A szerencse forgandó (film, 2015)

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
A lap korábbi változatát látod, amilyen Viloris (vitalap | szerkesztései) 2020. szeptember 16., 09:43-kor történt szerkesztése után volt. Ez a változat jelentősen eltérhet az aktuális változattól. (cselekmény sablon ki)
A szerencse forgandó
(Mississippi Grind)
2015-ös amerikai film
RendezőAnna Boden
Ryan Fleck
ProducerTom Rice
Ben Nearn
Jamie Patricof
Műfaj
ForgatókönyvíróAnna Boden
Ryan Fleck
FőszerepbenBen Mendelsohn
Ryan Reynolds
ZeneScott Bomar
OperatőrAndrij Parekh
VágóAnna Boden
Gyártás
Ország USA
Nyelvangol
Forgatási helyszín
Játékidő108 perc
Forgalmazás
ForgalmazóEntertainment One
BemutatóUSA 2015. január 24.
Magyarország 2016. január 13.
Korhatár16 IV. kategória (NFT/23314/2015)
További információk
SablonWikidataSegítség

A A szerencse forgandó (eredeti cím: Mississippi Grind) egy 2015-ben bemutatott amerikai dráma, amely két szerencsejátékos napjaiba engedd betekintést. A két főszereplő Ben Mendelsohn és Ryan Reynolds, Sienna Miller pedig az egyik mellékszereplő. Ő ezért az alakításért kapott egy kisebb díjat is a Harper's Bazaar újságtól, ő lett az év angol színésznője 2015-ben. A filmet Anna Boden és Ryan Fleck rendezte, akik a forgatókönyvírók is voltak.

Cselekmény

Egy kártyaasztal mellett kezdődött minden, ahol még nem ismerték egymást, de első látásra kialakult a szimpátia. Gerry és Curtis igazi cimborák lettek, akik egyre több időt töltenek együtt, és a kölcsönös bizalom is kezd kialakulni. Elhatározzák, hogy New Orleans felé veszik az irányt, ahol egy pókerverseny lesz. Az úton odafelé több helyen is megállnak, és hol nyernek, hol vesztenek. Kezd meginogni a bizalom, de aztán újra egymásra találnak.

Szereposztás

Szerep Színész Magyar hang
Gerry Ben Mendelsohn Csankó Zoltán
Curtis Ryan Reynolds Szatory Dávid
Simone Sienna Miller
Vanessa Analeigh Tipton
Dorothy Robin Weigert

Fogadtatás

A film a számok nyelvére lefordítva egy erős közepesnek felel meg. Ezt példázza az IMDb-n elért 6,4/10-es osztályzat is, amit 9 113 szavazat alapján kapott. A Metacritic oldalán 77/100, és 50-esnél rosszabb osztályzatott nem kapott senkitől sem a 27 kritikából.

Például: New York Post 75/100 The Guardian 80/100 Variety 80/100 Rolling Stone 88/100

További információk