2001-es magyar úszóbajnokság

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez
magyar úszóbajnokság
(2001)
Adatok
Ország Magyarország
Rendező városSzékesfehérvár
Dátum június 21.24.
Versenyszámok 40

 ← 20002002 → 

A 2001-es magyar úszóbajnokságot – amely a 103. magyar bajnokság volt – júniusban rendezték meg Székesfehérváron.

Eredmények[szerkesztés]

Férfiak[szerkesztés]

Versenyszám 01Gold medal icon.svg Arany 02Silver medal icon.svg Ezüst 03Bronze medal icon.svg Bronz
50 m gyorsúszás
Döntő: június 21.
Zubor Attila
Bp. Spartacus
22,96 Flaskay Mihály
Egri Városi UK
23,79 Nagy Péter
BVSC
24,18
100 m gyorsúszás
Döntő: június 24.
Zubor Attila
Bp. Spartacus
51,45 Horváth Péter
Sport + SE
52,59 Nagy Péter
BVSC
53,52
200 m gyorsúszás
Döntő: június 23.
Szűcs Tamás
Ferencvárosi TC
1:51,17 Simon Jácint
Ferencvárosi TC
1:51,92 Batházi Tamás
Bp. Spartacus
1:52,18
400 m gyorsúszás
Döntő: június 21.
Simon Jácint
Ferencvárosi TC
3:58,14 Batházi Tamás
Bp. Spartacus
4:01,38 Tóth Pál
Bp. Spartacus
4:05,31
800 m gyorsúszás
Döntő: június 23.
Tószegi Márton
A Jövő SC
8:25,73 Cselényi Balázs
BVSC
8:39,44 Tóth Pál
Bp. Spartacus
8:39,46
1500 m gyorsúszás
Döntő: június 21.
Cselényi Balázs
BVSC
16:33,56 Fekete László
RÁJA ’94 UK
16:33,72 Nagy Péter
RÁJA ’94 UK
16:34,43
50 m hátúszás
Döntő: június 22.
Horváth Péter
Sport + SE
26,78 Pető Csaba
OSC
27,47 Cseh László
Bp. Spartacus
27,59
100 m hátúszás
Döntő: június 22.
Cseh László
Bp. Spartacus
58,26 Pető Csaba
OSC
58,56 Szentesi Szabolcs
Szegedi UE
59,89
200 m hátúszás
Döntő: június 24.
Bodrogi Viktor
Százhalombattai VSE
2:00,38 Bálint Patrik
OSC
2:08,97 Makány Balázs
ANK UK Pécs
2:10,84
50 m mellúszás
Döntő: június 24.
Flaskay Mihály
Eger Városi UK
28,66 Güttler Károly
Bp. Spartacus
29,04 Bodor Richárd
Pécsi TÁSI
29,23
100 m mellúszás
Döntő: június 22.
Güttler Károly
Bp. Spartacus
1:02,93 Bodor Richárd
Pécsi TÁSI
1:03,18 Flaskay Mihály
Eger Városi UK
1:04,18
200 m mellúszás
Döntő: június 23.
Bodor Richárd
Pécsi TÁSI
2:18,20 Bessenyei Tamás
Ferencvárosi TC
2:23,62 Székely Tóth Gergő
Bp. Honvéd
2:23,99
50 m pillangóúszás
Döntő: június 23.
Gáspár Zsolt
Ferencvárosi TC
24,60 Horváth Péter
Sport + SE
24,97 Nagy Péter
BVSC
26,22
100 m pillangóúszás
Döntő: június 23.
Gáspár Zsolt
Ferencvárosi TC
53,63 Horváth Péter
Sport + SE
55,49 Kolozár Dávid
Bp. Spartacus
56,65
200 m pillangóúszás
Döntő: június 22.
Bodrogi Viktor
Százhalombattai VSE
2:00,44 Kolozár Dávid
Bp. Spartacus
2:00,96 Tószegi Márton
A Jövő SC
2:05,88
200 m vegyesúszás
Döntő: június 23.
Bodrogi Viktor
Százhalombattai VSE
2:00,44 Kolozár Dávid
Bp. Spartacus
2:00,96 Tószegi Márton
A Jövő SC
2:05,88
400 m vegyesúszás
Döntő: június 24.
Kerékjártó Tamás
Miskolci Vízművek SC
4:21,12 Batházi István
Bp. Spartacus
4:24,89 Kiss Boldizsár
Ferencvárosi TC
4:28,53
4 × 100 m gyorsváltó
Döntő: június 21.
Ferencvárosi TC
Gáspár Zsolt
Szűcs Tamás
Simon Jácint
Mészáros Gergely
3:26,42 Bp. Spartacus
Zubor Attila
Batházi Tamás
Kolozár Dávid
Batházi István
3:27,15 Szegedi UE
Molnár János
Máté Zsolt
Fekete András
Szentesi Szabolcs
3:38,67
4 × 200 m gyorsváltó
Döntő: június 23.
Ferencvárosi TC
Gáspár Zsolt
Szűcs Tamás
Kiss Boldizsár
Simon Jácint
7:32,13 Bp. Spartacus
Batházi Tamás
Batházi István
Kolozár Dávid
Zubor Attila
7:47,29 BVSC
Nagy Péter
Zubcsek Dénes
Cselényi Balázs
Venczl Tamás
8:07,05
4 × 100 m vegyes váltó
Döntő: június 24.
Ferencvárosi TC
Vanek Bálint
Bessenyei Tamás
Mészáros Gergely
Simon Jácint
3:50,95 Bp. Spartacus
Cseh László
Batházi István
Kolozár Dávid
Batházi Tamás
3:52,24 OSC
Rudolf Roland
Nagy István
Németh Dániel
Pető Csaba
4:00,97

Nők[szerkesztés]

Versenyszám 01Gold medal icon.svg Arany 02Silver medal icon.svg Ezüst 03Bronze medal icon.svg Bronz
50 m gyorsúszás
Döntő: június 24.
Lakos Gyöngyvér
Ferencvárosi TC
26,74 Nyíri Anna
Ferencvárosi TC
26,80 Molnár Viktória
Dunaferr SE
27,15
100 m gyorsúszás
Döntő: június 23.
Lakos Gyöngyvér
Ferencvárosi TC
57,14 Dabi Katalin
Bp. Honvéd
58,21 Molnár Viktória
Dunaferr SE
58,42
200 m gyorsúszás
Döntő: június 23.
Lipcsei Krisztina
Bp. Spartacus
2:04,13 Molnár Viktória
Dunaferr SE
2:04,88 Dabi Katalin
Bp. Honvéd
2:05,74
400 m gyorsúszás
Döntő: június 24.
Risztov Éva
Bp. Spartacus
4:17,38 Lipcsei Krisztina
Bp. Spartacus
4:19,36 Molnár Katalin
Bp. Spartacus
4:22,70
800 m gyorsúszás
Döntő: június 21.
Risztov Éva
Bp. Spartacus
9:14,63 Lipcsei Krisztina
Bp. Spartacus
9:17,15 Barsi Claudia
Bp. Spartacus
9:18,57
1500 m gyorsúszás
Döntő: június 23.
Nagy Réka
RÉJA ’94 UK
17:02,3 Barsi Claudia
Bp. Spartacus
17:24,0 Katona Kitti
Szegedi UE
18:12,3
50 m hátúszás
Döntő: június 24.
Szepesi Nikolett
Bp. Spartacus
29,96 Decsi Eszter
Delfin SE
30,85 Baranyai Tímea
BVSC
30,90
100 m hátúszás
Döntő: június 22.
Szepesi Nikolett
Bp. Spartacus
1:04,05 Decsi Eszter
Delfin SE
1:05,34 Baranyai Tímea
BVSC
1:06,86
200 m hátúszás
Döntő: június 23.
Szepesi Nikolett
Bp. Spartacus
2:17,48 Pálmai Andrea
Bp. Honvéd
2:19,20 Szép Edina
Hullám ’91 UE
2:21,35
50 m mellúszás
Döntő: június 21.
Kovács Ágnes
Bp. Spartacus
32,95 Reményi Diána
Bp. Spartacus
33,35 Kovács Krisztina
Bp. Honvéd
33,44
100 m mellúszás
Döntő: június 22.
Kovács Ágnes
Bp. Spartacus
1:09,13 Kovács Krisztina
Bp. Honvéd
1:11,64 Reményi Diána
Bp. Spartacus
1:11,98
200 m mellúszás
Döntő: június 24.
Kovács Ágnes
Bp. Spartacus
2:26,78 Reményi Diána
Bp. Spartacus
2:32,66 Kovács Krisztina
Bp. Honvéd
2:33,10
50 m pillangóúszás
Döntő: június 22.
Nyíry Anna
Ferencvárosi TC
28,19 Ferenczy Orsolya
Bp. Honvéd
28,59 Zalai Zita
Szegedi UE
29,00
100 m pillangóúszás
Döntő: június 24.
Ferenczy Orsolya
Bp. Honvéd
1:02,48 Boulsevicz Beatrix
Római SE
1:02,85 Taray Kata
Bp. Spartacus
1:03,49
200 m pillangóúszás
Döntő: június 23.
Risztov Éva
Bp. Spartacus
2:16,97 Papp Renáta
Delfin SE
2:17,73 Barsi Claudia
Bp. Spartacus
2:18,06
200 m vegyesúszás
Döntő: június 23.
Risztov Éva
Bp. Spartacus
2:17,77 Molnár Katalin
Bp. Spartacus
2:18,18 Nagy-Pál Tímea
Fűzfői AK
2:24,18
400 m vegyesúszás
Döntő: június 23.
Risztov Éva
Bp. Spartacus
4:45,22 Molnár Katalin
Bp. Spartacus
4:47,34 Reményi Diána
Bp. Spartacus
4:55,35
4 × 100 m gyorsváltó
Döntő: június 21.
Ferencvárosi TC
Csobánki Zsuzsa
Dörnyei Veronika
Nyíry Anna
Lakos Gyöngyvér
3:53,66 Bp. Honvéd
Dabi Katalin
Szántó Szintia
Pálmai Andrea
Ferenczy Orsolya
3:59,24 DunaferrSE
Molnár Viktória
Miskovicz Zsuzsa
Troppert Nikolett
Kiss Annamária
4:00,06
4 × 200 m gyorsváltó
Döntő: június 22.
Bp. Spartacus
Kovács Ágnes
Risztov Éva
Barsi Claudia
Lipcsei Krisztina
8:26,97 Dunaferr SE
Miskovicz Zsuzsa
Kiss Annamária
Urbán Kata
Molnár Viktória
8:47,04 Delfin SE
Szilárd Bea
Madár Éva
Papp Renáta
Decsi Eszter
8:52,93
4 × 100 m vegyes váltó
Döntő: június 24.
Bp. Spartacus
Szepesi Nikolett
Kovács Ágnes
Risztov Éva
Lipcsei Krisztina
4:14,30 Bp. Honvéd
Pálmai Andrea
Kovács Krisztina
Ferenczy Orsolya
Dabi Katalin
4:20,82 Ferencvárosi TC
Gazda Annamária
Bunford Nóra
Nyíry Annat
Lakos Gyöngyvér
4:22,04

Források[szerkesztés]

  • Úszás 2000–2001, 287–299. o. 
  • Sport Sportportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap