„Ariszteidész (festő)” változatai közötti eltérés

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
[nem ellenőrzött változat][ellenőrzött változat]
Tartalom törölve Tartalom hozzáadva
aNincs szerkesztési összefoglaló
a Visszaállítottam a lap korábbi változatát FolyImi0012 (vita) szerkesztéséről Magic links bot szerkesztésére
Címke: Visszaállítás
 
1. sor: 1. sor:
'''Ariszteidész''' ([[I. e. 4. század|Kr. e. 4. század]] második fele) [[Görögország|görög]] festő.
'''Ariszteidész''' ([[I. e. 4. század|Kr. e. 4. század]] második fele) [[Görögország|görög]] festő.


[[Thébai]] festő, Nikomakhosz (feltehetően a [[Nikomakhosz (festő)|festő Nikomakhosz]]) volt az apja. Kortársai voltak a szintén neves [https://folyekonycsempe.hu/ festők], [[Apellész]] és [[Philoxenosz (festő)|Philoxénosz]]. Alkotásai nem maradtak fenn, de leírások alapján tudjuk, hogy érzékletesen tudta ábrázolni az emberi érzelmeket és indulatokat. Ezt bizonyítja néhány műveinek a címe is: ''Haldokló sebesült anya csecsemőjével'', ''Beteg férfi'', ''Gyermeket lantjátékra tanító öreg''. Ariszteidész néven a Kr. e. 4. század elején is működött egy szintén thébai festő, akiknek az alakját a hagyomány sokáig egybemosta.
[[Thébai]] festő, Nikomakhosz (feltehetően a [[Nikomakhosz (festő)|festő Nikomakhosz]]) volt az apja. Kortársai voltak a szintén neves festők, [[Apellész]] és [[Philoxenosz (festő)|Philoxénosz]]. Alkotásai nem maradtak fenn, de leírások alapján tudjuk, hogy érzékletesen tudta ábrázolni az emberi érzelmeket és indulatokat. Ezt bizonyítja néhány műveinek a címe is: ''Haldokló sebesült anya csecsemőjével'', ''Beteg férfi'', ''Gyermeket lantjátékra tanító öreg''. Ariszteidész néven a Kr. e. 4. század elején is működött egy szintén thébai festő, akiknek az alakját a hagyomány sokáig egybemosta.


== Források ==
== Források ==

A lap jelenlegi, 2021. július 15., 17:48-kori változata

Ariszteidész (Kr. e. 4. század második fele) görög festő.

Thébai festő, Nikomakhosz (feltehetően a festő Nikomakhosz) volt az apja. Kortársai voltak a szintén neves festők, Apellész és Philoxénosz. Alkotásai nem maradtak fenn, de leírások alapján tudjuk, hogy érzékletesen tudta ábrázolni az emberi érzelmeket és indulatokat. Ezt bizonyítja néhány műveinek a címe is: Haldokló sebesült anya csecsemőjével, Beteg férfi, Gyermeket lantjátékra tanító öreg. Ariszteidész néven a Kr. e. 4. század elején is működött egy szintén thébai festő, akiknek az alakját a hagyomány sokáig egybemosta.

Források[szerkesztés]

  • ókor Ókorportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap