Ugrás a tartalomhoz

Bárka (folyóirat)

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
A lap korábbi változatát látod, amilyen Csurla (vitalap | szerkesztései) 2020. október 8., 12:16-kor történt szerkesztése után volt. Ez a változat jelentősen eltérhet az aktuális változattól. (→‎Főszerkesztők)

A Bárka egy 1993-ban alapított, 1998-tól kéthavonta megjelenő békéscsabai irodalmi, művészeti és társadalomtudományi folyóirat.

Céljai

A Bárka folyóirat indulása óta minden művészeti irányzat képviselőinek megkötések nélküli bemutatására törekszik. A neves alkotók mellett fiatal szerzőket is bemutatnak, továbbá szabad vitafórumot nyújt a különféle stílusok és irányzatok számára.

Története

A Bárka 1993-ban indult a békéscsabai Tevan Kiadó gondozásában, aminek főszerkesztője Kántor Zsolt, szerkesztője pedig Cs. Tóth János volt. 1995-ben nem jelent meg lapszám, 1997-ig rendszertelenül jelent meg. 1997-től a Békés Megyei Könyvtárral együtt adják ki a lapot: 1997-től 1998-ig negyedéves időközönként, 1998-tól kezdve pedig kéthavonta jelenik meg. 1999-től a szerkesztőség a könyvtárban található. 1999-ben Elek Tibor lett a főszerkesztő, Grecsó Krisztián pedig a szerkesztő. 2000-től társadalomtudomány írások is megjelennek a Bárkában. A Bárka folyóirat megjelenését Békés Megye Önkormányzata, Békéscsaba Megyei Jogú Város Önkormányzata és a Nemzeti Kulturális Alap támogatja.

Bárka-díj

2000-ben megalapították a Bárka-díjat, amely minden év végén kerül kiosztásra a szerkesztőség javaslatai alapján azon a laphoz hosszabb ideje kötődő szerzők között, akik az adott évben is jelentős publikációval, publikációkkal gazdagították a folyóiratot és olvasóit. A pénzjutalmat 2002-től Kiss György szobrász- és éremművész kisplasztikája egészíti ki.

Főszerkesztők

Külső hivatkozások