2010-es férfi kézilabda-Európa-bajnokság

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
férfi
kézilabda-Európa-bajnokság
(2010)
(2010 EHF European Men's Handball Championship)
Logo Männer-Handball-EM 2010.jpg
Adatok
Rendező  Ausztria
Dátum január 19. - január 31.
Csapatok 16 (1 szövetségből)
Helyszínek 5 (5 rendező városban)

Címvédő  Dánia
Győztes  Franciaország (2. cím)
Statisztika
Mérkőzések 47
Gólok 2690 (átlag: 57,23)
Nézők 285 400 (átlag: 6072)

Gólkirály cseh Filip Jícha
Díjak
Legjobb játékos cseh Filip Jícha

 ← 2008 2012 → 

A 9. férfi kézilabda-Európa-bajnokságot 2010. január 19. - január 31. között rendezték Ausztriában.

Az Európai Kézilabda-szövetség erre a tornára teljesen új kvalifikációs szabályt alkotott. Ez alapján már csak két csapat kvalifikálta magát a selejtezőkből automatikusan a bajnokságra. A 2008-as címvédő Dánia és a házigazda Ausztria selejtező nélkül került a főtáblára. A többi európai válogatott selejtezőt játszott, és így alakult ki az Európa-bajnokságon részt vevő 16 csapat névsora.

Helyszínek[szerkesztés]

Az Európa-bajnokság mérkőzéseit öt osztrák városban rendezték (Bécs, Bécsújhely, Graz, Innsbruck és Linz).

Linz Bécs Bécsújhely
Intersport Arena
Befogadóképesség: 12 000
Stadthalle (Bécs)
Befogadóképesség: 20 000
Arena Nova
Befogadóképesség: 8 000
Linz Donau.jpg Wiener Stadthalle Aussen 2008.jpg WrNeustadt Arena Nova.JPG
Innsbruck Graz
Olympiaworld Innsbruck
Befogadóképesség: 15 000
Stadthalle (Graz)
Befogadóképesség: 16 000
IMG 9039-Innsbruck.JPG Grazer Stadthalle.jpg

Selejtezők[szerkesztés]

Az ezen a tornán bevezetett új rendszer alapján a 36 nemzetet 1 hatos, és 6 ötös csoportba sorsolták, ahol ligarendszerben minden csapat mindenkivel két mérkőzést játszott, és az így lejátszott tíz illetve nyolc mérkőzés után kialakult sorrend alapján a csoportok első két helyezettjei kvalifikálták magukat az Európa-bajnokság döntőjére.

Kijutott csapatok[szerkesztés]

Ország Kvalifikáció joga Kvalifikáció ideje Eddigi EB-részvételek száma1
 Ausztria Házigazda 2006. május 5. 0
 Dánia Címvédő 2008. január 27. 7 (1994, 1996, 2000, 2002, 2004, 2006, 2008)
 Svédország 1. csoport győztese 2009. június 11. 8 (1994, 1996, 1998, 2000, 2002, 2004, 2006, 2008)
 Lengyelország 1. csoport 2. helyezettje 2009. június 20. 4 (2002, 2004, 2006, 2008)
 Oroszország 2. csoport győztese 2009. június 18. 8 (1994, 1996, 1998, 2000, 2002, 2004, 2006, 2008)
 Szerbia 2. csoport 2. helyezettje 2009. június 18. 5 (19962, 19982, 20022, 20043, 20063)
 Izland 3. csoport győztese 2009. június 17. 5 (2000, 2002, 2004, 2006, 2008)
 Norvégia 3. csoport 2. helyezettje 2009. június 17. 3 (2000, 2006, 2008)
 Horvátország 4. csoport győztese 2009. június 17. 8 (1994, 1996, 1998, 2000, 2002, 2004, 2006, 2008)
 Magyarország 4. csoport 2. helyezettje 2009. június 21. 6 (1994, 1996, 1998, 2004, 2006, 2008)
 Németország 5. csoport győztese 2009. június 13. 8 (1994, 1996, 1998, 2000, 2002, 2004, 2006, 2008)
 Szlovénia 5. csoport 2. helyezettje 2009. június 21. 7 (1994, 1996, 2000, 2002, 2004, 2006, 2008)
 Franciaország 6. csoport győztese 2009. június 17. 8 (1994, 1996, 1998, 2000, 2002, 2004, 2006, 2008)
 Csehország 6. csoport 2. helyezettje 2009. június 17. 5 (1996, 1998, 2002, 2004, 2008)
 Spanyolország 7. csoport győztese 2009. június 17. 8 (1994, 1996, 1998, 2000, 2002, 2004, 2006, 2008)
 Ukrajna 7. csoport 2. helyezettje 2009. június 18. 4 (2000, 2002, 2004, 2006)
1 Félkövéren amikor megnyerte a csapat a tornát
2 Jugoszlávia néven

Sorsolás[szerkesztés]

A döntő sorsolását 2009. június 24-én 19 órakor a bécsi Liechtenstein Museumban végezték el.

1. kalap 2. kalap 3. kalap 4. kalap

A zárójelbe írt csoportok, a kijelölést jelentik.

Eredmények[szerkesztés]

A 2010-es férfi kézilabda Európa-bajnokság hivatalos logója és kabalafigurája.

Csoportmérkőzések[szerkesztés]

A 16 csapatot 4 darab, egyenként 4 csapatból álló csoportba sorsolták. A csoportokból az első három helyezett jutott tovább a középdöntőbe.

Jelmagyarázat
A csoport első három helyezettje bejutott a középdöntőbe.
A csoport utolsó helyezettje kiesett.

A csoport (Graz)[szerkesztés]

Csapat M Gy D V G+ G- Gk P
 Horvátország 3 3 0 0 83 76 +7 6
 Norvégia 3 2 0 1 82 78 +4 4
 Oroszország 3 1 0 2 89 91 –2 2
 Ukrajna 3 0 0 3 87 96 –9 0
2010. január 19.
18:10
Oroszország  37–33  Ukrajna Stadthalle, Graz
Nézőszám: 3 000
Játékvezetők: Cacador, Nicolau (portugálok)
Igropulo 11 (21–16) Burka, Onufrijenko 9
BüntetésSárga lap Jegyzőkönyv BüntetésSárga lap

2010. január 19.
20:10
Horvátország  25–23  Norvégia Stadthalle, Graz
Nézőszám: 4 000
Játékvezetők: Muro, Rodriguez (spanyolok)
Vukovic 7 (11–10) Tvedten 9
BüntetésSárga lap Jegyzőkönyv BüntetésSárga lap

2010. január 21.
18:10
Ukrajna  25–28  Horvátország Stadthalle, Graz
Nézőszám: 4 200
Játékvezetők: Canbro, Claesson (svédek)
Onufrijenko 11 (14–12) Vori 6
BüntetésSárga lap Jegyzőkönyv BüntetésSárga lap

2010. január 21.
20:10
Norvégia  28–24  Oroszország Stadthalle, Graz
Nézőszám: 4 200
Játékvezetők: Lazaar, Reveret (franciák)
Kjelling 8 (16–13) Kovaljov, Rasztvorcev 4
BüntetésSárga lap Jegyzőkönyv BüntetésSárga lap

2010. január 23.
18:10
Horvátország  30–28  Oroszország Stadthalle, Graz
Nézőszám: 4 500
Játékvezetők: Methe, Methe (németek)
Čupić 8 (17–16) Igropulo 12
BüntetésSárga lap Jegyzőkönyv BüntetésSárga lap

2010. január 23.
20:10
Norvégia  31–29  Ukrajna Stadthalle, Graz
Nézőszám: 3 500
Játékvezetők: Cacador, Nicolau (portugálok)
Tvedten 8 (14–16) Burka 7
BüntetésSárga lap Jegyzőkönyv BüntetésSárga lap

B csoport (Linz)[szerkesztés]

Csapat M Gy D V G+ G- Gk P
 Izland 3 1 2 0 93 88 +5 4
 Dánia 3 2 0 1 83 79 +4 4
 Ausztria 3 1 1 1 103 101 +2 3
 Szerbia 3 0 1 2 83 94 –11 1
2010. január 19.
18:00
Dánia  33–29  Ausztria Intersport Arena, Linz
Nézőszám: 5 500
Játékvezetők: Lazaar, Reveret (franciák)
Mogensen 7 (17–15) Ziura 7
BüntetésSárga lap Jegyzőkönyv BüntetésSárga lap

2010. január 19.
20:15
Izland  29–29  Szerbia Intersport Arena, Linz
Nézőszám: 5 000
Játékvezetők: Methe, Methe (németek)
Sigurðsson 9 (15–11) Ilic 7
BüntetésSárga lap Jegyzőkönyv BüntetésSárga lap

2010. január 21.
18:00
Ausztria  37–37  Izland Intersport Arena, Linz
Nézőszám: 6 000
Játékvezetők: Dinu, Din (románok)
Szilágyi 10 (17–20) Atlason 8
BüntetésSárga lap Jegyzőkönyv BüntetésSárga lap

2010. január 21.
20:15
Szerbia  23–28  Dánia Intersport Arena, Linz
Nézőszám: 6 000
Játékvezetők: Horacek, Novotny (csehek)
Sesum, Ilic, Stankovic 4 (9–15) Jensen 10
BüntetésSárga lap Jegyzőkönyv BüntetésSárga lap

2010. január 23.
18:00
Ausztria  37–31  Szerbia Intersport Arena, Linz
Nézőszám: 6 000
Játékvezetők: Muro, Rodriguez (spanyolok)
Szilágyi 9 (15–18) Sesum 8
BüntetésSárga lapkiállítva Jegyzőkönyv BüntetésSárga lap

2010. január 23.
20:15
Dánia  22–27  Izland Intersport Arena, Linz
Nézőszám: 5 500
Játékvezetők: Canbro, Claesson (svédek)
Christiansen 5 (13–15) Sigurðsson 6
BüntetésSárga lap Jegyzőkönyv BüntetésSárga lap

C csoport (Innsbruck)[szerkesztés]

Csapat M Gy D V G+ G- Gk P
 Lengyelország 3 2 1 0 84 79 +5 5
 Szlovénia 3 1 2 0 91 89 +2 4
 Németország 3 1 1 1 89 90 –1 3
 Svédország 3 0 0 3 78 84 –6 0
2010. január 19.
18:30
Németország  25–27  Lengyelország Olympiaworld, Innsbruck
Nézőszám: 6 800
Játékvezetők: Olesen, Pedersen (dánok)
Kaufmann 7 (8–12) Bielecki 6
BüntetésSárga lap Jegyzőkönyv BüntetésSárga lap

2010. január 19.
20:30
Svédország  25–27  Szlovénia Olympiaworld, Innsbruck
Nézőszám: 4 800
Játékvezetők: Reisinger, Kaschütz (osztrákok)
Källman, Karlsson, Ekberg, Doder 6 (13–7) Žvižej 8
BüntetésSárga lap Jegyzőkönyv BüntetésSárga lap

2010. január 20.
18:30
Szlovénia  34–34  Németország Olympiaworld, Innsbruck
Nézőszám: 7 200
Játékvezetők: Gousko, Repkin (fehéroroszok)
Kavticnik 7 (16–11) Theuerkauf 7
BüntetésSárga lap Jegyzőkönyv BüntetésSárga lap

2010. január 20.
20:30
Lengyelország  27–24  Svédország Olympiaworld, Innsbruck
Nézőszám: 7 500
Játékvezetők: Nikolic, Stojkovic (szerbek)
Jurecki, Rosinski 6 (15–14) Andersson 4
BüntetésSárga lap Jegyzőkönyv BüntetésSárga lap

2010. január 22.
18:15
Németország  30–29  Svédország Olympiaworld, Innsbruck
Nézőszám: 8 200
Játékvezetők: Nikolic, Stojkovic (szerbek)
Glandorf 8 (21–18) Andersson 7
BüntetésSárga lapkiállítva Jegyzőkönyv BüntetésSárga lap

2010. január 22.
20:15
Lengyelország  30–30  Szlovénia Olympiaworld, Innsbruck
Nézőszám: 7 500
Játékvezetők: Abrahamsen, Kristiansen (norvégok)
Lijewski 6 (12–13) Žvižej 9
BüntetésSárga lap Jegyzőkönyv BüntetésSárga lap

D csoport (Bécsújhely)[szerkesztés]

Csapat M Gy D V G+ G- Gk P
 Spanyolország 3 2 1 0 95 74 +21 5
 Franciaország 3 1 2 0 74 73 +1 4
 Csehország 3 1 0 2 78 84 –6 2
 Magyarország 3 0 1 2 80 96 –16 1
2010. január 19.
18:15
Spanyolország  37–25  Csehország Arena Nova, Bécsújhely
Nézőszám: 2 800
Játékvezetők: Din, Dinu (románok)
Romero 14 (17–10) Jícha 8
BüntetésSárga lap Jegyzőkönyv BüntetésSárga lap

2010. január 19.
20:15
Franciaország  29–29  Magyarország Arena Nova, Bécsújhely
Nézőszám: 3 500
Játékvezetők: Nikolic, Stojkovic (szerbek)
Karabatić 7 (16–16) Ilyés 7
BüntetésSárga lap Jegyzőkönyv BüntetésSárga lapkiállítva

2010. január 20.
18:15
Csehország  20–21  Franciaország Arena Nova, Bécsújhely
Nézőszám: 3 800
Játékvezetők: Abrahamsen, Kristiansen (norvégok)
Jícha 6 (10–16) Abalo, Narcisse 4
BüntetésSárga lap Jegyzőkönyv BüntetésSárga lap

2010. január 20.
20:15
Magyarország  25–34  Spanyolország Arena Nova, Bécsújhely
Nézőszám: 3 800
Játékvezetők: Reisinger, Kaschütz (osztrákok)
Krivokapic, Gulyás 5 (9–17) A. Entrerrios 7
BüntetésSárga lap Jegyzőkönyv BüntetésSárga lap

2010. január 22.
18:15
Franciaország  24–24  Spanyolország Arena Nova, Bécsújhely
Nézőszám: 3 800
Játékvezetők: Gousko, Repkin (fehéroroszok)
Karabatić 5 (10–10) Aguinagalde, Garcia 6
BüntetésSárga lap Jegyzőkönyv BüntetésSárga lap

2010. január 22.
20:15
Magyarország  26–33  Csehország Arena Nova, Bécsújhely
Nézőszám: 4 000
Játékvezetők: Olesen, Pedersen (dánok)
Császár 6 (13–14) Jícha 14
BüntetésSárga lap Jegyzőkönyv BüntetésSárga lap

Középdöntő[szerkesztés]

A középdöntő két csoportjába az A és B csoport első három, illetve a C és D csoport első három helyezettje kerül. Körmérkőzést játszanak a csapatok, de az azonos csoportból érkezők egymással nem, esetükben a már lejátszott egymás elleni eredményüket számítják be.
A két csoport első két helyezettje jut be az elődöntőbe, az elődöntő két győztese játszhatja a döntőt.
A két csoport harmadik helyén végző csapatai az 5. helyért játszanak.

Jelmagyarázat
A csoport első két helyezettje bejut a elődöntőbe.
A csoport harmadik helyezettje az 5. helyért játszik.
A csoport utolsó három helyezettje kiesik.

I. csoport[szerkesztés]

Csapat M Gy D V G+ G- Gk P
 Horvátország 5 4 1 0 134 123 +11 9
 Izland 5 3 2 0 163 149 +14 8
 Dánia 5 3 0 2 136 134 +2 6
 Norvégia 5 2 0 3 138 135 +3 4
 Ausztria 5 1 1 3 147 156 –9 3
 Oroszország 5 0 0 5 140 161 –21 0
2010. január 25.
16:00
Horvátország  26–26  Izland Stadthalle, Bécs
Nézőszám: 6 800
Játékvezetők: Horacek, Novotny (csehek)
Čupić 5 (12–15) Stefánsson 7
BüntetésSárga lapkiállítva Jegyzőkönyv BüntetésSárga lapkiállítva

2010. január 25.
18:00
Norvégia  30–27  Ausztria Stadthalle, Bécs
Nézőszám: 6 800
Játékvezetők: Lazaar, Reveret (franciák)
Myrhol, Tvedten 6 (12–11) Schlinger 6
BüntetésSárga lap Jegyzőkönyv BüntetésSárga lapkiállítva

2010. január 25.
20:15
Oroszország  28–34  Dánia Stadthalle, Bécs
Nézőszám: 6 800
Játékvezetők: Muro, Rodriguez (spanyolok)
Igropulo 6 (13–18) Christiansen, Knudsen 6
BüntetésSárga lapkiállítva Jegyzőkönyv BüntetésSárga lap

2010. január 26.
16:00
Oroszország  30–38  Izland Stadthalle, Bécs
Nézőszám: 4 000
Játékvezetők: Lazaar, Reveret (franciák)
Csipurin 7 (10–19) Guðjónsson, Petersson 7
BüntetésSárga lap Jegyzőkönyv BüntetésSárga lap

2010. január 26.
18:00
Horvátország  26–23  Ausztria Stadthalle, Bécs
Nézőszám: 8 000
Játékvezetők: Canbro, Claesson (svédek)
Čupić 6 (11–10) Schlinger, Szilágyi 6
BüntetésSárga lap Jegyzőkönyv BüntetésSárga lapkiállítva

2010. január 26.
20:15
Norvégia  23–24  Dánia Stadthalle, Bécs
Nézőszám: 7 000
Játékvezetők: Methe, Methe (németek)
Kjelling 7 (15–11) Jensen, Hansen, Lindberg 5
BüntetésSárga lap Jegyzőkönyv BüntetésSárga lap

2010. január 28.
16:00
Norvégia  34–35  Izland Stadthalle, Bécs
Nézőszám: 7 000
Játékvezetők: Muro, Rodriguez (spanyolok)
Tvedten 7 (16–18) Atlason 10
BüntetésSárga lap Jegyzőkönyv BüntetésSárga lap

2010. január 28.
18:00
Oroszország  30–31  Ausztria Stadthalle, Bécs
Nézőszám: 8 200
Játékvezetők: Methe, Methe (németek)
Csipurin 7 (15–17) Weber, Wilczynski, Schlinger 6
11×BüntetésSárga lap Jegyzőkönyv BüntetésSárga lap

2010. január 28.
20:15
Horvátország  27–23  Dánia Stadthalle, Bécs
Nézőszám: 9 000
Játékvezetők: Horacek, Novotny (csehek)
Buntić 8 (14–11) Hansen, Knudsen 5
BüntetésSárga lap Jegyzőkönyv BüntetésSárga lap

II. csoport[szerkesztés]

Csapat M Gy D V G+ G- Gk P
 Franciaország 5 4 1 0 135 118 +17 9
 Lengyelország 5 3 1 1 148 144 +4 7
 Spanyolország 5 3 1 1 152 133 +19 7
 Csehország 5 1 1 3 142 154 –12 3
 Németország 5 0 2 3 127 136 –9 2
 Szlovénia 5 0 2 3 159 178 –19 2
2010. január 24.
16:30
Németország  22–24  Franciaország Olympiaworld, Innsbruck
Nézőszám: 8 200
Játékvezetők: Din, Dinu (románok)
Jansen 8 (10–12) Joli 7
BüntetésSárga lap Jegyzőkönyv BüntetésSárga lap

2010. január 24.
18:30
Lengyelország  32–26  Spanyolország Olympiaworld, Innsbruck
Nézőszám: 7 700
Játékvezetők: Olesen, Pedersen (dánok)
Jurecki 6 (13–9) Romero 8
BüntetésSárga lap Jegyzőkönyv BüntetésSárga lap

2010. január 24.
20:30
Szlovénia  35–37  Csehország Olympiaworld, Innsbruck
Nézőszám: 5 600
Játékvezetők: Reisinger, Kaschütz (osztrákok)
Kavtičnik 8 (12–21) Jícha 12
BüntetésSárga lap Jegyzőkönyv BüntetésSárga lap

2010. január 26.
16:15
Szlovénia  28–37  Franciaország Olympiaworld, Innsbruck
Nézőszám: 4 500
Játékvezetők: Olesen, Pedersen (dánok)
Kavtičnik, Žvižej 6 (18–17) Guigou 10
BüntetésSárga lap Jegyzőkönyv Büntetés

2010. január 26.
18:15
Németország  20–25  Spanyolország Olympiaworld, Innsbruck
Nézőszám: 7 000
Játékvezetők: Nikolic, Stojkovic (szerbek)
Gensheimer 5 (9–14) Tomas 6
BüntetésSárga lap Jegyzőkönyv BüntetésSárga lap

2010. január 26.
20:15
Lengyelország  35–34  Csehország Olympiaworld, Innsbruck
Nézőszám: 5 100
Játékvezetők: Abrahamsen, Kristiansen (norvégok)
Bielecki 7 (18–19) Jícha 7
BüntetésSárga lap Jegyzőkönyv BüntetésSárga lap

2010. január 28.
16:30
Németország  26–26  Csehország Olympiaworld, Innsbruck
Nézőszám: 5 200
Játékvezetők: Abrahamsen, Kristiansen (norvégok)
Kaufmann 7 (16–14) Jícha 6
BüntetésSárga lap Jegyzőkönyv BüntetésSárga lap

2010. január 28.
18:30
Szlovénia  32–40  Spanyolország Olympiaworld, Innsbruck
Nézőszám: 6 400
Játékvezetők: Din, Dinu (románok)
Žvižej 9 (14–20) A. Entrerrios 11
BüntetésSárga lap Jegyzőkönyv BüntetésSárga lap

2010. január 28.
20:30
Lengyelország  24–29  Franciaország Olympiaworld, Innsbruck
Nézőszám: 7 000
Játékvezetők: Nikolic, Stojkovic (szerbek)
Bielecki 5 (10–15) Narcisse, Sorhaindo 6
BüntetésSárga lap Jegyzőkönyv BüntetésSárga lap

Helyosztók[szerkesztés]

Az 5. helyért[szerkesztés]

2010. január 30.
11:30
Dánia  34–27  Spanyolország Stadthalle, Bécs
Nézőszám: 4 000
Játékvezetők: Reisinger, Kaschütz (osztrákok)
Laen 8 (18–13) Malmagro 7
BüntetésSárga lap Jegyzőkönyv BüntetésSárga lap
Elődöntők Döntő
január 30. – 14:00 (Bécs)
 Izland 28  
 Franciaország 36
 
január 31. – 17:30 (Bécs)
   Franciaország 25
 Horvátország 21
Bronzmérkőzés
január 30. – 16:30 (Bécs) január 31. – 15:30 (Bécs)
 Horvátország 24  Izland 29
 Lengyelország 21    Lengyelország 26

Elődöntők[szerkesztés]

2010. január 30.
14:00
Franciaország  36–28  Izland Stadthalle, Bécs
Nézőszám: 9 000
Játékvezetők: Olesen, Pedersen (dánok)
Karabatić 9 (16–14) Pálmarsson 6
BüntetésSárga lap Jegyzőkönyv BüntetésSárga lap

2010. január 30.
16:30
Horvátország  24–21  Lengyelország Stadthalle, Bécs
Nézőszám: 11 000
Játékvezetők: Abrahamsen, Kristiansen (norvégok)
Čupić 6 (9–10) M. Jurecki 7
BüntetésSárga lap Jegyzőkönyv BüntetésSárga lap

Bronzmérkőzés[szerkesztés]

2010. január 31.
15:00
Izland  29–26  Lengyelország Stadthalle, Bécs
Nézőszám: 9 000
Játékvezetők: Lazaar, Reveret (franciák)
Sigurðsson 8 (18–10) B. Jurecki, M. Jurecki, Tluczynski 4
BüntetésSárga lap Jegyzőkönyv BüntetésSárga lap

Döntő[szerkesztés]

2010. január 31.
17:30
Franciaország  25–21  Horvátország Stadthalle, Bécs
Nézőszám: 11 000
Játékvezetők: Methe, Methe (németek)
Karabatić, Abalo 4 (12–12) Zrnić 7
BüntetésSárga lap Jegyzőkönyv BüntetésSárga lapkiállítva
A 2010-es férfi kézilabda-Európa-bajnokság győztese

Franciaország
2. cím

Végeredmény[szerkesztés]

A 2010-es Európa-bajnok:Franciaország

Az Európa-bajnokságon csak az első hat helyért játszottak helyosztó mérkőzéseket. A további sorrend meghatározása az EHF versenyszabályzata alapján a következők szerint történt:

  1. jobb csoportbeli helyezés a középdöntőben, illetve a csoportkörben
  2. több szerzett pont
  3. jobb gólkülönbség az összes mérkőzésen
  4. több szerzett gól az összes mérkőzésen

Magyarország és a hazai csapat eltérő háttérszínnel kiemelve.

Az első három helyezett kijutott a 2011-es világbajnokságra.

Helyezés Csapat M Gy D V G+ G– Gk P
01Gold medal icon.svg Arany  Franciaország 8 6 2 0 225 196 +29 14
02Silver medal icon.svg Ezüst  Horvátország 8 6 1 1 207 194 +13 13
03Bronze medal icon.svg Bronz  Izland 8 4 3 1 249 240 +9 11
4.  Lengyelország 8 4 1 3 222 221 +1 9
5.  Dánia 7 5 0 2 198 184 +14 10
6.  Spanyolország 7 4 1 2 213 192 +21 9
7.  Norvégia 6 3 0 3 169 164 +5 6
8.  Csehország 6 2 1 3 175 180 –5 5
9.  Ausztria 6 2 1 3 184 187 –3 5
10.  Németország 6 1 2 3 157 165 –8 4
11.  Szlovénia 6 1 2 3 186 203 –17 4
12.  Oroszország 6 1 0 5 177 194 –17 2
13.  Szerbia 3 0 1 2 83 94 –11 1
14.  Magyarország 3 0 1 2 80 96 –16 1
15.  Svédország 3 0 0 3 78 84 –6 0
16.  Ukrajna 3 0 0 3 87 96 –9 0

Források[szerkesztés]

Kapcsolódó szócikkek[szerkesztés]

Commons
A Wikimédia Commons tartalmaz 2010-es férfi kézilabda-Európa-bajnokság témájú médiaállományokat.
  • sport Sportportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap