Vita:Pániq-szoba
Új téma nyitásaReklámjellegű cikk
[szerkesztés]Csak egy példa: "A hungarikummá érett szabadulós játékok egyre népszerűbbek és komoly rajongótáborral rendelkeznek, nem csak itthon, hanem külföldön is."
A hungarikum szót ebben a lexikonban csak az írhatja le, aki igazolja, hogy a Hungarikum Bizottság nyilvánította hungarikummá a játékot.
A többi állítás és a szöveg stílusa is reklámjellegű.--Linkoman vita 2017. augusztus 5., 19:35 (CEST)
Át kellene nézni a jegyzeteket
[szerkesztés]Egy részük már nem érhető el. (Nem tudom, van erre valami sablon?) – Vépi vita 2018. március 30., 09:31 (CEST)
Fogalomzavar
[szerkesztés]A cikk jelenlegi címe helyett a PANIQ címet kellene adni a cikknek, mivel a magyar vállalkozók nevén 2014 óta ilyen helyesírással áll magyarországi lajstromozott védjegy.
A jelenlegi cím azt a benyomást kelti, mintha az "Escape room"ot is ők találták volna ki. Pedig nem. Tehát a cikket kizárólag a PANIQnak kellene szánni.--Linkoman vita 2018. március 31., 00:07 (CEST)
A fogalomzavar továbbra is fennáll. 2018-ban a tulajdonos Koltai Balázs újabb védjegybejelentést tett, ezúttal a "PANIQ ROOM" szóösszetételre. Az SZTNH ezt is védjegyként lajstromozta.
Tehát Koltainak és társának immár 2, különféle lajstromozott védjegye van - mindkettő - többek között - a "PANIQ" szóra vonatkozik - "PÁNIQ"-ra egyik sem!!! Nem mindegy.
És az sem mindegy, hogy a műfajt aligha a PANIQ teremtette meg a világban. Magyarországon az elsőbbsége igen valószínű - de szigorúan csak a védett neve és nem általában a "menekülőszoba" tekintetében.--Linkoman vita 2019. május 17., 16:09 (CEST)