Technikai kő
Ez a szócikk nem tünteti fel a független forrásokat, amelyeket felhasználtak a készítése során. Emiatt nem tudjuk közvetlenül ellenőrizni, hogy a szócikkben szereplő állítások helytállóak-e. Segíts megbízható forrásokat találni az állításokhoz! Lásd még: A Wikipédia nem az első közlés helye. |
A technikai kő környezetbarát építőipari, belsőépítészeti alapanyag. 93-97% 7-es keménységű kvarcitot tartalmaz, a többi műgyanta és gránitőrlemény.
Felhasználása
Az ebből készült kőlapok gyakorlatilag törhetetlenek, egyúttal (a természetes gránithoz hasonlóan) nehezen megmunkálhatóak. A természetes kőlapokkal szemben egyenletes keménységű, ami a megmunkálás szempontjából nagy előny. Egyúttal sokkal „karcsúbb” és rugalmasabb, ezért kevésbé sérülékeny, ráadásul a műgyantatartalma miatt nem szívja be a szennyeződéseket, ellentétben a természetes kővel.
A gyártási technológiának köszönhetően anyagában színezhető, karc-, sav-, lúg-, UV- és (több száz fokig) hősokkálló, valamint antibakteriális felülettel is ellátható. A technikai kövek gazdag struktúra- és színválasztéka, sokoldalú felhasználhatósága új távlatokat nyit meg a belsőépítészet, azon belül az elsődleges felhasználási területnek tekinthető konyhák és fürdőszobák, valamint a szobrászat világában.