Szerkesztővita:Ewi^^

Az oldal más nyelven nem érhető el.
Új téma nyitása
A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Legutóbb hozzászólt Pilgab 15 évvel ezelőtt

Szia! Ide írhatod az új cikket. User:Ewi^^/Új lap. Ha kész van, majd át kell nevezni. (Szólj és segít vki) Pilgab üzenet 2008. május 6., 16:54 (CEST)Válasz

Köszi(:

Új cikk írása[szerkesztés]

Akkor lássuk amiért itt vagyunk: a szócikkek írását.

Itt az új lap létrehozása nagyon részletesen le van írva: Wikipédia:Hogyan írj új lapot. Röviden: keress rá a bal oldali keresést használva, ha nincs olyan szócikk akkor meg fog jelenni a keresett címszó az új ablak bal felső sarkában pirossal írva. Ez itt a wikipédiában mindig az olyan belső hivatkozásokra utal amelyekhez még nincsnek meg a cikkek. Amikor új cikket hozol létre fokozottan ügyelj a helyesírásra, az elgépelésekre! A már létező szócikkek kékkel vannak jelölve a szövegekben. pl: Magyarország.

Szócikkre linket létrehozni úgy tudsz hogy a nevét két szögletes zárójel közé teszed: Így: [[Magyarország]]=Magyarország. A belső hivatkozások készítéséről itt olvashatsz bővebben: Wikipédia:Az első lépések (belső hivatkozások)

A cikkek formázásáról itt olvashatsz bővebben: [[Wikipédia:Az első lépések (formázás)] Pilgab üzenet 2008. május 6., 16:56 (CEST)Válasz

Üzenetek és aláírás[szerkesztés]

Ahol most vagyunk az a te vitalapod, ezt használjuk, hogy érintkezésbe lépjünk Veled. Az összes szerkesztőnek van egy ilyen lapja, ahol üzeneteket tud fogadni. Általánosan elmondható, hogy legegyszerűbben az egyes szerkesztők aláírásának utolsó szavára kattintva juthatsz el a másik vitalapjára. Ezért kérlek te is állítsd be ezt az aláírási módot, amit úgy tehetsz meg, hogy a következő szöveget:

[[User:Regisztrált Userneved|Beceneved]]<sup>[[User_vita:Regisztrált Userneved|vita]]</sup>

bemásolod a beállításaidnál a aláírásokban használni kívánt névformád mögött található beviteli mezőbe. Természetesen a te adataiddal behelyettesítve. Mielőtt elmented az új beállításaidat, az Aláírás automatikus hivatkozás nélkül opciót pipáld ki. (Erre figyelj, ezt sokan elfelejtik!) Ne lepődj meg azon, ha a saját vitalapodon az aláírásodban a vitalink fekete lesz. Mindenhol máshol igazi, kék linkké lesz.

Mások vitalapján a lap tetején található szerkesztés gombbal tudsz üzenetet hagyni. Ha egy vitalapon vagy a közösségi oldalakon új témát nyitsz, akkor ne az előtte található szakasz linkjére kattintva tedd. Jobb, ha a lap tetején arra a fülre kattintasz, amiben egy + jel található. Ezzel egy új szakaszt nyitsz, a témának adj valami kifejező nevet.

A Wikipédiában van egy lehetőség arra, hogy nagyon egyszerűen elhelyezd aláírásodat, dátumostul, mindenestül. A Wikipédiabeli speciális aláírásból nem csak a Wikipédián használt neved derül ki, hanem rögtön két linket is tartalmaz. Az egyik a többi szerkesztőnek szóló bemutatkozásodra mutat, a másik pedig arra a lapra, ahol üzenni lehet neked. Ehhez az „aláíráshoz” segítséget ad a szoftver. Elég, ha az üzeneted befejeztével az aláírás helyett rákattintasz a harmadik képecskére a szerkesztőablak fölött:


akkor ennek az aláírógombnak a hatására a szoftver beilleszt a szövegedbe négy hullámvonalat.
Ha ezután arra a gombra is rákattintasz, ami így néz ki: Változtatások közzététele, akkor a szoftver lecseréli a hullámvonalakat az aláírás szövegére és az aktuális dátumra, órára.
Az aláírásként megjelenített szöveget a regisztrált szerkesztők a „beállításaim” fül segítségével meg is változtathatják.

Megjegyzések

  • Amíg nem jelentkeztél be, az IP-címedet jelenteti meg az aláírás.
  • A bemutatkozólapodra mutató link csak akkor lesz kék, ha van rajta valami, amíg üres, addig pirosan fog virítani.
  • Az üzenőlapodra mutató link csak magán az üzenőlapon jelenik meg vastag fekete szövegként, mindenhol máshol rendes linknek mutatkozik.
  • Más módon is elérheted, hogy bekerüljön a szövegbe a négy hullámvonal, nem csak az aláírógombbal:
  • a négy tildét (hullámvonalat) a szerkesztési ablak alatt is megtalálod, vagy
  • közvetlenül is beírhatod: ~~~~.
  • az Alt Gr+1 (a fő billentyűzeten) billentyűkombinációnak (Windows-alapú rendszereken), és
  • az Alt+1 2 6 (a számok a számbillentyűzeten) kombinációnak (Windows-alapú rendszereken) is ugyanez a hatása.
  • ha a gombot használod, akkor kapsz egy gondolatjelet is az aláírásod elé.

Pilgab üzenet 2008. május 6., 16:56 (CEST)Válasz