Ugrás a tartalomhoz

Szerkesztő:Vorosbegy23

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából

LUTUM POTATOR (Balatonrendetleni Iszapszopó Fosómedve)[szerkesztés]

Balatonrendetlennél őshonos állatfaj. A kétéltű hüllők osztályába tartozik, tojásrakó emlős. Fő tulajdonsága, hogy telifossa a partot. Innen is ered a neve. A helyi lakosok és a turisták legnagyobb problémája a folytonos balhézása. Emellett szeretik is az állatot, mert tisztábbá teszi a strandot a folytonos szemét evésével.

Élőhely[szerkesztés]

Balatonrendetlen partjainál található. Általában a parton és az emberek között található. Nappal, az emberek fürdőzési szokásaihoz igazodva, délben látható a legtöbb. Ez az étkezési szokásai miatt és az emberi társaság szeretete miatt.

Étrendje és ürülék[szerkesztés]

Étrend[szerkesztés]

Lángostól a fagyiig a szeméten át mindent megeszik és feltúr. A parton semmi sincs úgymond biztonságban előtte, hisz mindenevő. Kedvence a naptej, amit egyrészt a vízben talál, másrészt a strandolókon. Így nem csoda, ha a strandolók egyszer csak magukon vagy maguk mellett találják, ahogy a naptejet nyalogatja.

Ürülék[szerkesztés]

Laktózérzékenység miatt és, hogy a naptejet nem tudják megemészteni megy a hasuk és ürüléket mindenhol otthagyják. Az egész part és a víz is az ürülékükkel teli. A helyi lakosok ezt nem takarítják, mert egészségesebbé és szebbé varázsolja a környezetet. Az utóbbit az ürülék fluoreszkálásával érik el. Ez a látvány növelte Balatonrendetlen turizmusát is.

Természetes ellenségük[szerkesztés]

A természetes ellenségük az adóellenőrök és az adóbevallások. Ezektől jobban félnek mint egy csóró egyetmista vagy mint egy adócsaló.

Méretük[szerkesztés]

A méretük a Félsz egy ekkora kutyától? nevű játékról ismeretes. Szigorúan csak kézkiterjesztéssel szabad mutatni, hogy az adott fosómedve mekkora.

A súlyuk egy kicsit olyan nagyon nehéz. Attól függően, hogy mennyit eszik. Általában 10-20 kg között vannak. A legnehezebb példány 37kg-os volt, 2023 nyarán mérték. Ezzel rekordot döntöttek.

Rokon fajok[szerkesztés]