A Soul Eater szereplőinek listája
Ez a lista Ókubo Acusi Soul Eater című manga- és animesorozatának szereplőit mutatja be. A sorozat egy kitalált világban játszódik, ahol számos természetfeletti képességekkel rendelkező szereplő él. A mű a Halálisten Fegyvermester Akadémia (死神武器職人専門学校; Sinigami Buki Sokunin Szenmon Gakkó ) vagy röviden Sibuszen (死武専 ) diákjainak történetét mutatja be. Az iskola vezetője Halálisten, a halál maga. Halálisten egy kiképzőhelyként működteti az iskolát, ahol fegyvereket és emberi hordozóikat képzik ki a világot veszélyeztető gonosz emberi lelkek, boszorkányok, szörnyek levadászására és ezáltal megakadályozzák, hogy démonisten (鬼神; kishin ) váljék belőlük.
A fő Soul Eater manga és animeadaptációja három mester-fegyver partnerségre fókuszál: Maka Albarn és kaszája, Soul Eater; Black Star és árnyékfegyvere Cubaki; és Kid, a Halál fia és az ikerpisztolyai, Liz és Patty Thompson. A Soul Eater NOT! spin-off Harudori Cugumi fegyver és két mestere, Tatane Meme és Anya Hepburn mindennapi életét követi nyomon a Halálisten Fegyvermester Akadémián.
A szereplők megalkotása és az alapelgondolás
A Soul Eater megalkotásakor Ókubo Acusira nagy hatással volt a Dr. Slump mangasorozat, s egy olyan történetet kívánt megalkotni, ahol a komoly vagy szenvedélyes akciójeleneteket humoros mozzanatok szakítják félbe. Az a történetelem, amelyben a szereplők fegyverré változnak, egy kiterjedtebb változata a személyiséggel rendelkező fegyverek ötletének, amelyet Ókubo korábbi történeteiben már rendszeresen használt. Ókubo a főhőst, Maka Albarnt nőneműnek alkotta meg, szemben állva a többi sónen manga többnyire férfi főhőseivel, ráadásul a többi főszereplőt is úgy alkotta meg, hogy ellenkező nemű szereplőket rendezett mester-fegyver párokba, biztosítva mindkét nem egyenlő részvételét. Maka fegyverének egy kaszát használ, mivel Ókubo egyedi harci stílust szánt neki. A szereplőket túlnyomó részt nem más emberekről mintázta, hanem részben saját személyiségéről: az arrogáns Black Start önimádó, míg az ingerlékeny Kid, a Halál fiát mániákus oldaláról. Ennek ellenére néhány szereplőt családja ihletett, például Excaliburt az édesapja. Kilik Lungot azért alkotta meg feketének, mert hiányolta az afrikai szereplőket más mangasorozatokból. Néhány szereplő neve filmekből származik, Blair a The Blair Witch Project Kilik a Kirikou et la Sorcière után kapta nevét.[1]
Főszereplők
A Halálisten Fegyvermester Akadémia Halálvárosban, Nevadában található, diákjai két csoportra oszthatók: az emberek, akik a démonfegyverré (魔武器; mobuki ) válás képességével születtek és a fegyverforgatóik, akiket a mesternek (職人; sokunin; Hepburn: shokunin ) hívnak. A mesterek és fegyvereik korán párokat alkotnak és képesnek kell lenniük összehangolni a lélekhullámaikat, az edzések során pedig el kell sajátítaniuk a lelkük tökéletes szinkronizációját, hogy felvehessék a harcot a boszorkányok és a gonosz emberek ellen. A diákok célja a Halálisten Fegyvermester Akadémián, hogy a fegyvert halálkaszává (デスサイズ; deszu szaizu; Hepburn: desu saizu ), Halálisten mester egyik fegyverévé fejlesszék fel. A folyamat során a fegyver lelkének kilencvenkilenc gonosz emberi lelket és egy boszorkány lelkét kell elfogyasztania pontosan ebben a sorrendben, különben az egész műveletet elölről kell kezdeni. A különösen erős mesterek és fegyverek képesek harcolni a partnerük nélkül is. Egy technikát a lélekrezonanciát (魂の共鳴; tamasii no kjómei; Hepburn: tamasii no kyōmei ) használva a mester-fegyver páros képes új erőket és technikákat használni. A magas szintű mesterek képesek fegyverük nélkül is harcolni, puszta lélekhullámaik kilövésével.
Soul Eater
Maka Albarn
Maka Albarn (マカ=アルバーン; Maka Arubán; Hepburn: Maka Arubān ) a Soul Eater női főhőse. Fiatal, de lelkes diák, aki anyjának, egy fantasztikus mesternek a nyomába lép. Apjával, Spirittel azonban nem túl felhőtlen a kapcsolata, mivel gyakran flörtöl más nőkkel, s ez végül váláshoz vezetett. Maka megrögzött célja, hogy fegyver partnerét, Soul Eatert egy olyan halálkaszává változtassa, amely felülmúlja az apját.[2] A harcban jól együttműködik Soullal, de piszkálódik és vad dühkitörései vannak, ha Soul valami ostobaságot csinál. Veszély esetén azonban Maka mindent megtesz, hogy Soult megkímélje a sérülésektől.[3] A történet elején Maka és Soul is fekete vérrel fertőződik meg a Cronával vívott harcuk során, s Maka kénytelen kockáztatni, hogy annak befolyása alá kerül.[4] Később némileg képes lesz irányítani a fekete vért, az anyjától örökölt Anti-Magic Wavelength lélekhullámokkal, s hatásukra hamar elmúlik a fekete vér hatása.[5] Maka kiváló a lélekérzékelésben (魂感知能力; tamasii kancsi nórjoku; Hepburn: tamashii kanchi nōryoku ), amellyel képes azonosítani más emberek lelkét és meghatározni az erejüket.[6] A történet előrehaladtával már boszorkányok lelkét is képes lesz érzékelni még akkor is, amikor azok varázserejükkel emberinek álcázzák azt.[7] Miután Maka halálkaszává változtatja Soult, képes lesz egyesíteni sajátos grigori típusú lelkét Souléval, és ennek hatására Soul fegyverformájából angyali szárnyak nőnek ki, melyekkel repülhet.[8] Az animeadaptációban Maka démonfegyver erejével is rendelkezett, testéből kijövő pengékkel harcolhatott öntudatlan állapotban.Soul Eater Evans és Maka Albarn – A vagány, legtöbbször csöndben töprengő Soul és a hebrencs, nyakigláb Maka a sorozat két központi szereplője. Maka a fegyverforgató, Soul pedig a Fegyver (kaszává változik).
A 2005-ös dráma CD-n Takeucsi Dzsunko hangján szólalt meg,[9] az eredeti animében Maka Albarn hangját kölcsönző szeijú Omigava Csiaki, angol szinkronhangja Laura Bailey. A Soul Eater magyar változatában Maka Albarn Csifó Dorina hangján szólal meg.[10]
Soul Eater
Soul Eater, lefordítva lélek faló, egy vagány srác, aki Maka hűséges kaszája, és egyben a sorozat főszereplője. Soulnak, és Makanak száz lelket kell összegyűjtenie. Hogy halálkasza legyen Soulból. Kilencvenkilenc démontojássá változott lelket, és egy boszorkányét. de ha egy rossz lelket fal fel Soul, elveszti az összes eddigi lelket. Egyszer Soul vérébe bekerül Ragnarok az árnykard fekete vére, és ettől rémálmai lesznek. egy kis démon a rossz útra szeretné vezetni, így hozza elő zongorajátékával a démonvadászt. A kasza egyik harcmódját. A kisdémon addíg lefoglalja Soult, hogy egyéválik a fiúval. De a partnere Maka megmenti, és a kisdémon, Soul gyomrában végzi. Soul bármikor számíthat Maka Albranra, aki hűséges partnere a vagány srácnak.
- Japán hang: Ucsijama Kóki
- Angol hang: Micah Solusod
- Magyar hang: Sánta László.[10]
Black Star
Egy egoista orgyilkos, aki egy bűnöző családból származik. Partnere, a kedves, szófogadó, Tsubaki. Black Star erős, és mindig gondolkodás nélkül cselekszik. De mindig igyekszik a legjobbat kihozni magából a harcok során.
- Japán hang: Kobajasi Jumiko
- Angol hang: Brittney Karbowski
- magyar hang: Czető Roland.[10]
Nakacukasza Tsubaki
- Japán hang: Nazuka Kaori
- Angol hang: Monica Rial
- Magyar hang: Szabó Zselyke.[10]
Black Star és Tsubaki – Black Star amolyan Naruto 2.0. Egomániás, izgága, idegesítő, azt szeretné képzelni, hogy ö a legnagyobb sztár. Különös múlttal rendelkező harcos, aki a meglepetés előnyét bármikor feladja egy ostoba monológért („Juhéj, én vagyok Black Star!”). Ennek ellenére roppant erős, mozgékony és hihetetlenül kitartó. Szívmelengető társa, Tsubaki, teszi a dolgát az önjelölt pukkancs mellett. A hölgy megannyi nindzsafegyverré tud alakulni, később pedig megszerzi bátyjától a szellemkarddá alakulás lenyűgözö erejű képességét.
Kid, a Halál fia
Kid Halálistenmester fia. Számára semmi sem fontosabb, mint a szimmetria, és a tökéletesség.Ezért a Thompson nővéreket választotta pisztolyként. Ők egy nehéz feladatot végeznek. Két fegyverrel a lelkedet összehangolni a lelkedet nem könnyű de nekik sikerült. Kid halálisten névvel emlegetik.
- Japán hang: Mijano Mamoru
- Angol hang: Todd Haberkorn
- Magyar hang: Hamvas Dániel.[10]
Elizabeth „Liz” Thompson
Egy félős és kicsit butácska lány, akit az utca nevelt fel. Ő, és huga Patty a halál fiának hű fegyverei.
- Japán hang: Vatanabe Akeno
- Angol hang: Jamie Marchie
- Magyar hang: Sipos Eszter Anna.[10]
Patricia „Patty” Thompson
Vadóc, bolondos természetű kislány, aki Liz kishuga, és egyben Kid fegyvere.
- Japán hang: Takahira Narumi
- Angol hang: Cherami Leigh
- Magyar hang: Tamási Nikolett.[10]
Death the Kid (Kid) és Thompson nővérek (Liz és Patty) – Páros helyett trió – az elitgyerek két dögös lánnyal. Ő a Halálisten-mester fia, Kid. Egész életét a harmóniának, azon belül is a szimmetriának szenteli. Komoly problémái adódnak ha a környezete picit is aszimmetrikus. Erősen sérelmezi például, hogy segédjeinek nem egyforma méretűek a mellei. Persze ha begorombul túlteszi magát ezen, és a pisztollyá alakuló Lizt és Pattyat két marokra fogva pusztít.
Soul Eater NOT!
Harudori Cugumi
Tatane Meme
Anastasia „Anya” Hepburn
A Halálisten Fegyvermester Akadémia
Halálisten mester
- Japán hang: Kojama Rikija
- Angol hang: John Swasey
- Magyar hang: Galbenisz Tomasz
Az Akadémia és Halálváros megalapítója. Annyira eggyé vált a várossal, hogy lelke teljesen hozzá kötödik, így soha nem hagyhatja el azt. Egy különös formájú, humanoid figura, aki lenyűgözően barátságosan viselkedik, s egy érdekes maszkot visel. Régebben sokkal félelmetesebben nézett ki, de mivel a fiatalok tartottak tőle, ezért változott megnyerű modorú lénnyé, aki a Halálkaszák képzéséért felelős. Néha harcol is, például a Démonistennel. Kedvenc támadása a "Halálisten Tockos".
Halálkaszák
Halálkasza (Spirit)
Maka édesapja, aki fontos tennivalói mellett próbálja megváltoztatni viszonyát lányával. Általában hülyéskedés, és bohóckodás jellemzi, villanásnyi időre viszont képes megkomolyodni.
- Japán hang: Ókava Tóru
- Angol hang: Vic Mignogna
- Magyar hang: Juhász Zoltán.[10]
Marie Mjolnir
tanárként dolgozik az akadémián. Stein tanárúr jegyese, és halálkasza.
- Japán hang: Honda Cseiko
- Angol hang: Colleen Clinkenbeard
- Magyar hang: Dögei Éva.[10]
Marie az óceániai területek halálkaszája, aki azért választotta ezt a területet, mert úgy vélte, itt lesz a legkevesebb dolga. Habár egyetlen vágya az, hogy mielőbb férjhez mehessen, Halálisten mester parancsára az Akadémiára jön, hogy oktassa a diákokat, és Stein professzor segítőjeként tevékenykedjen. Fegyver alakja a mangában egy pöröly, az animében egy tonfa.
Törvényes Justin
- Japán hang: Fudzsita Josinori
- Angol hang: Eric Vale
- Magyar hang: Pálmai Szabolcs.[10]
Egy halálkasza, aki pap formájában tevékenykedik. nagyon lazán veszi az életet, fülében legtöbbször kemény rockzene szól, amit nem hagyna abba a világ minden kincséért sem. Ezért legtöbbször szájról olvasást végez. Fegyver alakját egyszer sem veszi fel, de feltehetően több is van neki, mégpedig különféle kínzó- és kivégzőeszközök – Girkóval vívott egyik csatájában egyik kezén kaloda, majd egy guillotine pengéje jelent meg.
Jumi Azusza
- Japán hang: Nogami Jukana
- Angol Hang: Brina Palencia
- Magyar hang: Erdős Borcsa.[10]
Egy halálkasza, az iskola egykori eminens tanulója. Különleges képessége, hogy fel tud térképezni távoli területeket is a gondolatával. Fegyverként mesterlövészpuska alakját veszi fel.
Bunyós Joe
- Japán hang: Ono Acusi
- Angol hang: Jason Douglas
- Magyar hang: Sótonyi Gábor.[10]
Egy szerelő, szintén Óceániából. Azért érkezett, hogy segítsen Halálisten mesternek egy titkos munka elvégzésében. Megrögzött kávéimádó, kedvence az, amit még Bob bácsi főzött réges-régen Halálvárosban.
Tezca Tlipoca
Tsar Pushka
Deng Dinga és Djinn Garan
Tanárok és személyzet
Dr. Franken Stein
- Japán hang: Ucsida Júja
- Angol hang: Chuck Haber
- Magyar hang: Petridisz Hrisztosz.[10]
Stein professzor az Akadémia egyik tanára, a jelenlegi fő halálkasza, Spirit egykori mestere. Mániája mindent felboncolni, ruházatán és lakásában is mindent varratok díszítenek. Gyakran közlekedik egy görgős székkel. Stein különleges képességei az őrületből fakadnak, ezért amint a világot kezdi elborítani a démonisten őrülete, az rá is hatással van.
Sid Barett
- Japán hang: Kimura Maszafumi
- Angol hang: Kent Williams
- Magyar hang: Maday Gábor.[10]
Az Akadémia másik tanára, aki gyakran segít a diákokon szorult helyzetükben. Élőhalott, ezért gyakorlatilag nem lehet megölni. Visszatérő frázisa, ha múltbeli énjéről kell beszélnie: "Ilyen férfi voltam!"
Mira Naigus
- Japán hang: Noda Dzsunko
- Angol hang: Shay Moore
- Magyar hang: Kokas Piroska.[10]
Az Akadémia tanára, arcát rendszerint kötés borítja. Különlegesen veszélyes helyzetek megoldására szakosodott. Gyakran együttműködik Sid tanár úrral. Fegyverként vadászkés formáját veszi fel.
Diákok
Ox Ford
- Japán hang: Josinó Hirojuki
- Angol hang: Josh Grelle
- Magyar hang: Szalay Csongor.[10]
Kilik Lunge
- Japán hang: Szuzumura Kenicsi
- Angol hang: Joel McDonald
- Magyar hang: Renácz Zoltán.[10]
Harvar de Éclair
- Japán hang: Hatano Vataru
- Angol hang: Scott Freeman
- Magyar hang: .
Kim Diehl
- Japán hang: Szaitó Csiva
- Angol hang: Caitlin Glass
- Magyar hang: .
Jacqueline O'Lantern Dupré
- Japán hang: Oki Kanae
- Angol hang: Jad Saxton
- Magyar hang: .
Pot of Fire
Eternal Feather
Hosi Akane
Clay
Negatív szereplők
Medusa csapata
Medusa
semmitől sem retten meg. Még a halálból is feltámad, és elveszi egy kislány testét. De az akadémia mindig győz, ezért a kislány megmenekül.
- Japán hang: Kuvasima Houko
- Angol hang: Luci Christian
- Magyar hang: Wégner Judit.[10]
Egy boszorkány, akinek feltett szándéka a Démonisten felébresztése, hogy elterjessze az őrületet a világban. Beépül az Akadémiára, hogy tájékozódhasson, majd felhasználja őket tervei érdekében. Ő tekinthető az első számú főgonosznak.
Crona
Medusa lánya, aki nagyon el van veszve , nem tudja, mikor mit tegyen,de maka segít neki, jót farag belőle, megmutatja, hogy kell beilleszkedni.
- Japán hang: Szakamoto Maaja
- Angol hang: Maxey Whitehead
- Magyar hang: Szentesi Dóra.[10]
Ragnarok
- Japán hang: Himeno Keidzsi
- Angol hang: Sonny Strait
- Magyar hang: Tokaji Csaba.[10]
Crona és Ragnarok párosa a legérdekesebb mind közül. Cronát ugyanis anyja, Medusa, egyesítette a lélekölő kardjával, s így Ragnarok benne lakozik. Mivel eredetileg démonkarddá akarták változtatni jó lelkek elfogyasztásával, ezért a benne keringő fekete vér kihatott Cronára is, aki ettől zavarodottan viselkedett. Később azonban megszűnik benne az őrület. Crona neme sok tréfa tárgya a sorozatban, ugyanis ez nincs egyértelműen meghatározva. Rendszeresen visszatérő frázisa: "Fogalmam sincs, hogyan kellene viselkednem." Ragnarok egy nem ember formájú kard, aki csintalan, és gyakran szekálja Cronát.
Eruka Frog, a béka boszorkánylány
- Japán hang: Fukuen Miszato
- Angol hang: Kate Oxley
- Magyar hang: Laudon Andrea.[10]
Egy boszorkány, aki képes békává változni. Medúza szeme és füle, miután az kígyókat ültetett a testébe, s így zsarolni tudja, hogy megöli, ha nem teljesíti parancsait.
Free, a démonszemű férfi
- Japán hang: Nisi Rintaró
- Angol hang: Travis Willingham
- Magyar hang: Varga Rókus.[10]
Egy hosszú ideje börtönben ülő vérfarkas, akit Medúza szabadíttatott ki céljai érdekében. Különleges képessége, hogy démonszemével képes víziókat kelteni.
Mizune
- Japán hang: Makigucsi Majuki
- Angol hang: Trina Nishimura
- Magyar hang: .
Mizune Eruka barátnője. Képes egérré változni, repülni és a bajszából pengéket alakítani. Beszélni azonban nem képes, csak cincog. Mizunéból több van; egyiküket Medúza ölte meg. Ha az öt megmaradt Mizune egymás nyakába áll, egy jóval erősebb boszorkánnyá, az Öt Mizunévé változnak, aki Blair állandó riválisa.
Shaula
A legfiatalabb Gorgon nővér. Medusa és Arachne legkisebb testvére. Őt a kevésbé sikeres Soul Eater NOT sorozatban ismerhettük meg mint a sorozat fő antagonistája. Képes az áldozatait befolyásolni illetve skorpió méreghez hasonló anyagot fecskendezni áldozataiba. Állati szimbóluma akárcsak nővéreinek neki is van míg Arachne a pók és Medusa a kígyó addig Shaula jegye a skorpió.
Arachnophobia
Arachne
- Japán hang: Neja Micsiko
- Angol hang: Stephanie Young
- Magyar hang: Szőlőskei Tímea.[10]
Egy pókhoz hasonló ruhát és pókhálószerű rejtekhelyet magáénak tudó boszorkány, Medúza testvére. Az Arachnophobia szervezet vezetőjeként terve az, hogy miután Halálisten mester legyőzte őket 800 évvel ezelőtt, összegyűjti a rejtélyes mester, Eibon találmányait, s segítségükkel elterjeszti a Földön az őrületet, bosszút állva az Akadémián.
Mosquito
- Japán hang: Inagaki Takasi
- Angol hang: Mark Stoddard
- Magyar hang: Dézsi Szabó Gábor.[10]
Egy apró idős úr, akinek feltűnően hosszú orra van, mellyel képes a vérszívásra is, de főként harcol vele. Arachne legfőbb szolgálója. Szorongatott helyzetben képes visszaváltozni több száz évvel ezelőtti valójává, s megkapja akkori erejét is.
Giriko
- Japán hang: Canna Nobutosi
- Angol hang: J. Michael Tatum
- Magyar hang: Sörös Miklós.[10]
Arachne úrnő szolgálója, képes gólemek gyártására. Veszedelmes fegyvere a talpán rejtőzik. Ki nem állhatják egymást Mosquitóval. Feltehetőleg a valaha készült első démonfegyverek egyike, fegyver alakja egy óriási láncfűrész.
Mifune
- Japán hang: Cuda Kenjiró
- Angol hang: Robert McCollum
- Magyar hang: Szatmári Attila.[10]
Mifune rendkívül tehetséges szamuráj, a kis boszorkány, Angela testőre és egyetlen barátja. Vele zsarolták meg, hogy beálljon az Arachnophobiába. A Kardok Istenének is nevezik. Rendkívül gyors és emberfeletti reflexekkel bír. Egyszerre száz kardot hord magánál, ami lehetővé teszi a rá jellemző harcmodor, a Végtelen Kardok Stílusa kivitelezésére. Ezzel többek között csapdákat állíthat, mindig lehet tartalék kardja harc közben, ezenkívül véghez viheti a Pengezápor nevű támadását és egy olyat is, amellyel egyszerre huszonnégy vágást ejt az ellenfelén. Black Star gyűlöli, mert kétszer egymás után legyőzte.
Démonistenek
Asura
- Japán hang: Furukava Tosio
- Angol hang: Chris Patton
- Magyar hang: Fekete Zoltán.[10]
Halálisten mester egykori tanítványa, aki egy napon úgy döntött, hogy ereje növelése érdekében emberi lelkeket fog enni. Ettől azonban démonistenné változott, és megőrült. Halálisten mester, hogy elejét vegye a tomboló dühe pusztításának, lenyúzta a bőrét, majd zsákot formált belőle, s abban helyezte őt el, majd az Akadémia alá temette. Erről azonban sokáig senki sem tudott. Asura képes a közelében lévő embereket hallucinációival megőrjíteni, ugyanakkor rendkívül félénk és hiú személyiség.
Clown
- Japán hang: Nodzsima Hirofumi
- Angol hang: Jerry Jewell
- Magyar hang: .
Eibon könyve
Noah
Egyéb szereplők
Great Old Ones
Excalibur
- Japán hang: Kojaszu Takehito
- Angol hang: Troy Baker
- Magyar hang: Rajkai Zoltán.[10]
Az oly szent, sérthetetlen, és hatalmat adó kard, mely hordozójából hőst csinál. Ehhez azonban az illetőnek a legkínkeservesebb próbákat kell kiállnia, ugyanis a kard az Akadémia diákjaihoz hasonlóan élőlény, amikor pedig megleli leendő mesterét, visszaváltozik. Rendes alakja is egyedi, a fehér, hosszú orrú nagy szemű teremtmény, hatalmas lábakkal, cilinderrel pálcával, és zakóval. Általában legendáját szeretné elmesélni, és mindenki mondatába belevág "Bolondok!" felkiáltásával. Sokan próbálkoztak már azzal, hogy a fegyver mesterei legyenek, de senki sem bírta őt sokáig elviselni.
Eibon
- Japán hang: Kasze Jaszujuki
- Angol hang: Christopher Sabat
- Magyar hang: .
Eibon és Halálisten mester régen barátok voltak. Eibon egyike volt a 8 rettegett harcosnak, ahogy a Démonisten, Ashura is. Kutatta az örök élet titkát, hogy haldokló szerelmét (feleségét) megmentse. Tiltott kísérletei folytán készítette el a sötét elemeket. Ő alkotta meg a Szelencét is, mely teljesíti kinyitója kívánságát.
További szereplők
Blair
Blair (ブレア; Bureafekete macska, aki képes átváltozni egy fiatal, csábos lánnyá. Halloween témájú varázslatai közé tartozik sütőtök formájú robbantások vagy egy óriási szálló sütőtök megidézése repülés céljából. Nevét a The Blair Witch Project című horrorfilm Blair nevű boszorkányáról kapta. A történet elején nevetség tárgyává teszi az őt boszorkánynak gondoló Makát és Soult: miután végül sikerül begyűjteni és elfogyasztani a lelkét – melyet azonban túlélt, mivel a macskáknak kilenc életük van – újra kell kezdeniük a lelkek gyűjtését.[2] Örömét leli abban, ha zavarba hozhatja Soult, de ennek ellenére ő és Maka tolerálják a jelenlétét, bár Soulnak elered az orra vére, ha Blair valami pikánsat tesz, például a házuk körül bikiniben sétál.[11][12] Mindennapjait a két diák otthonában, vagy a mich coffe
) egy kivételesen erős varázserővel rendelkezőbárban tölti, ahol Spirit panaszait hallgatja.
A 2005-ös dráma CD-n Szaszamoto Juko hangján szólalt meg,[9] az eredeti animében Blair hangját kölcsönző szeijú Kató Emiri, angol szinkronhangja Leah Clark. A Soul Eater magyar változatában Blair Molnár Ilona hangján szólal meg.[10]
Kis Démon
- Japán hang: Ócuka Hócsú
- Angol hang: Barry Yandell
- Magyar hang: Bolla Róbert.
A Kis Démon Soul második énje. Akkor jött létre, amikor Soulba belekerült Ragnarok fekete vére. Soul lelkében lakik, egy szobában. Apró, öltönyt viselő manó szarvakkal és hatalmas kezekkel. Legtöbbször megpróbálja bűnbe csábítani Soult, arra ösztönözve, hogy használja a fekete vért, ami hatalmas erőt adna, de megőrjítené őt és az őt forgató Makát. Éppen ezért Soul általában nem hallgat rá, és rettenetesen gyűlöli. A Kis Démon néha segít is neki.
Maszamune
- Japán hang: Cucsida Hirosi
- Angol hang: Kyle Hebert
- Magyar hang: Seszták Szabolcs.
Maszamune Tsubaki bátyja, aki a szellemkard, és a történet folyamán összetűzésbe kerülnek egy harc során. Maszamune lenézi húgát, de mégis szereti, és rájön hogy nem volt igaza Tsubakival szemben.
Források
- ↑ A Public Conference with the Creator of Soul Eater, Atsushi Ohkubo (francia nyelven). Journal du Japon. [2009. június 25-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2008. június 16.)
- ↑ a b Ókubo, Acusi. 0. fejezet, Soul Eater, Soul Eater, 1. kötet (japán nyelven). Square Enix (2004). ISBN 978-4-7575-1322-8
- ↑ Ókubo, Acusi. 4. fejezet, Soul Eater, 2. kötet (japán nyelven). Square Enix (2004). ISBN 978-4-7575-1322-8
- ↑ Ókubo, Acusi. 11. fejezet, Soul Eater, 4. kötet (japán nyelven). Square Enix (2005). ISBN 978-4-7575-1505-5
- ↑ Ókubo, Acusi. 60. fejezet, Soul Eater, 15. kötet (japán nyelven). Square Enix (2009). ISBN 978-4-7575-2678-5
- ↑ Ókubo, Acusi. 2. fejezet, Soul Eater, 2. kötet (japán nyelven). Square Enix (2004). ISBN 978-4-7575-1322-8
- ↑ Ókubo, Acusi. 45. fejezet, Soul Eater, 12. kötet (japán nyelven). Square Enix (2008). ISBN 978-4-7575-2300-5
- ↑ Ókubo, Acusi. 63. fejezet, Soul Eater, 16. kötet (japán nyelven). Square Enix (2010). ISBN 978-4-7575-2790-4
- ↑ a b [Manga] Soul Eater (japán nyelven). (Hozzáférés: 2012. március 14.)
- ↑ a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z aa ab ac Soul Eater - Lélekfalók (magyar nyelven). magyarszinkron.hu. (Hozzáférés: 2012. augusztus 26.)
- ↑ Ókubo, Acusi. 1. fejezet, Soul Eater, 1. kötet (japán nyelven). Square Enix (2004). ISBN 978-4-7575-1223-8
- ↑ Ókubo, Acusi. 9. fejezet, Soul Eater, 3. kötet (japán nyelven). Square Enix (2005). ISBN 978-4-7575-1413-3