Ugrás a tartalomhoz

Loups=Garous kihi szubeki ókami

Ellenőrzött
A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
(Loups=Garous Kihi Szubeki Ókami szócikkből átirányítva)
Loups=Garous kihi szubeki ókami
ルー=ガルー 忌避すべき狼
Rú=Garú kihi szubeki ókami
Műfajsci-fi
Manga: Loups=Garous kihi szubeki ókami
ÍróHigucsi Akihiko
Ország Japán
KiadóTokuma Shoten, Kodansha
AntológiaGekkan Comic Rjú
Megjelenés2007. szeptember 20.
Animációs film: Loups=Garous
RendezőFudzsiszaku Dzsunicsi
ForgatókönyvGotó Midori, Harada Szajaka
ZeneScandal
StúdióProduction I.G, Transarts
OrszágJapán Japán
Bemutató2010. augusztus 28.
Játékidő99 perc

A Loups=Garous kihi szubeki ókami (ルー=ガルー 忌避すべき狼?) 2001-ben megjelent japán sci-fi regény, melyet Kjogoku Nacuhiko írt. A regényből megjelenése után néhány évvel manga és animációs film is készült. A sorozat Makino Haduki, Kono Ajumi és Cuduki Mio történetét követi nyomon, kiknek célja, hogy elfogjanak egy bűnözőt és, hogy megdöntsék a disztópikus társadalmat.

A regény Japánban 2001. június 23-án jelent meg a Tokuma Shoten gondozásában, ami 2004. november 19-én újra kiadta, végül 2009. október 21-én a Kodansha is megjelentette.[1] A regény mangaadaptációját, amely először a Tokuma Soten által kiadott Gekkan Comic Rjú magazin 2006. szeptember 19-ei lapszámában jelent meg, Higucsi Akihiko rajzolta. A regény animeadaptációját a Production I.G és a Transarts készítette el, amelyet 2010. augusztus 28-án mutattak be a japán mozikban.

Történet

[szerkesztés]

A regény története a közeljövőben játszódik, egy járvány kitörése után, melyben elpusztult az emberiség jelentős része. Az emberek kizárólag monitorokon keresztül lépnek kapcsolatba egymással és csak szintetikus ételeket fogyasztanak. Kontrollált társadalomban élnek, ahol a személyes kommunikáció szigorúan szabályozva van. A gyermekek kizárólag az iskolák területén, úgynevezett kommunikációs központokban léphetnek kapcsolatba másokkal, így céljává válva a sorozatgyilkosoknak. Makino Haduki, Kono Ajumi és Cuduki Mio iskolások eltökélt szándéka, hogy elfognak egy bűnözőt és megdöntik a disztópikus társadalmat.

Ahogy egyre jobban belebonyolódnak az eseményekbe Makino rájön, hogy az amit a monitorokról tudnak nem teljesen fedi a valóságot: Isida Riicsiro, a rendőrség „brutális bűnügyekkel foglalkozó részlegének” igazgatója, valójában soha nem is létezett. Szuzuki Keitaró, az SVC nevű cég: a szintetikus ételek kizárólagos gyártójának halottnak hitt vezetője, hozta létre félrevezetés céljából. A vállalatot kizárólag azért hozta létre, hogy megalkothassa a „tökéletes ízt”, az emberi hús ízét, aminek az életét köszönhette a háború alatt. A szintetikus ételekkel az volt a célja, hogy egészségesen nőjenek fel a gyermekek, így a húsuk is finomabb lehessen. Cuduki feltöri az SVC rendszereit, így megbénítva Szuzuki ténykedéseit. Miután felfedik kilétét Kono egy késsel elmetszi a torkát. Az ügyet a rendőrség végül eltussolta, Konót is felmentették bűnei alól.

Adaptációk

[szerkesztés]
A film főszereplői. Balról jobbra: Rei Mjao, Makino Haduki, Kono Ajumi és Cuduki Mio

A regény története alapján készült mangát Higucsi Akihiko rajzolta, először a Tokuma Soten által kiadott Gekkan Comic Rjú magazin 2006. szeptember 19-ei lapszámában jelent meg, majd később tankóbon kötetek formájában.[2]

Animációs film

[szerkesztés]

A regényen alapuló animációs filmet a Production I.G és a Transarts készítette el, a japán mozik 2010. augusztus 28-án mutatták be. Zenéjét a japán Scandal együttes szerezte, három számuk is megjelent a filmben; a Midnight Television főcímdalként, a Szajonara My Friend végefőcímdalként, míg a Koshi-Tantan betétdalként.[2] A zenekar maga is megjelent a filmben a motion capture technológia segítségével és kisebb szerepek szinkronizálását is vállalták.[3]

Források

[szerkesztés]
  1. 『ルー=ガルー 忌避すべき狼』 (japán nyelven). Kodansha. (Hozzáférés: 2011. június 6.)
  2. a b PRODUCT (japán nyelven). Production I.G. [2011. június 15-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2011. június 6.)
  3. ルー=ガルー (japán nyelven). Production I.G. (Hozzáférés: 2011. június 6.)

További információk

[szerkesztés]