Férfi 15 km-es sífutás az 1968. évi téli olimpiai játékokon

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez
Férfi 15 km-es sífutás
a X. téli olimpián
Cross country skiing pictogram.svg
Adatok
HelyszínAutrans
Dátumfebruár 10.
Versenyzők75 résztvevő
25 nemzetből
Érmesek
Aranyérem  Norvégia Norvégia
Ezüstérem  Finnország Finnország
Bronzérem  Svédország Svédország

 ← 19641972 → 

Az 1968. évi téli olimpiai játékokon a sífutás férfi 15 km-es versenyszámát február 10-én rendezték Autransban. Az aranyérmet a norvég Harald Grønningen nyerte meg. A Magyarországot képviselő Holéczy Tibor a 49., Holló Miklós a 64. helyen végzett.

Végeredmény[szerkesztés]

Az időeredmények másodpercben értendők.

Helyezés Versenyző Nemzet Időeredmény
1Aranyérem Arany Harald Grønningen Norvégia Norvégia (NOR) 47:54,2
2Ezüstérem Ezüst Eero Mäntyranta Finnország Finnország (FIN) 47:56,1
3Bronzérem Bronz Gunnar Larsson Svédország Svédország (SWE) 48:33,7
4. Kalevi Laurila Finnország Finnország (FIN) 48:37,6
5. Jan Halvarsson Svédország Svédország (SWE) 48:39,1
6. Bjarne Andersson Svédország Svédország (SWE) 48:41,1
7. Pål Tyldum Norvégia Norvégia (NOR) 48:42,0
8. Odd Martinsen Norvégia Norvégia (NOR) 48:59,3
9. Valerij Tarakanov Szovjetunió Szovjetunió (URS) 49:04,4
10. Kalevi Oikarainen Finnország Finnország (FIN) 49:11,1
11. Assar Rönnlund Svédország Svédország (SWE) 49:25,3
12. Walter Demel NSZK NSZK (FRG) 49:38,4
13. Franco Stella Olaszország Olaszország (ITA) 49:59,8
14. Karel Štefl Csehszlovákia Csehszlovákia (TCH) 50:15,4
15. Giulio Deflorian Olaszország Olaszország (ITA) 50:19,4
16. Anatolij Akentyjev Szovjetunió Szovjetunió (URS) 50:19,9
17. Reidar Hjermstad Norvégia Norvégia (NOR) 50:25,7
18. Josef Haas Svájc Svájc (SUI) 50:34,8
19. Flury Koch Svájc Svájc (SUI) 50:37,2
20. Karl Buhl NSZK NSZK (FRG) 50:38,1
21. Józef Rysula Lengyelország Lengyelország (POL) 50:38,5
22. Vlagyimir Voronkov Szovjetunió Szovjetunió (URS) 50:40,7
23. Ján Fajstavr Csehszlovákia Csehszlovákia (TCH) 50:46,5
24. Roger Pires Franciaország Franciaország (FRA) 50:52,6
25. Petar Pankov Bulgária Bulgária (BUL) 50:54,1
26. Fjodor Szimasev Szovjetunió Szovjetunió (URS) 51:05,3
27. Václav Peřina Csehszlovákia Csehszlovákia (TCH) 51:06,6
28. Victor Arbez Franciaország Franciaország (FRA) 51:20,5
29. Gerhard Grimmer NDK NDK (GDR) 51:22,1
30. Albert Giger Svájc Svájc (SUI) 51:26,6
31. Andreas Janc Ausztria Ausztria (AUT) 51:29,8
32. Franco Manfroi Olaszország Olaszország (ITA) 51:47,7
33. Gert-Dietmar Klause NDK NDK (GDR) 51:51,6
34. Mike Gallagher Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 52:02,4
35. Konrad Hischier Svájc Svájc (SUI) 52:06,4
36. Franco Nones Olaszország Olaszország (ITA) 52:06,8
37. Peter Thiel NDK NDK (GDR) 52:07,8
38. Helmut Gerlach NSZK NSZK (FRG) 52:21,8
39. Klaus Ganter NSZK NSZK (FRG) 52:30,0
40. Alojz Kerštajn Jugoszlávia Jugoszlávia (YUG) 52:31,7
41. Mike Elliott Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 52:40,8
42. Heinrich Wallner Ausztria Ausztria (AUT) 52:53,6
43. Janez Mlinar Jugoszlávia Jugoszlávia (YUG) 52:54,4
44. Félix Mathieu Franciaország Franciaország (FRA) 52:58,8
45. Mirko Bavče Jugoszlávia Jugoszlávia (YUG) 53:10,7
46. Jean Jobez Franciaország Franciaország (FRA) 53:22,1
47. Ernst Pühringer Ausztria Ausztria (AUT) 53:23,0
48. Bob Gray Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 53:24,8
49. Holéczy Tibor Magyarország Magyarország (HUN) 53:35,9
50. Szató Tokio Japán Japán (JPN) 53:41,2
51. Walter Failer Ausztria Ausztria (AUT) 54:12,5
52. Gendgeegiin Batmönkh Mongólia Mongólia (MON) 54:21,3
53. Macuoka Akijosi Japán Japán (JPN) 54:46,2
54. Luvsan-Ayuushiin Dashdemberel Mongólia Mongólia (MON) 54:46,4
55. Larry Damon Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 55:07,2
56. Nils Skulbru Kanada Kanada (CAN) 55:53,4
57. Svend Carlsen Dánia Dánia (DAN) 56:09,5
58. Victor Dakin Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) 56:49,9
59. Peter Tancock Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) 57:31,1
60. Ross Martin Ausztrália Ausztrália (AUS) 58:00,2
61. David Rees Kanada Kanada (CAN) 58:25,9
62. Jun Csongim Dél-Korea Dél-Korea (KOR) 58:28,2
63. Rolf Pettersen Kanada Kanada (CAN) 58:31,8
64. Holló Miklós Magyarország Magyarország (HUN) 58:37,2
65. Ogava Hirosi Japán Japán (JPN) 59:55,4
66. Kim Cshungi Dél-Korea Dél-Korea (KOR) 1:00:04,8
67. Apollo Lynge Dánia Dánia (DAN) 1:00:34,8
68. Dimítriosz Andreádisz Görögország Görögország (GRE) 1:00:52,1
69. Şeref Çınar Törökország Törökország (TUR) 1:04:12,2
70. Rızvan Özbey Törökország Törökország (TUR) 1:05:02,3
71. Naci Öğün Törökország Törökország (TUR) 1:05:56,4
72. Yaşar Ören Törökország Törökország (TUR) 1:09:03,8
Hannu Taipale Finnország Finnország (FIN) nem ért célba
Szató Kazuo Japán Japán (JPN) nem ért célba
Axel Lesser NDK NDK (GDR) nem ért célba

Források[szerkesztés]