Eszperantó zene

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
A lap korábbi változatát látod, amilyen Gnagyrobi (vitalap | szerkesztései) 2020. december 2., 18:37-kor történt szerkesztése után volt. Ez a változat jelentősen eltérhet az aktuális változattól. (→‎Egyéb kategória)
i.d.c. (Eric Languillat) videóklipje a "La fina venk" (Végső győzelem) című eszperantó dalhoz.

Az eszperantó zene olyan zene, amelyben a dalszöveg eszperantóul van. Az eszperantó művészek nyelvi és a zenei színvonala nagyon változatos. Néhány zenész nem is beszéli a nyelvet, hanem csak hallás alapján tanulja meg a szövegeket. Az eszperantó zene története nem sokkal az első eszperantóul megjelenő könyv után kezdődött. Különféle eszperantó zenedarabok találhatók az interneten pl. musicexpress.com.br-nál. Újabb eszperantó zenéket találhatunk folyamatosan a Spotify-on, a Deezeren és a last.fm-en. Az internetes Kantaro-Vikio(wd) pedig olyan wiki, melynek célja az eszperantó és az ahhoz kapcsolódó dalok gyűjtése.

Zenészek és csapatok

Figyelem: Sok zenész több stílusban is játszik ezért több kategóriába is tartozhatnak.

Pop és Rock zene

Progresszív zene

Világzene

Dalszerzők

Punk és metalrock

Sláger

Énekkari zene

Klasszikus zene

Elektronikus zene

Hiphop

Egyéb kategória

Alien - Anjo Amika - Asorti - Torsten Bendias - Blera Brothers - Max Roy Carrouges - John Douglas - Ewe-calyptus - Fantom' - Thierry Faverial - Feri Floro - Inspiro - Ale Kosabela - Kredo - Valerio Mottola - Nikolin' - Radikulo - Jan Stanislaw Skorupski - Vladimir Soroka - Trattbandet

Énekek

Zenés filmek

Kiadók

Rendezvények és Események

Fordítás

  • Ez a szócikk részben vagy egészben az Esperanto-muziko című eszperantó Wikipédia-szócikk fordításán alapul. Az eredeti cikk szerkesztőit annak laptörténete sorolja fel. Ez a jelzés csupán a megfogalmazás eredetét és a szerzői jogokat jelzi, nem szolgál a cikkben szereplő információk forrásmegjelöléseként.

Kapcsolódó szócikkek