Női 5 km-es sífutás az 1994. évi téli olimpiai játékokon

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez
Női 5 km-es sífutás
a XVII. téli olimpián
Cross country skiing pictogram.svg
Adatok
HelyszínBirkebeineren Stadion, Lillehammer
Dátumfebruár 15.
Versenyzők62 résztvevő
19 nemzetből
Érmesek
Aranyérem  Oroszország Oroszország
Ezüstérem  Olaszország Olaszország
Bronzérem  Finnország Finnország

 ← 19921998 → 

Az 1994. évi téli olimpiai játékokon a sífutás női 5 km-es klasszikus stílusú versenyszámát február 15-én rendezték a Birkebeineren Stadionban. Az aranyérmet az orosz Ljubov Jegorova nyerte meg. A versenyszámban nem vett részt magyar versenyző.

Végeredmény[szerkesztés]

Az időeredmények másodpercben értendők.

Helyezés Versenyző Nemzet Idő
1Aranyérem Arany Ljubov Jegorova Oroszország Oroszország (RUS) 14:08,8
2Ezüstérem Ezüst Manuela Di Centa Olaszország Olaszország (ITA) 14:28,3
3Bronzérem Bronz Marja-Liisa Kirvesniemi Finnország Finnország (FIN) 14:36,0
4. Anita Moen-Guidon Norvégia Norvégia (NOR) 14:39,4
5. Inger Helene Nybråten Norvégia Norvégia (NOR) 14:43,6
6. Larisza Lazutyina Oroszország Oroszország (RUS) 14:44,2
7. Trude Dybendahl-Hartz Norvégia Norvégia (NOR) 14:48,1
8. Kateřina Neumannová Csehország Csehország (CZE) 14:49,6
9. Pirkko Määttä Finnország Finnország (FIN) 14:51,5
10. Antonina Ordina Svédország Svédország (SWE) 14:59,2
11. Nyina Gavriljuk Oroszország Oroszország (RUS) 15:01,6
12. Elin Nilsen Norvégia Norvégia (NOR) 15:03,1
13. Stefania Belmondo Olaszország Olaszország (ITA) 15:04,0
14. Marjut Rolig-Lukkarinen Finnország Finnország (FIN) 15:05,1
15. Małgorzata Ruchała Lengyelország Lengyelország (POL) 15:07,5
16. Szvetlana Nagejkina Oroszország Oroszország (RUS) 15:08,5
17. Anna Frithioff Svédország Svédország (SWE) 15:13,3
18. Tuulikki Pyykkönen Finnország Finnország (FIN) 15:13,6
19. Bice Vanzetta Olaszország Olaszország (ITA) 15:21,3
20. Sylvia Honegger Svájc Svájc (SUI) 15:21,7
21. Ľubomíra Balážová Szlovákia Szlovákia (SVK) 15:23,9
22. Piret Niglas Észtország Észtország (EST) 15:29,0
23. Sophie Villeneuve Franciaország Franciaország (FRA) 15:31,9
24. Gabriella Paruzzi Olaszország Olaszország (ITA) 15:34,7
25. Annika Evaldsson Svédország Svédország (SWE) 15:35,7
26. Aoki Fumiko Japán Japán (JPN) 15:41,9
27. Cristel Vahtra Észtország Észtország (EST) 15:42,3
28. Nina Kemppel Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 15:44,8
29. Irina Taranenko-Terelja Ukrajna Ukrajna (UKR) 15:46,0
30. Kristina Šmigun-Vähi Észtország Észtország (EST) 15:46,1
31. Bernadetta Bocek-Piotrowska Lengyelország Lengyelország (POL) 15:47,1
32. Alžbeta Havrančíková Szlovákia Szlovákia (SVK) 15:47,2
33. Jelena Vologyina Kazahsztán Kazahsztán (KAZ) 15:49,7
34. Alena Szinykevics Fehéroroszország Fehéroroszország (BLR) 15:50,2
35. Anna-Lena Fritzon Svédország Svédország (SWE) 15:52,9
36. Ljudmila Dideleva Fehéroroszország Fehéroroszország (BLR) 15:57,7
37. Barbara Mettler Svájc Svájc (SUI) 15:59,6
38. Dorota Kwaśny Lengyelország Lengyelország (POL) 16:04,3
39. Silja Suija Észtország Észtország (EST) 16:07,8
40. Leslie Thompson Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 16:08,0
41. Carole Stanisière Franciaország Franciaország (FRA) 16:08,7
42. Silke Braun-Schwager Svájc Svájc (SUI) 16:11,2
43. Iveta Zelingerová-Fortová Csehország Csehország (CZE) 16:15,6
44. Alena Piirajnyen Fehéroroszország Fehéroroszország (BLR) 16:25,0
45. Szvjatlana Kamockaja Fehéroroszország Fehéroroszország (BLR) 16:25,8
46. Jaroslava Bukvajová Szlovákia Szlovákia (SVK) 16:26,6
47. Martina Vondrová Csehország Csehország (CZE) 16:27,3
48. Tatiana Kutlíková Szlovákia Szlovákia (SVK) 16:27,7
49. Jelena Csernyecova Kazahsztán Kazahsztán (KAZ) 16:28,8
50. Jokojama Szumiko Japán Japán (JPN) 16:30,5
51. Isabelle Mancini Franciaország Franciaország (FRA) 16:31,4
52. Natalja Stajmec Kazahsztán Kazahsztán (KAZ) 16:33,4
53. Ingrid Butts Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 16:33,6
54. Élisabeth Tardy Franciaország Franciaország (FRA) 16:39,3
55. Jana Rázlová Csehország Csehország (CZE) 16:39,7
56. Okszana Kotova Kazahsztán Kazahsztán (KAZ) 16:40,7
57. Irina Nikulcsina Bulgária Bulgária (BUL) 16:41,6
58. Halina Nowak-Guńka Lengyelország Lengyelország (POL) 16:46,1
59. Karen Petty Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 16:52,5
60. Jasmin Baumann Svájc Svájc (SUI) 17:00,3
61. Ineta Kravale Lettország Lettország (LAT) 17:21,5
Vida Vencienė Litvánia Litvánia (LTU) nem ért célba

Források[szerkesztés]