2004-es magyar úszóbajnokság

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez
magyar úszóbajnokság
(2004)
(T-Mobile magyar bajnokság)
Adatok
Ország Magyarország
Rendező városBudapest
Dátum július 8.11.
Fő helyszín Komjádi uszoda
Versenyszámok 40

 ← 20032005 → 

A 2004-es magyar úszóbajnokságot – amely a 106. magyar bajnokság volt – júliusban rendezték meg Budapesten.

Eredmények[szerkesztés]

Férfiak[szerkesztés]

Versenyszám 01Gold medal icon.svg Arany 02Silver medal icon.svg Ezüst 03Bronze medal icon.svg Bronz
50 m gyorsúszás
július 8.
Zubor Attila
Bp. Spartacus
22,99 Gáspár Zsolt
Ferencvárosi TC
23,02 Takács Krisztián
Dunaferr
23,99
100 m gyorsúszás
július 11.
Zubor Attila
Bp. Spartacus
50,08 Makány Balázs
ANK Pécs
51,74 Batházi Tamás
Delfin SE
52,16
200 m gyorsúszás
július 9.
Szűcs Tamás
Ferencvárosi TC
1:50,79 Makány Balázs
ANK Pécs
1:52,29 Batházi Tamás
Delfin SE
1:52,67
400 m gyorsúszás
július 11.
Kis Gergő
Rája '94 UK
3:55,39 Kiss Boldizsár
Ferencvárosi TC
3:59,06 Nagy Péter
Rája '94 UK
4:00,20
800 m gyorsúszás
július 10.
Kis Gergő
Rája '94 UK
8:03,53 ocs Nagy Péter
Rája '94 UK
8:10,28 Gercsák Balázs
A Jövő SC
8:11,27
1500 m gyorsúszás
július 8.
Kis Gergő
Rája '94 UK
15:17,97 ocs Nagy Péter
Rája '94 UK
15:33,90 Gyurta Dániel
A Jövő SC
15:55,22
50 m hátúszás
július 8.
Cseh László
Bp. Spartacus
26,01 Rudolf Roland
A Jövő SC
26,84 Bodrogi Viktor
Százhalombattai VUK
27,00
100 m hátúszás
július 10.
Cseh László
Bp. Spartacus
55,89 Rudolf Roland
A Jövő SC
56,82 Bodrogi Viktor
Százhalombattai VUK
58,37
200 m hátúszás
július 11.
Cseh László
Bp. Spartacus
1:58,72 ocs Rudolf Roland
A Jövő SC
2:01,48 Bodrogi Viktor
Százhalombattai VUK
2:03,52
50 m mellúszás
július 10.
Flaskay Mihály
Egri VUK
28,50 Bodor Richárd
Pécsi TÁSI
28,65 Financsek Gábor
Pécsi TÁSI
29,01
100 m mellúszás
július 9.
Bodor Richárd
Pécsi TÁSI
1:01,70 Gyurta Dániel
A Jövő SC
1:02,20 Flaskay Mihály
Egri VUK
1:02,25
200 m mellúszás
július 11.
Gyurta Dániel
A Jövő SC
2:13,12 Bodor Richárd
Pécsi TÁSI
2:13,67 Molnár Ákos
A Jövő SC
2:17,46
50 m pillangóúszás
július 8.
Gáspár Zsolt
Ferencvárosi TC
24,40 Cseh László
Bp. Spartacus
25,02 Mészáros Gergely
Delfin SE
25,27
100 m pillangóúszás
július 11.
Gáspár Zsolt
Ferencvárosi TC
54,68 Madarassy Ádám
Ferencvárosi TC
54,96 Mészáros Gergely
Delfin SE
55,36
200 m pillangóúszás
július 9.
Cseh László
Bp. Spartacus
1:59,07 Kolozár Dávid
Delfin SE
2:00,01 Madarassy Ádám
Ferencvárosi TC
2:00,08
200 m vegyes úszás
július 10.
Cseh László
Bp. Spartacus
2:00,36 Kerékjártó Tamás
Delfin SE
2:02,90 Batházi István
Bp. Spartacus
2:05,12
400 m vegyes úszás
július 11.
Verrasztó Dávid
A Jövő SC
4:23,62 Kerékjártó Tamás
Delfin SE
4:23,72 Batházi István
Bp. Spartacus
4:25,13
4 × 100 m gyorsváltó
július 8.
Ferencvárosi TC
Szűcs Tamás
Bunda Máté
Gáspár Zsolt
Kiss Boldizsár
3:25,27 Bp. Spartacus
Zubor Attila
Cseh László
Leposa Milán
Tóth Pál
3:27,04 Delfin SE
Schönek András
Mészáros Gergely
Kolozár Dávid
Batházi Tamás
3:27,94
4 × 200 m gyorsváltó
július 9.
Delfin SE
Mészáros Gergely
Kolozár Dávid
Batházi Tamás
Kerékjártó Tamás
7:31,16 Bp. Spartacus
Cseh László
Leposa Milán
Batházi István
Zubor Attila
7:34,10 Ferencvárosi TC
Kiss Boldizsár
Gáspár Zsolt
Madarassy Ádám
Szűcs Tamás
7:38,77
4 × 100 m vegyes váltó
július 11.
Bp. Spartacus
Cseh László
Máté Hunor
Leposa Milán
Zubor Attila
3:46,55 Delfin SE
Horváth Péter
Horváth Zoltán
Mészáros Gergely
Batházi Tamás
3:50,75 A Jövő SC
Rudolf Roland
Gyurta Dániel
Molnár Ákos
Gercsák Balázs
3:52,69

Nők[szerkesztés]

Versenyszám 01Gold medal icon.svg Arany 02Silver medal icon.svg Ezüst 03Bronze medal icon.svg Bronz
50 m gyorsúszás
július 11.
Csobánki Zsuzsa
Ferencvárosi TC
26,72 Szél Friderika
Szegedi UE
26,82 Miskovicz Zsuzsa
Dunaferr
27,01
100 m gyorsúszás
július 9.
Risztov Éva
Bp. Spartacus
57,40 Miskovicz Zsuzsa
Dunaferr
57,98 Szél Friderika
Szegedi UE
58,05
200 m gyorsúszás
július 10.
Risztov Éva
Bp. Spartacus
2:01,16 Nagy Réka
Rája '94 UK
2:03,28 Hosszú Katinka
Bajai Spartacus
2:03,22
400 m gyorsúszás
július 8.
Risztov Éva
Bp. Spartacus
4:15,31 Nagy Réka
Rája '94 UK
4:16,35 Verrasztó Evelyn
A Jövő SC
4:22,15
800 m gyorsúszás
július 10.
Risztov Éva
Bp. Spartacus
8:40,89 Nagy Réka
Rája '94 UK
8:41,42 Balogh Vanessa
A Jövő SC
8:54,72
1500 m gyorsúszás
július 9.
Risztov Éva
Bp. Spartacus
16:30,05 Nagy Réka
Rája '94 UK
16:30,55 Balogh Vanessa
A Jövő SC
17:00,38
50 m hátúszás
július 11.
Szepesi Nikolett
Bp. Spartacus
29,49 Decsi Eszter
Ferencvárosi TC
30,43 Pálmai Andrea
Bp. Spartacus
30,87
100 m hátúszás
július 9.
Szepesi Nikolett
Bp. Spartacus
1:02,25 Decsi Eszter
Ferencvárosi TC
1:04,51 Maxim Dóra
Szombathelyi VSE
1:05,32
200 m hátúszás
július 10.
Szepesi Nikolett
Bp. Spartacus
2:14,58 Verrasztó Evelyn
A Jövő SC
2:15,71 Pálmai Andrea
Bp. Spartacus
2:18,20
50 m mellúszás
július 8.
Kovács Ágnes
Bp. Spartacus
32,96 Czakó Andrea
Pécsi TÁSI
33,80 Veisz Kitti
Bp. Honvéd
34,46
100 m mellúszás
július 10.
Kovács Ágnes
Bp. Spartacus
1:10,91 Czakó Andrea
Pécsi TÁSI
1:12,31 Bor Katalin
A Jövő SC
1:14,49
200 m mellúszás
július 9.
Kovács Ágnes
Bp. Spartacus
2:31,46 Bor Katalin
A Jövő SC
2:35,16 Czakó Andrea
Pécsi TÁSI
2:36,60
50 m pillangóúszás
július 9.
Boulsevicz Beatrix
Római SE
28,58 Farkas Marianna
Veszprémi Egyetem
28,62 Dara Eszter
Bp. Spartacus
28,70
100 m pillangóúszás
július 11.
Boulsevicz Beatrix
Római SE
1:00,16 Lipcsei Krisztina
Bp. Spartacus
1:02,46 Papp Renáta
Ferencvárosi TC
1:02,95
200 m pillangóúszás
július 9.
Risztov Éva
Bp. Spartacus
2:11,54 Lipcsei Krisztina
Bp. Spartacus
2:12,33 Magó Ágnes
Kecskemét
2:15,38
200 m vegyes úszás
július 11.
Kovács Ágnes
Bp. Spartacus
2:16,12 Jakabos Zsuzsanna
ANK Pécs
2:16,24 Verrasztó Evelyn
A Jövő SC
2:19,90
400 m vegyes úszás
július 8.
Risztov Éva
Bp. Spartacus
4:41,61 Jakabos Zsuzsanna
ANK Pécs
4:44,75 Hosszú Katinka
Bajai Spartacus
4:50,64
4 × 100 m gyorsváltó
július 10.
Bp. Spartacus
Kovács Ágnes
Szepesi Nikolett
Lipcsei Krisztina
Risztov Éva
3:53,39 Ferencvárosi TC
Cseh-Német Luca
Papp Renáta
Decsi Eszter
Csobánki Zsuzsa
3:53,58 Dunaferr
Miskovicz Zsuzsa
Kiss Annamária
Hornyák Judit
Urbán Kata
4:00,10
4 × 200 m gyorsváltó
július 9.
Bp. Spartacus
Kovács Ágnes
Lipcsei Krisztina
Szepesi Nikolett
Risztov Éva
8:27,43 Ferencvárosi TC
Decsi Eszter
Cseh-Német Luca
Fülöp Mariann
Papp Renáta
8:32,70 Dunaferr
Urbán Kata
Miskovicz Zsuzsa
Hornyák Judit
Kiss Annamária
8:39,51
4 × 100 m vegyes váltó
július 11.
Bp. Spartacus
Szepesi Nikolett
Kovács Ágnes
Lipcsei Krisztina
Risztov Éva
4:14,48 A Jövő SC
Verrasztó Evelyn
Bor Katalin
Tégely Viktória
Csajági Tímea
4:23,58 Eger VUK
Petrovai Panna
Barta Nikolett
Hegedűs Ágnes
Mutina Ágnes
4:29,93

Források[szerkesztés]

  • Magyar sportévkönyv 2005. Budapest: Aréna 2000. 2005. 264. o.  ISSN 1218-0807
  • Mindenevő bajnokok a vízben. Nemzeti Sport, CII. évf. 186. sz. (2004. júl. 9.) 12. o.
  • Risztov: egy nap, négy arany. Nemzeti Sport, CII. évf. 187. sz. (2004. júl. 10.) 12. o.
  • Cseh László: heves vegyes. Nemzeti Sport, CII. évf. 188. sz. (2004. júl. 11.) 12. o.
  • Risztové az aranyak fele. Nemzeti Sport, CII. évf. 189. sz. (2004. júl. 12.) 10. o.
  • Sport Sportportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap