„Freescale Semiconductor” változatai közötti eltérés

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
[ellenőrzött változat][ellenőrzött változat]
Tartalom törölve Tartalom hozzáadva
Freescale Semiconductor start
Címke: HTML-sortörés
 
bev
22. sor: 22. sor:
}}
}}


A '''Freescale Semiconductor, Inc.''' egy Egyesült Államok-beli központú félvezető és beágyazott hardvergyártó cég, amely világszerte értékesíti és forgalmazza termékeit. Jelenleg kb 17 milliárd Freescale gyártmányú eszköz üzemel szerte a világon. A vállalat elsősorban az autóipari, fogyasztói, ipari és hálózati piacokra koncentrál, portfoliójában megtalálhatók a [[mikroprocesszor]]ok, [[mikrovezérlő]]k, [[digitális jelfeldolgozó processzor]]ok, digitális jelvezérlők, érzékelők, RF teljesítmény IC-k és energiafelhasználást ill. -gazdálkodást vezérlő [[integrált áramkör]]ök. A cég szabadalmi portfoliója is igen kiterjedt, mintegy 6100 szabadalomcsaládot tartalmaz. Mindezek mellett a cég kínálatában megtalálhatók a szoftverek és fejlesztőeszközök, amely az általa gyártott termékek fejlesztését segíti elő.
...

A cég központja [[Austin]] városában, [[Texas]] államban található, ahol világ több mint 20 országban folytatott tervezési munkák, a kutatás és fejlesztés, a gyártás és az értékesítés irányítása folyik.

A Freescale jelenleg a 18. helyen áll a vezető 20 legnagyobb félvezető-értékesítési vállalat között; ebben a csoportban rangsor szerint az utolsó helyen áll, -21%-os növekedési rátája miatt.<ref>{{cite news |title=Can new CEO be the champion Freescale needs? |url=http://www.statesman.com/business/technology/can-new-ceo-be-the-champion-freescale-needs-2403293.html |accessdate=2012-09-02 |newspaper=Austin American-Statesman |date=2012-06-23}}</ref>


== Jegyzetek ==
== Jegyzetek ==

A lap 2013. március 23., 15:27-kori változata

Freescale Semiconductor, Inc.
[[Fájl:Freescale logo|150px]]
JelmondatMaking the world a smarter place
TípusPublic (NYSE: FSL)
AlapítvaSpin-off, a Motorola cégből vált ki 2004-ben
Megszűnt2015. december 7.
SzékhelyAustin, Texas
VezetőkGregg Lowe (CEO)
Geoff Lees (Microcontrollers)
Tom Deitrich (Digi. Networking)
Bob Conrad (AutomotiveMCU)
James Bates (Analog&Sensor)
Ritu Favre (RF)
David Reed (Manufacturing)
Alan Campbell (CFO)
Henri Richard (CSMO) Ld. az összes vezetőt
Iparágfélvezetőgyártás,
integrált áramkörök
Formarészvénytársaság
Termékekmikroprocesszor, szoftver
ÁrbevételNövekedés 4,57 mrd USD (2011)[1]
ProfitNövekedés 274 millió USD (2011)[1]
Alkalmazottak száma16 500(2012)
AnyavállalataNXP Semiconductors
TőzsdeNew York-i tőzsde

A Freescale Semiconductor, Inc. weboldala
A Wikimédia Commons tartalmaz Freescale Semiconductor, Inc. témájú médiaállományokat.
SablonWikidataSegítség

A Freescale Semiconductor, Inc. egy Egyesült Államok-beli központú félvezető és beágyazott hardvergyártó cég, amely világszerte értékesíti és forgalmazza termékeit. Jelenleg kb 17 milliárd Freescale gyártmányú eszköz üzemel szerte a világon. A vállalat elsősorban az autóipari, fogyasztói, ipari és hálózati piacokra koncentrál, portfoliójában megtalálhatók a mikroprocesszorok, mikrovezérlők, digitális jelfeldolgozó processzorok, digitális jelvezérlők, érzékelők, RF teljesítmény IC-k és energiafelhasználást ill. -gazdálkodást vezérlő integrált áramkörök. A cég szabadalmi portfoliója is igen kiterjedt, mintegy 6100 szabadalomcsaládot tartalmaz. Mindezek mellett a cég kínálatában megtalálhatók a szoftverek és fejlesztőeszközök, amely az általa gyártott termékek fejlesztését segíti elő.

A cég központja Austin városában, Texas államban található, ahol világ több mint 20 országban folytatott tervezési munkák, a kutatás és fejlesztés, a gyártás és az értékesítés irányítása folyik.

A Freescale jelenleg a 18. helyen áll a vezető 20 legnagyobb félvezető-értékesítési vállalat között; ebben a csoportban rangsor szerint az utolsó helyen áll, -21%-os növekedési rátája miatt.[2]

Jegyzetek

  1. a b 2011 Form 10-K, Freescale Semiconductor. U.S. Securities and Exchange Commission
  2. Can new CEO be the champion Freescale needs?”, Austin American-Statesman , 2012. június 23. (Hozzáférés: 2012. szeptember 2.)