Vita:Brian Greene
Új téma nyitásaHibák
[szerkesztés]szerintem az öszes eddig ismertetett valós vélt akár bizonyitott elmélet legfőbb hibálya hogy alapvetően koprábbi elméletekre épit{mégha kis mértékben is}ezzel rossz alapot adva a további elméleteknek.a tudományok alapvető igazságait alapjaiban rengetné meg "ha"a jelen kor tudósai elméleteiket nem bizonyos iskolákban szerzett un alaptudásukra alapoznák hanem olyan nem kapcsolódó területekről beszerzett infókat próbálnának ősszefogni mint ........? de erre még nem biztos hogy kész az Ember
Egyetértek, a matematikában néhol pl. kifejezetten tettenérhető az interdiszciplinaritás hiánya (pl. filozófiai képzetlenség) miatti torzulás, sőt az ilyesmi sokszor súlyos paradoxonokhoz és válságokhoz vezet. Ha Frege vagy Russell komolyan ismerte volna Arisztotelész vagy néhűány skolasztikus munkásságát, a Russell-paradoxon nevű cikkünk nem is születhetett volna meg (mivel a paradoxon nem létezne, vagy valami ókori filozófusról lenne elnevezve). Sajnos a helyzet inkább rosszabbodik e tekintetben, hogy a profitorientált gazdasági fejlődés felfalja az alapkutatásokat.Gubb 2005. január 9., 14:46 (CET)
|
Hibás külső hivatkozás
Az alábbi – a szócikkben szereplő külső – link többszöri próbálkozásra sem elérhető. FIGYELEM!: A szócikkben a forrásként feltüntetett hibás linkeket NE töröld!
A weblap megtalálható Az Internet Archívumában az alábbi változatokban: [1] |