán (KAZ) 25,42 849
32. 1 Jana Makszimava Fehéroroszország Fehéroroszország (BLR) 25,43 848 SB
32. 2 Austra Skujytė Litvánia Litvánia (LTU) 25,43 848
34. 2 Sarah Cowley Új-Zéland Új-Zéland (NZL) 25,60 833
35. 1 Farkas Györgyi Magyarország Magyarország (HUN) 25,72 822
36. 1 Szofía Ifandídu Görögország Görögország (GRE) 25,91 805
5 Sara Aerts Belgium Belgium (BEL) DNF 0
1 Margaret Simpson Ghána Ghána (GHA) DNS
3 Aiga Grabuste Lettország Lettország (LAT) DNS

Távolugrás[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

A versenyszám augusztus 4-én 10:05-kor vette kezdetét.

H Cs Név Nemzet E P Mj
1. B Tatyjana Csernova Oroszország Oroszország (RUS) 654 1020
2. B Jessica Ennis Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) 648 1001
3. B Hanna Melnicsenko Ukrajna Ukrajna (UKR) 640 975
4. B Lyudmyla Yosypenko Ukrajna Ukrajna (UKR) 631 946 SB
5. A Lilli Schwarzkopf Németország Németország (GER) 630 943 SB
6. B Dafne Schippers Hollandia Hollandia (NED) 628 937
7. B Austra Skujytė Litvánia Litvánia (LTU) 625 927
8. A Kristina Savitskaya Oroszország Oroszország (RUS) 621 915
9. B Katarina Johnson-Thompson Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) 619 908
10. A Jessica Samuelsson Svédország Svédország (SWE) 618 905 =SB
11. B Laura Ikauniece Lettország Lettország (LAT) 613 890
11. B Eliška Klucinová Csehország Csehország (CZE) 613 890
11. B Antoinette Nana Djimou Franciaország Franciaország (FRA) 613 890
14. A Grit Šadeiko Észtország Észtország (EST) 611 883 SB
15. A Farkas Györgyi Magyarország Magyarország (HUN) 607 871 =SB
15. B Jennifer Oeser Németország Németország (GER) 607 871
17. B Hyleas Fountain Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 605 865
18. A Brianne Theisen Kanada Kanada (CAN) 601 853 PB
19. A Ivona Dadic Ausztria Ausztria (AUT) 600 850
19. A Sarah Cowley Új-Zéland Új-Zéland (NZL) 600 850
21. A Jana Makszimava Fehéroroszország Fehéroroszország (BLR) 599 846
22. A Nadine Broersen Hollandia Hollandia (NED) 594 831
23. A Jessica Zelinka Kanada Kanada (CAN) 591 822 SB
24. A Ellen Sprunger Svájc Svájc (SUI) 588 813
25. A Sharon Day Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 585 804
26. B Olga Kurban Oroszország Oroszország (RUS) 583 798
27. B Ida Marcussen Norvégia Norvégia (NOR) 582 795
28. A Szofía Ifandídu Görögország Görögország (GRE) 581 792
29. A Louise Hazel Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) 577 780 SB
30. A Marisa De Aniceto Franciaország Franciaország (FRA) 576 777
31. B Uhunoma Osazuwa Nigéria Nigéria (NGR) 574 771
32. A Irina Karpova Kazahsztán Kazahsztán (KAZ) 570 759
33. A Chantae McMillan Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 537 663
34. B Julia Mächtig Németország Németország (GER) 406 322
35. B Natalija Dobrinszka Ukrajna Ukrajna (UKR) 370 242
B Karolina Tymińska Lengyelország Lengyelország (POL) NM 0
A Sara Aerts Belgium Belgium (BEL) DNS
B Aiga Grabuste Lettország Lettország (LAT) DNS

Gerelyhajítás[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

A versenyszám augusztus 4-én 11:40-kor vette kezdetét az A csoport számára, a B csoport 12:55-kor kezdett.

H Cs Név Nemzet E P Mj
1. B Szofía Ifandídu Görögország Görögország (GRE) 56,96 995 OB
2. B Antoinette Nana Djimou Franciaország Franciaország (FRA) 55,87 974 PB
3. B Marisa De Aniceto Franciaország Franciaország (FRA) 51,98 899 PB
3. B Nadine Broersen Hollandia Hollandia (NED) 51,98 899
5. B Lilli Schwarzkopf Németország Németország (GER) 51,73 894
6. B Laura Ikauniece Lettország Lettország (LAT) 51,27 885
7. B Austra Skujytė Litvánia Litvánia (LTU) 51,13 882 SB
8. B Chantae McMillan Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 49,78 856
9. B Lyudmyla Yosypenko Ukrajna Ukrajna (UKR) 49,63 853 SB
10. B Jessica Ennis Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) 47,49 812 PB
11. A Louise Hazel Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) 47,38 809 PB
12. B Jennifer Oeser Németország Németország (GER) 46,61 795
13. A Farkas Györgyi Magyarország Magyarország (HUN) 46,52 793 SB
14. B Brianne Theisen Kanada Kanada (CAN) 46,47 792 PB
15. B Tatyjana Csernova Oroszország Oroszország (RUS) 46,29 788
16. A Jessica Zelinka Kanada Kanada (CAN) 45,75 778
17. B Eliška Klucinová Csehország Csehország (CZE) 45,65 776
18. B Ellen Sprunger Svájc Svájc (SUI) 45,63 776
19. B Julia Mächtig Németország Németország (GER) 44,40 752
20. A Grit Šadeiko Észtország Észtország (EST) 44,12 747
21. A Sharon Day Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 43,90 742
22. A Hanna Melnicsenko Ukrajna Ukrajna (UKR) 43,86 742 SB
23. B Kristina Savitskaya Oroszország Oroszország (RUS) 43,70 738
24. A Jana Makszimava Fehéroroszország Fehéroroszország (BLR) 42,33 712 SB
25. B Ida Marcussen Norvégia Norvégia (NOR) 42,26 711
26. A Jessica Samuelsson Svédország Svédország (SWE) 42,02 706 PB
27. A Sarah Cowley Új-Zéland Új-Zéland (NZL) 41,90 704 PB
28. A Ivona Dadic Ausztria Ausztria (AUT) 41,82 702 PB
29. A Olga Kurban Oroszország Oroszország (RUS) 40,36 674
30. A Katarina Johnson-Thompson Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) 38,37 636
31. A Dafne Schippers Hollandia Hollandia (NED) 36,63 603
32. A Irina Karpova Kazahsztán Kazahsztán (KAZ) 35,75 586
33. A Hyleas Fountain Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 21,60 319
A Sara Aerts Belgium Belgium (BEL) DNS
A Uhunoma Osazuwa Nigéria Nigéria (NGR) DNS
A Karolina Tymińska Lengyelország Lengyelország (POL) DNS
A Natalija Dobrinszka Ukrajna Ukrajna (UKR) DNS
B Aiga Grabuste Lettország Lettország (LAT) DNS

800 méteres síkfutás[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

A versenyszám augusztus 4-én 20:35-kor vette kezdetét.

H F Név Nemzet E P Mj
1. 4 Jessica Ennis Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) 2:08,65 984
2. 4 Jessica Zelinka Kanada Kanada (CAN) 2:09,15 977 SB
3. 3 Brianne Theisen Kanada Kanada (CAN) 2:09,27 975 PB
4. 4 Tatyjana Csernova Oroszország Oroszország (RUS) 2:09,56 971
5. 4 Lilli Schwarzkopf Németország Németország (GER) 2:10,50 957 SB
6. 3 Katarina Johnson-Thompson Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) 2:10,76 954 PB
7. 3 Sharon Day Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 2:11,31 946 PB
7. 3 Jessica Samuelsson Svédország Svédország (SWE) 2:11,31 946
9. 4 Laura Ikauniece Lettország Lettország (LAT) 2:12,13 934 PB
10. 4 Kristina Savitskaya Oroszország Oroszország (RUS) 2:12,27 932 PB
11. 3 Hanna Melnicsenko Ukrajna Ukrajna (UKR) 2:12,90 923 SB
12. 4 Lyudmyla Yosypenko Ukrajna Ukrajna (UKR) 2:13,28 917 SB
13. 2 Jana Makszimava Fehéroroszország Fehéroroszország (BLR) 2:13,37 916 SB
14. 1 Ida Marcussen Norvégia Norvégia (NOR) 2:13,62 912
15. 3 Dafne Schippers Hollandia Hollandia (NED) 2:15,52 885 PB
16. 1 Ivona Dadic Ausztria Ausztria (AUT) 2:15,90 880
17. 4 Antoinette Nana Djimou Franciaország Franciaország (FRA) 2:15,94 880 PB
18. 2 Eliška Klucinová Csehország Csehország (CZE) 2:16,08 878 SB
19. 2 Marisa De Aniceto Franciaország Franciaország (FRA) 2:16,20 876 SB
20. 3 Nadine Broersen Hollandia Hollandia (NED) 2:16,98 865 PB
21. 2 Ellen Sprunger Svájc Svájc (SUI) 2:17,54 857
22. 2 Farkas Györgyi Magyarország Magyarország (HUN) 2:17,83 853
23. 1 Louise Hazel Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) 2:18,78 840
24. 1 Sarah Cowley Új-Zéland Új-Zéland (NZL) 2:19,01 837
25. 2 Olga Kurban Oroszország Oroszország (RUS) 2:19,82 826
26. 1 Julia Mächtig Németország Németország (GER) 2:20,34 819
27. 4 Austra Skujytė Litvánia Litvánia (LTU) 2:20,59 816
28. 2 Szofía Ifandídu Görögország Görögország (GRE) 2:22,03 796
29. 2 Grit Šadeiko Észtország Észtország (EST) 2:23,01 783
30. 1 Irina Karpova Kazahsztán Kazahsztán (KAZ) 2:28,93 706
31. 1 Chantae McMillan Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 2:40,55 567
3 Jennifer Oeser Németország Németország (GER) DNF 0
1 Hyleas Fountain Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) DNS

Végeredmény[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

H Név Nemzet Eredmény Mj
1Aranyérem Arany Jessica Ennis Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) 6955 NR
2Ezüstérem Ezüst Lilli Schwarzkopf Németország Németország (GER) 6649 PB
3Bronzérem Bronz Tatyjana Csernova Oroszország Oroszország (RUS) 6628
4. Lyudmyla Yosypenko Ukrajna Ukrajna (UKR) 6618 PB
5. Austra Skujytė Litvánia Litvánia (LTU) 6599 PB
6. Antoinette Nana Djimou Franciaország Franciaország (FRA) 6576 PB
7. Jessica Zelinka Kanada Kanada (CAN) 6480
8. Kristina Savitskaya Oroszország Oroszország (RUS) 6452
9. Laura Ikauniece Lettország Lettország (LAT) 6414 PB
10. Hanna Melnicsenko Ukrajna Ukrajna (UKR) 6392
11. Brianne Theisen Kanada Kanada (CAN) 6383
12. Dafne Schippers Hollandia Hollandia (NED) 6324
13. Nadine Broersen Hollandia Hollandia (NED) 6319 PB
14. Jessica Samuelsson Svédország Svédország (SWE) 6300 PB
15. Katarina Johnson-Thompson Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) 6267 PB
16. Sharon Day Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 6232
17. Jana Makszimava Fehéroroszország Fehéroroszország (BLR) 6198 PB
18. Eliška Klucinová Csehország Csehország (CZE) 6109
19. Ellen Sprunger Svájc Svájc (SUI) 6107
20. Olga Kurban Oroszország Oroszország (RUS) 6084
21. Marisa De Aniceto Franciaország Franciaország (FRA) 6030
22. Farkas Györgyi Magyarország Magyarország (HUN) 6013
23. Grit Šadeiko Észtország Észtország (EST) 6013
24. Szofía Ifandídu Görögország Görögország (GRE) 5947
25. Ivona Dadic Ausztria Ausztria (AUT) 5935
26. Sarah Cowley Új-Zéland Új-Zéland (NZL) 5873
27. Louise Hazel Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) 5856
28. Ida Marcussen Norvégia Norvégia (NOR) 5846
29. Chantae McMillan Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 5688
30. Jennifer Oeser Németország Németország (GER) 5455
31. Julia Mächtig Németország Németország (GER) 5338
32. Irina Karpova Kazahsztán Kazahsztán (KAZ) 5319
Hyleas Fountain Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) DNF
Natalija Dobrinszka Ukrajna Ukrajna (UKR) DNF
Uhunoma Osazuwa Nigéria Nigéria (NGR) DNF
Karolina Tymińska Lengyelország Lengyelország (POL) DNF
Sara Aerts Belgium Belgium (BEL) DNF
Aiga Grabuste Lettország Lettország (LAT) DNF
Margaret Simpson Ghána Ghána (GHA) DNS

Források[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]