Női nyolcas evezés a 2008. évi nyári olimpiai játékokon

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez
Női nyolcas evezés
a XXIX. nyári olimpián
Rowing pictogram.svg
Adatok
HelyszínShunyi evezőspálya
Dátumaugusztus 11.augusztus 17.
Versenyzők63 résztvevő
7 nemzetből
Érmesek
Aranyérem 
Ezüstérem 
Bronzérem 

 ← 20042012 → 

A 2008. évi nyári olimpiai játékokon az evezés női nyolcas versenyszámát augusztus 11. és augusztus 17. között rendezték a Shunyi evezőspályán. A versenyt az amerikai hajó nyerte a holland és a román egység előtt.

Eredmények[szerkesztés]

Az idők másodpercben értendők. A rövidítések jelentése a következő:

  • QA: Az A-döntőbe jutás helyezés alapján

Előfutamok[szerkesztés]

Két előfutamot rendeztek, három és négy résztevevővel. Az első helyezett automatikusan bejutott a döntőbe, a többiek a reményfutamba kerültek.


Helyezés Nemzet Idő Mj
1. futam
1. Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
Erin Cafaro, Lindsay Schoop, Anna Goodale, Elle Logan, Anna Mickelson-Cummins, Francia Zsuzsanna, Caroline Lind, Caryn Davies, kormányos: Mary Whipple
6:06,53 QA
2. Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR)
Clara Ashford, Beth Rodford, Louisa Reeve, Alice Freeman, Natasha Page, Jess Eddie, Katie Greves, Caroline O'Connor, kormányos: Alison Knowles
6:08,68
3. Kanada Kanada (CAN)
Heather Mandoli, Andréanne Morin, Sarah Bonikowsky, Ashley Brzozowicz, Romina Stefancic, Buffy Alexander-Williams, Darcy Marquardt, Jane Rumball, kormányos: Lesley Thopson
6:12,68
4. Németország Németország (GER)
Christina Hennings, Katrin Reinert, Nina Wengert, Nadine Schmultzer, Lenka Wech, Maren Derlien, Nicole Zimmermann, Elke Hipler, kormányos: Annina Ruppel
6:14,42
2. futam
1. Románia Románia (ROU)
Constanța Burcică-Pipotă, Viorica Susanu, Rodica Florea-Şerban, Enikő Barabás, Simona Strimbeschi-Muşat, Ioana Papuc-Rotaru, Georgeta Damian-Andrunache, Doina Ignat, kormányos: Elena Georgescu
6:05,77 QA
2. Hollandia Hollandia (NED)
Femke Dekker, Marlies Smulders, Nienke Kingma, Roline Repelaer van Driel, Annemarieke van Rumpt, Helen Tanger, Sarah Siegelaar, Annemiek de Haan, kormányos: Ester Workel
6:07,41
3. Ausztrália Ausztrália (AUS)
Pauline Frasca, Brooke Pratley, Sally Kehoe, Natalie Bale, Elizabeth Kell, Kate Hornsey, Sarah Outhwaite-Tait, Sarah Heard, kormányos: Elizabeth Patrick
6:07,93

Reményfutam[szerkesztés]

Egy reményfutamot rendeztek, öt résztvevővel. Az első négy helyezett bejutott a döntőbe, az ötödik egység kiesett.

Helyezés Nemzet Idő Mj
1. Kanada Kanada (CAN)
Heather Mandoli, Andréanne Morin, Sarah Bonikowsky, Ashley Brzozowicz, Romina Stefancic, Buffy Alexander-Williams, Darcy Marquardt, Jane Rumball, kormányos: Lesley Thopson
6:10,50 QA
2. Hollandia Hollandia (NED)
Femke Dekker, Marlies Smulders, Nienke Kingma, Roline Repelaer van Driel, Annemarieke van Rumpt, Helen Tanger, Sarah Siegelaar, Annemiek de Haan, kormányos: Ester Workel
6:11,58 QA
3. Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR)
Clara Ashford, Beth Rodford, Louisa Reeve, Alice Freeman, Natasha Page, Jess Eddie, Katie Greves, Caroline O'Connor, kormányos: Alison Knowles
6:12,10 QA
4. Ausztrália Ausztrália (AUS)
Pauline Frasca, Brooke Pratley, Sally Kehoe, Natalie Bale, Elizabeth Kell, Kate Hornsey, Sarah Outhwaite-Tait, Sarah Heard, kormányos: Elizabeth Patrick
6:12,52 QA
5. Németország Németország (GER)
Christina Hennings, Katrin Reinert, Nina Wengert, Nadine Schmultzer, Lenka Wech, Maren Derlien, Nicole Zimmermann, Elke Hipler, kormányos: Annina Ruppel
6:14,45

Döntő[szerkesztés]

A döntőt hat résztevevővel rendezték, az előfutamok első helyezettjeivel, és a reményfutam első négy helyezettjével.


Helyezés Nemzet Idő
1Aranyérem Arany Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
Erin Cafaro, Lindsay Schoop, Anna Goodale, Elle Logan, Anna Mickelson-Cummins, Francia Zsuzsanna, Caroline Lind, Caryn Davies, kormányos: Mary Whipple
6:05,34
2Ezüstérem Ezüst Hollandia Hollandia (NED)
Femke Dekker, Marlies Smulders, Nienke Kingma, Roline Repelaer van Driel, Annemarieke van Rumpt, Helen Tanger, Sarah Siegelaar, Annemiek de Haan, kormányos: Ester Workel
6:07,22
3Bronzérem Bronz Románia Románia (ROU)
Constanța Burcică-Pipotă, Viorica Susanu, Rodica Florea-Şerban, Enikő Barabás, Simona Strimbeschi-Muşat, Ioana Papuc-Rotaru, Georgeta Damian-Andrunache, Doina Ignat, kormányos: Elena Georgescu
6:07,25
4. Kanada Kanada (CAN)
Heather Mandoli, Andréanne Morin, Sarah Bonikowsky, Ashley Brzozowicz, Romina Stefancic, Buffy Alexander-Williams, Darcy Marquardt, Jane Rumball, kormányos: Lesley Thopson
6:08,04
5. Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR)
Clara Ashford, Beth Rodford, Louisa Reeve, Alice Freeman, Natasha Page, Jess Eddie, Katie Greves, Caroline O'Connor, kormányos: Alison Knowles
6:13,74
6. Ausztrália Ausztrália (AUS)
Pauline Frasca, Brooke Pratley, Sally Kehoe, Natalie Bale, Elizabeth Kell, Kate Hornsey, Sarah Outhwaite-Tait, Sarah Heard, kormányos: Elizabeth Patrick
6:14,22

Források[szerkesztés]