Beton (együttes)
Megjelenés
Ellenőrzött
| Beton | |
| Információk | |
A Beton egy magyar rockzenekar.
Története
[szerkesztés]1971-ben alakultak Budapesten. Második helyezést értek el az 1972-es Ki mit tud?-on, amelynek folyamán egy kislemezük jelent meg (Hősök sírja / Vár az út) igen csekély példányszámban. Az 1970-es évek közepén az együttesben sűrűn fordultak elő a tagcserék, melynek következtében, 1979-től Korona néven működtek tovább. 1980-ban Tunyogi Péter a P. Mobilhoz ment át, majd ez év végén az együttes feloszlott, ennek oka, hogy Erdős Péter, a „popcézár” – ígérete ellenére – nem adott nekik lemezkészítési lehetőséget és ennek folyamán az "elkedvetlenedő" zenészek szétszóródtak.
Tagjai
[szerkesztés]- Major János – gitár, hegedű
- Kainráth György – dob
- Bánk Sándor – basszusgitár, ének (1971-73)
- Molnár Miklós – basszusgitár, ének (1973-80)
- Vadas András – ének (1971-73)
- Kárpáti Elemér – ének (1973-75)
- Tunyogi Péter – ének (1975-80)
- Molnár László – billentyűsök (1971-75)
- Lippény Gábor – billentyűsök, ének (1975-80)
- Szűcs Imre – szólógitár
Diszkográfia
[szerkesztés]Kislemezek
[szerkesztés]- Hősök sírja / Vár az út (Pepita – SP 960, 1972)
Kísérőzenekarként
[szerkesztés]Rádiófelvételek
[szerkesztés]- Régi öreg ház
- Nem tudhatja senki sem
Források
[szerkesztés]- Bálint Csaba: Beton együttes interjú (2010.11.03., www.passzio.hu.). Áll.: 2012-12-21.
- Beatpoprock.freeweb.hu