Ugrás a tartalomhoz

Brabham BT60Y

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
A lap korábbi változatát látod, amilyen Turokaci (vitalap | szerkesztései) 2020. február 1., 09:46-kor történt szerkesztése után volt. Ez a változat jelentősen eltérhet az aktuális változattól. (Fordítás)
Brabham BT60
Gyártási adatok
VersenysorozatFormula–1
GyártóBrabham
ElőzőBrabham BT59
Műszaki adatok
VázszerkezetSzénszálas és kevlár kompozit monocoque
Első felfüggesztésNyomórudas, dupla kereszt lengőkaros felfüggesztés
Hátsó felfüggesztésMint az előző
MotorYamaha OX99 3,5L V12-es szívómotor (1991)
Judd GV 3,5L V10-es szívómotor (1992)
VáltóBrabham 6 sebességes félautomatikus
ÜzemanyagBP
GumikGoodyear
Versenyeredmények
Csapat(ok)Motor Racing Development
Pilóták7. GBR Martin Brundle
7. BEL Eric van der Poele
8. GBR Mark Blundell
8. ITA Giovanna Amati
8. GBR Damon Hill
Első versenySan Marino 1991-es Formula–1 San Marinó-i nagydíj
Utolsó versenyMagyarország 1992-es Formula–1 magyar nagydíj
Futott versenyek25
Győzelmek0
Dobogós helyezések0
Edzéselsőségek0
Leggyorsabb körök0

A Brabham BT60 egy Formula–1-es versenyautó, az utolsó a Brabham csapat három évtizedes története során, mellyel a csapat az 1991-es és az 1992-es Formula-1-es idényben versenyzett.

Története

Az 1991-es évet a csapat a Yamaha OX99-es motorjával kezdte meg. Pilótái az egy éves World Sportscar Championship bajnokságból visszatérő Martin Brundle és az újonc Mark Blundell voltak. A csapat teljesítménye továbbra is csapnivaló volt: ezzel az autóval csak egy ötödik és egy hatodik helyet sikerült szerezniük, ami 3 ponttal a konstruktőri 10. helyre volt elég.

A pénzhiány miatt érdemi fejlesztésekre továbbra sem volt lehetőség, így indultak neki utolsó, 1992-es idényüknek. A BT60B névre hallgató alváltozatnál visszatértek a Judd V10-es motorjához, a csapat pilótái pedig a belga Eric van der Poele és az olasz versenyzőnő, Giovanna Amati voltak, akit három verseny után az újonc Damon Hill váltott. Az egykor dicsőséges Brabham csapat hattyúdala katasztrofális idényt takart: az első versenyre csak van der Poele tudta magát kvalifikálni, azt is az utolsó helyen, és utolsóként is ért célba; majd az ezt követő versenyeken a csapat kvalifikálni sem tudta magát. Csak a kilencedik futamon sikerült ez, amikor Damon Hill ismét 26. lett. A csődközeli állapot miatt a legutolsó versenyre, a Magyar Nagydíjra már csak Hill érkezett, aki a 11. helyen ért célba, négy kör hátránnyal. Ezt követően a Brabham tönkrement, és több versenyen már nem indultak.

Fordítás

  • Ez a szócikk részben vagy egészben a Brabham BT60 című angol Wikipédia-szócikk ezen változatának fordításán alapul. Az eredeti cikk szerkesztőit annak laptörténete sorolja fel. Ez a jelzés csupán a megfogalmazás eredetét és a szerzői jogokat jelzi, nem szolgál a cikkben szereplő információk forrásmegjelöléseként.