The Frost Report

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
A lap korábbi változatát látod, amilyen Akela (vitalap | szerkesztései) 2021. május 7., 18:33-kor történt szerkesztése után volt. Ez a változat jelentősen eltérhet az aktuális változattól. (→‎Források: kieg)
Frost-jelentés
(The Frost Report)
Műfajkomédia

AlkotóGraham Chapman
ÍróGraham Chapman, Marty Feldman
MűsorvezetőDavid Frost
FőszereplőRonnie Barker, Ronnie Corbett, John Cleese

Országbrit
Nyelvangol
Évadok2
Epizódok29
Gyártás
ProducerDavid Frost
Részenkénti játékidő30 perc
Sugárzás
Eredeti adóBBC
Eredeti sugárzás1966 március 1. – 1967 június 1.
További információk
SablonWikidataSegítség

The Frost Report (Frost-jelentés) brit televíziós szórakoztató sorozatműsor.

A szatirikus műsor David Frost nevéhez fűződik, melyet 1966-ban és 1967-ben sugárzott a BBC, 29 epizódot ért meg.

A főbb szereposztásban David Frost mellett, Ronnie Barker, Ronnie Corbett, John Cleese is helyet kaptak. A jelenetírók között a 60-as évek legjobb brit komikusai voltak.

A show ismertséget hozott az íróknak és szereplőknek, illetve ugródeszka volt későbbi hatalmas sikereikhez, mint a későbbi Monty Python csoport tagjainak. De a Monty Pythonon vagyis: Graham Chapman, John Cleese, Eric Idle, Terry Jones, Michael Palinen kívül: Bill Oddie, Tim Brooke-Taylor, Frank Muir, Denis Norden, Barry Cryer, Marty Feldman, Ronnie Barker, Ronnie Corbett, Dick Vosburgh, Anthony Jay is sokat köszönhettek a műsornak.

Legismertebb jelenete, mely a brit társadalmi osztályrendszert figurázza ki, John Cleese-zel, Ronnie Barkerrel és Ronnie Corbett-tel, manapság is az egyik legnépszerűbb és legtöbbet játszott jelenet a brit televíziókban. Cleese magasságával a többiekhez képest a felsőosztályt, Barker átlagos magasságával a középosztályt, és Corbett az alacsony termetével a munkásosztályt reprezentálja. A jelenetet egyébként 2000-ben Two Ronnies és Stephen Fry (Fry, Cleese helyére ugrott be), átírva a kornak megfelelően, ismét bemutatták.

Zenés közjátékok és dalok is helyet kaptak a showban.

A műsor jelentősen befolyásolta a következő 30 év szatirikus műsorait Angliában. A shownak több, mint 10 millió nézője volt országszerte.

Források