„Óbudai pálos kolostor” változatai közötti eltérés

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
[ellenőrzött változat][nem ellenőrzött változat]
Tartalom törölve Tartalom hozzáadva
a defaultsort
aNincs szerkesztési összefoglaló
1. sor: 1. sor:
Az '''óbudai pálos kolostor''' alapítására, amit a [[fejéregyházi templom]] mellé szeretett volna telepíteni, [[I. Mátyás magyar király|Mátyás király]] kért engedélyt a pápától [[1483]]-ban. [[II. Ulászló magyar király|II. Ulászló]] a [[pálosok|kolostornak]] adta a közelben lévő forrást és megerősítette a Bányaháza nevű melegvízforrás adományozását. A keletre tájolt egyhajós templom mellett négyzet alakú kolostor és udvar, valamint melléképületek álltak.
Az '''óbudai [[Pálos rend|pálos kolostornak]]''' alapítására, amit a [[Fehéregyháza#Látnivalók|fejéregyházi templom]] mellé szeretett volna telepíteni, [[I. Mátyás magyar király|Mátyás király]] kért engedélyt a pápától [[1483]]-ban. [[II. Ulászló magyar király|II. Ulászló]] a [[kolostor]]nak adta a közelben lévő forrást és megerősítette a Bányaháza nevű melegvízforrás adományozását. A keletre tájolt egyhajós templom mellett négyzet alakú kolostor és udvar, valamint melléképületek álltak.


A kolostor épülete a [[török kor]]ban pusztult el, romjait a mai Bécsi út 166. szám alatti óbudai téglagyár építésekor találták meg és pusztították el a [[19. század]] végén.
A kolostor épülete a [[Török hódoltság]] korában pusztult el, romjait a mai Bécsi út 166. szám alatti óbudai téglagyár építésekor találták meg és pusztították el a [[19. század]] végén.


==Forrás==
==Forrás==

A lap 2016. április 24., 19:36-kori változata

Az óbudai pálos kolostornak alapítására, amit a fejéregyházi templom mellé szeretett volna telepíteni, Mátyás király kért engedélyt a pápától 1483-ban. II. Ulászló a kolostornak adta a közelben lévő forrást és megerősítette a Bányaháza nevű melegvízforrás adományozását. A keletre tájolt egyhajós templom mellett négyzet alakú kolostor és udvar, valamint melléképületek álltak.

A kolostor épülete a Török hódoltság korában pusztult el, romjait a mai Bécsi út 166. szám alatti óbudai téglagyár építésekor találták meg és pusztították el a 19. század végén.

Forrás

Budapest lexikon II. (L–Z). Főszerk. Berza László. 2., bőv. kiad. Budapest: Akadémiai. 1993. 224. o. ISBN 963-05-6411-4