Ugrás a tartalomhoz

Feröeri média

Ellenőrzött
A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
A Føroya Social Demokrat címlapja (1927. május 24.)

A feröeri média Feröer tömegtájékoztatási eszközeit foglalja magába. A szigetcsoporton számos újság – köztük a nagy múltú Dimmalætting és Sosialurin – mellett három rádió- és egy tévéadó működik; az állami rádió- és televíziótársaság a Kringvarp Føroya. A legnépszerűbb hírportálok között a portal.fo mellett megtalálható a Dimmalætting és a Norðlýsið internetes kiadása is.[1]

Sajtó

[szerkesztés]
Feröer első női újsága, a Súsanna Helena Patursson által kiadott Oyggjarnar első száma (1905. április 18.)

Napi- és hetilapok

[szerkesztés]

Magazinok

[szerkesztés]

Rádió

[szerkesztés]
A Kringvarp Føroya épülete Tórshavnban
  • Az 1957-ben indult Útvarp Føroya ma a Kringvarp Føroya állami tévé- és rádiótársaság része.[2]
  • Rövid életűnek bizonyult az Atlantic Radio nevű, 24 órás műsort sugárzó adó.
  • Az Atlantic Radio leállása után hozták létre a Rás 2 nevű rádiót, amely az állami rádió versenytársa.
  • A Lindin egy keresztény rádióadó.[3]

Televízió

[szerkesztés]

Internet

[szerkesztés]
  • A legnépszerűbb hírportál a portal.fo.Tulajdonosa a Føroya Tele állami távközlési vállalat,[1] de a tartalom terén a Sosialurinnal is együttműködik.

Jegyzetek

[szerkesztés]
  1. a b Vevmátingarlistin (feröeri nyelven). Gallup Føroyar / Modernus Ltd., 2009. november 22. [2009. augusztus 16-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2009. november 27.)
  2. a b Faroese News Bulletin from the Faroese Radio – week 1 (angol nyelven). Representation of the Faroes in London, 2005. január 11. [2011. augusztus 20-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2009. november 26.)
  3. Um Lindina (feröeri nyelven). Lindin, 2009. [2009. szeptember 3-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2009. december 24.)
  4. Televarpið (feröeri nyelven). Televarpið, 2008. [2009. március 5-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2009. december 24.)

Fordítás

[szerkesztés]
  • Ez a szócikk részben vagy egészben a Media of the Faroe Islands című angol Wikipédia-szócikk ezen változatának fordításán alapul. Az eredeti cikk szerkesztőit annak laptörténete sorolja fel. Ez a jelzés csupán a megfogalmazás eredetét és a szerzői jogokat jelzi, nem szolgál a cikkben szereplő információk forrásmegjelöléseként.