Verekedős játék

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
A lap korábbi változatát látod, amilyen B.Zsolt (vitalap | szerkesztései) 2020. november 6., 15:22-kor történt szerkesztése után volt. Ez a változat jelentősen eltérhet az aktuális változattól.

A verekedős játék[1][2][3] (angolul: fighting game) egy videójáték-műfaj, az akciójáték alműfaja. A játékos irányította karakter közeli harcot folytat egy ellenféllel, amit mesterséges intelligencia irányít vagy egy másik játékos. A harc általában több fordulóból vagy szintből áll. A választható karakterek között képességbeli különbség van. Az ütésen kívül hárítás és speciális ütéskombinációk érhetőek el. A beat 'em up műfajú játékok abban különböznek a verekedős játékoktól, hogy ott több ellenféllel kell megküzdeni egyszerre. Az első verekedős játék a Heavyweight Champ volt, ami 1976-ban jelent. Az 1987-es Street Fighterben már szerepeltek rejtett speciális támadások. Népszerű verekedős videójáték-sorozat a Tekken, Mortal Kombat, The King of Fighters, Virtua Fighter, Dead or Alive és a Killer Instinct.

Felmerülő problémák

A szülők elsősorban a gyermekek mentális fejlődéséért aggódnak, mivel ezek a játékok agresszívvá nevelhetik őket. Ennek ellenőrzése az iskola és a szülők feladata, szükség esetén ajánlott pszichológus segítségét is kérni.

Források