The Flower Kings

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez
The Flower Kings
Flowerkings2004.jpg
Információk
Eredet Svédország
Alapítva 1994
Aktív évek 1993 – napjainkig
Műfaj Progresszív rock
Kiadó InsideOut
Tagok
Roine Stolt

Hasse Fröberg
Tomas Bodin
Jonas Reingold
Hasse Bruniusson

Erik Hammarstöm
Korábbi tagok
Jamie Salazar

Michael Stolt
Marcus Liliequist
Daniel Gildenlöw

Csörsz Zoltán

A The Flower Kings weboldala
A Wikimédia Commons tartalmaz The Flower Kings témájú médiaállományokat.
SablonWikidataSegítség

A The Flower Kings egy svéd könnyűzenei együttes. Stílusuk progresszív rock, zenéjükben a Yes, a Pink Floyd, a Genesis és a King Crimson hatása számottevő.

Története[szerkesztés]

A kezdetektől a népszerűségig[szerkesztés]

1993-ban alakult meg az együttes, nevüket Roine Stolt egyik régebbi albumcíméről kapták. Stol társai Tomas Bodin (billentyűs hangszerek), Jamie Salazar (dob), Michael Stolt (basszusgitár), s Hasse Bruniusson (ütős hangszerek) lettek. Első albumukat saját kiadójukkal adták. A Back in the World of Adventures olyan sikeres lett, hogy hat hónappal később a Retropolis című albumot is kiadták. A két ütős lemezen felbuzdulva, 1997-ben belekezdtek egy dupla CD-s lemezbe, melynek címe Stardust We Are lett. Ebbe az albumba Hasse Fröberg besegített, aki énekes-gitáros volt. Ez után koncertturné következett, melynek során útba ejtették a Progfest című fesztivált Los Angeles-ben. A fellépések után csináltak egy felvételt, Alive on Planet Earth címmel, melyen az amerikai, japán, s kanadai bulikból kaphatunk ízelítőt.

Az új évezred kapujában[szerkesztés]

1999-ben kiadták a Flower Power című alkotást, melyen egy 60 (!) perces szám is hallható: a Garden of Dreams. Ez a szám egy 18 tételből álló szvit, mely még ma is a zenekar koncertjeinek csúcspontja, hisz mindig más-más variációkban adja elő az együttes. Az alapító tovább folytatta más munkáit, míg 2000-ben kiadta a "Virág királyokkal" a Space Revolvert. Ezen a CD-n új basszusgitárost is avatott a csapat Jonas Reingold személyében. Egy európai, s dél-amerikai turné következett, miután kiadták a The Rainmaker című hanganyagot. Közvetlenül a megjelenése előtt közzétette az együttes, hogy Salazar más projektekben kíván részt venni, ezért új dobost szereztek, akiben magyar embert tisztelhetünk, s aki új színt hozott a Flower Kingsbe. Ő Csörsz Zoltán. 2002-ben már vele is piacra bocsátottak egy lemezt (2 CD-set), melyet Unfold the Future névre kereszteltek el. Eme kidolgozott alkotás után rengeteg progresszív rock-rajongó csatlakozott hozzájuk. 2003-ban kijött a következő album, mely 2 DVD-ből, s két CD-ből állt: az album címe Meet The Flower Kings lett. Egy évre rá kiadták az Adam & Eve-t, ezután távozott Csörsz Zoltán az együttesből, de csak ideiglenesen, hisz a Paradox Hotel című 2006-os felvételei után visszatért a zenekarba. Az együttes 2007. október 1-jén adta ki legújabb lemezét, melynek címe The Sum of No Evil.
2008 márciusában újabb dobos csere történt a zenekarban. Az ütőhangszerek mögé egy stockholmi fiatalember, Erik Hammarstöm került.

Jelenlegi felállás[szerkesztés]

Diszkográfia[szerkesztés]

Nagylemezeik[szerkesztés]

Koncertlemezek, DVD-k[szerkesztés]

Limitált kiadású hivatalos bootlegek[szerkesztés]

Fan Club lemezek[szerkesztés]

Válogatáslemezek[szerkesztés]

Források[szerkesztés]