Pehelysúlyú ökölvívás a 2008. évi nyári olimpiai játékokon

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Pehelysúlyú ökölvívás
a XXIX. nyári olimpián
Boxing pictogram.svg
Adatok
Helyszín Worker's Gymnasium, Peking
Dátum augusztus 1123.
Versenyzők 28 résztvevő
28 nemzetből
Érmesek
Aranyérem   Ukrajna Ukrajna
Ezüstérem   Franciaország Franciaország
Bronzérem   Törökország Törökország
Bronzérem   Azerbajdzsán Azerbajdzsán

 ← 2004

A 2008. évi nyári olimpiai játékokon az ökölvívás pehelysúlyú versenyszámát augusztus 11. és 23. között rendezték.

Mérkőzések[szerkesztés]

A rövidítések jelentése a következő:

  • RSC: a játékvezető megállította a mérkőzést
  • RET: feladta

Döntő[szerkesztés]

Ukrajna Vaszil Lomacsenko (UKR)
Franciaország Khédafi Djelkhir (FRA) RSC

Felső ág[szerkesztés]

  16 közé jutásért Nyolcaddöntők Negyeddöntők Elődöntő
      
          Törökország Yakup Kılıç (TUR) 12  
          Japán Simizu Szatosi (JPN) 9  
            Törökország Yakup Kılıç (TUR) 13  
            Algéria Abd el-Káder Sádi (ALG) 6  
          Thaiföld Sailom Adi (THA) 6  
          Algéria Abd el-Káder Sádi (ALG) 7  
            Törökország Yakup Kılıç (TUR) 1
 Brazília Robson Conceicao (BRA) 4        Ukrajna Vaszil Lomacsenko (UKR) 10
 Kína Li Jang (CHN) 12      Kína Li Jang (CHN) 6  
 Dominikai Köztársaság Roberto Navarro (DOM) 3      Ecuador Luis Poroso (ECU) 5  
 Ecuador Luis Poroso (ECU) +3        Kína Li Jang (CHN) 3  
 India Anthres Lalit Lakra (IND) 5        Ukrajna Vaszil Lomacsenko (UKR) 12  
 Üzbegisztán Baxodirjon Sultonov (UZB) 9      Üzbegisztán Baxodirjon Sultonov (UZB) 1       
 Ukrajna Vaszil Lomacsenko (UKR) 14      Ukrajna Vaszil Lomacsenko (UKR) 13       
 Oroszország Albert Szelimov (RUS) 7  

Alsó ág[szerkesztés]

  16 közé jutásért Nyolcaddöntők Negyeddöntők Elődöntő
 Egyesült Államok Raynell Williams (USA) 9  
 Olaszország Alessio di Savino (ITA) 1      Egyesült Államok Raynell Williams (USA) 7  
 Ausztrália Paul Fleming (AUS) 9      Franciaország Khédafi Djelkhir (FRA) 9  
 Franciaország Khédafi Djelkhir (FRA) 13        Franciaország Khédafi Djelkhir (FRA) 14  
 Kenya Nikholas Okoth (KEN) 2        Mexikó Arturo Santos Reyes (MEX) 9  
 Mexikó Arturo Santos Reyes (MEX) 6      Mexikó Arturo Santos Reyes (MEX) 14  
 Tunézia Alá esz-Szhíli (TUN) 14      Tunézia Alá esz-Szhíli (TUN) 2  
 Németország Wilhelm Gratschow (GER) 5        Franciaország Khédafi Djelkhir (FRA)
 Ghána Prince Dzanie (GHA) 2        Azerbajdzsán Şahin İmranov (AZE) RET
 Kuba Idel Torriente (CUB) 11      Kuba Idel Torriente (CUB) 10  
 Mongólia Dzorigtbátarín Enhdzorig (MGL) 10      Mongólia Dzorigtbátarín Enhdzorig (MGL) 9  
 Marokkó Mahdi Vátin (MAR) 1        Kuba Idel Torriente (CUB) 14  
 Botswana Thato Batsegi (BOT) 4        Azerbajdzsán Şahin İmranov (AZE) 16  
 Grúzia Nikoloz Izoria (GEO) 14      Grúzia Nikoloz Izoria (GEO) 9       
 Kazahsztán Galib Zsafarov (KAZ) 5      Azerbajdzsán Şahin İmranov (AZE) 18       
 Azerbajdzsán Şahin İmranov (AZE) 9  

Végeredmény[szerkesztés]

Helyezés Név Nemzet
1Aranyérem Arany Vaszil Lomacsenko Ukrajna Ukrajna
2Ezüstérem Ezüst Khédafi Djelkhir Franciaország Franciaország
3Bronzérem Bronz Yakup Kılıç Törökország Törökország
3Bronzérem Bronz Şahin İmranov Azerbajdzsán Azerbajdzsán
5. Abd el-Káder Sádi Algéria Algéria
5. Li Jang Kína Kína
5. Arturo Santos Reyes Mexikó Mexikó
5. Idel Torriente Kuba Kuba
9. Simizu Szatosi Japán Japán
9. Sailom Adi Thaiföld Thaiföld
9. Luis Poroso Ecuador Ecuador
9. Baxodirjon Sultonov Üzbegisztán Üzbegisztán
9. Raynell Williams Egyesült Államok Egyesült Államok
9. Alá esz-Szhíli Tunézia Tunézia
9. Dzorigtbátarín Enhdzorig Mongólia Mongólia
9. Nikoloz Izoria Grúzia Grúzia
17. Robson Conceicao Brazília Brazília
17. Roberto Navarro Dominikai Köztársaság Dominikai Köztársaság
17. Anthres Lalit Lakra India India
17. Albert Szelimov Oroszország Oroszország
17. Alessio di Savino Olaszország Olaszország
17. Paul Fleming Ausztrália Ausztrália
17. Nikholas Okoth Kenya Kenya
17. Wilhelm Gratschow Németország Németország
17. Prince Dzanie Ghána Ghána
17. Mahdi Vátin Marokkó Marokkó
17. Thato Batsegi Botswana Botswana
17. Galib Zsafarov Kazahsztán Kazahsztán

Források[szerkesztés]