2014-es wimbledoni teniszbajnokság – vegyes páros

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez
2014-es wimbledoni teniszbajnokság
vegyes páros
Győztesekszerb Nenad Zimonjić,
ausztrál Samantha Stosur

 ← 201320142015 → 
2014-es wimbledoni teniszbajnokság
versenyszámai
Férfi egyes
Női egyes
Férfi páros
Női páros
Vegyes páros
2014-es Grand Slam-tornák
vegyes páros tornái
Australian Open
Roland Garros
Wimbledon
US Open

Ez a szócikk tartalmazza a 2014-es wimbledoni teniszbajnokság vegyes páros mérkőzéseit.

A címvédő a kanadai Daniel Nestor és a francia Kristina Mladenovic párosa volt, de az elődöntőben vereséget szenvedtek a Makszim MirniCsan Hao-csing párostól.

A tornagyőzelmet a szerb Nenad Zimonjić és az ausztrál Samantha Stosur párosa szerezte meg, miután a döntőben 6–4, 6–2 arányban legyőzték a Makszim MirniCsan Hao-csing fehérorosz−tajvani kettőst.

Kiemeltek[szerkesztés]

  1. USA Mike Bryan / SLO Katarina Srebotnik (Második kör)
  2. USA Bob Bryan / CZE Květa Peschke (Harmadik kör)
  3. AUT Alexander Peya / USA Abigail Spears (Második kör)
  4. IND Lijendar Pedzs / ZIM Cara Black (Második kör)
  5. CAN Daniel Nestor / FRA Kristina Mladenovic (Elődöntő)
  6. ROU Horia Tecău / IND Szánija Mirza (Harmadik kör)
  7. IND Róhan Bópanna / CZE Andrea Hlaváčková (Harmadik kör)
  8. NED Jean-Julien Rojer / GER Anna-Lena Grönefeld (Visszaléptek)
  9. ESP David Marrero / ESP Arantxa Parra Santonja (Második kör)
  10. GBR Jamie Murray / AUS Casey Dellacqua (Negyeddöntők)
  11. COL Juan Sebastián Cabal / USA Raquel Kops-Jones (Második kör)
  12. AUS John Peers / AUS Ashleigh Barty (Harmadik kör)
  13. BRA Bruno Soares / SUI Martina Hingis (Negyeddöntők)
  14. BLR Makszim Mirni / TPE Csan Hao-csing (Döntő)
  15. SRB Nenad Zimonjić / AUS Samantha Stosur (Bajnok)
  16. PAK Aisam-ul-Haq Qureshi / RUS Vera Dusevina (Elődöntők)

Főtábla[szerkesztés]

  • Q = selejtezőből feljutott
  • WC = szabadkártyás
  • LL = szerencsés vesztes
  • ALT = helyettes
  • PR = védett ranglista
  • r = feladta
  • w/o = az ellenfél visszalépett
  • d = kizárták

Döntők[szerkesztés]

  Negyeddöntők Elődöntők Döntő
                                       
  14 BLR Makszim Mirni
TPE Csan Hao-csing
6 3 6  
10 GBR Jamie Murray
AUS Casey Dellacqua
2 6 3  
  14 BLR Makszim Mirni
TPE Csan Hao-csing
77 7  
  5 CAN Daniel Nestor
FRA Kristina Mladenovic
64 5  
13 BRA Bruno Soares
SUI Martina Hingis
4 63
  5 CAN Daniel Nestor
FRA Kristina Mladenovic
6 77  
    14 BLR Makszim Mirni
TPE Csan Hao-csing
4 2
  15 SRB Nenad Zimonjić
AUS Samantha Stosur
6 6
  RUS Mihail Elgin
AUS Anastasia Rodionova
3 1  
15 SRB Nenad Zimonjić
AUS Samantha Stosur
6 6  
15 SRB Nenad Zimonjić
AUS Samantha Stosur
7 6
  16 PAK Aisam-ul-Haq Qureshi
RUS Vera Dusevina
5 2  
WC GBR Neal Skupski
GBR Naomi Broady
4 3
  16 PAK Aisam-ul-Haq Qureshi
RUS Vera Dusevina
6 6  

Felső ág[szerkesztés]

1. csoport[szerkesztés]

Első kör   Második kör   Harmadik kör   Negyeddöntők
 
    1 USA M Bryan
SLO K Srebotnik
6 4 3  
FIN H Kontinen
RUS A Kudrjavceva
3 4     AUS C Guccione
GEO O Kalasnikova
2 6 6  
AUS C Guccione
GEO O Kalasnikova
6 6       AUS C Guccione
GEO O Kalasnikova
2 64  
POL T Bednarek
USA V King
6 6       14 BLR M Mirni
TPE H-c Csan
6 77  
IND D Sharan
JPN S Aojama
4 4     POL T Bednarek
USA V King
65 4
    14 BLR M Mirni
TPE H-c Csan
77 6  
      14 BLR M Mirni
TPE H-c Csan
6 3 6
      10 GBR J Murray
AUS C Dellacqua
2 6 3
    10 GBR J Murray
AUS C Dellacqua
710 65 6  
Alt NED J Huta Galung
SLO A Klepač
6 3 6     Alt NED J Huta Galung
SLO A Klepač
68 77 4  
ITA D Bracciali
ITA K Knapp
3 6 1       10 GBR J Murray
AUS C Dellacqua
7 6
CRO M Pavić
SRB B Jovanovski
78 77       6 ROU H Tecău
IND S Mirza
5 3  
AUT J Melzer
ESP A Medina Garrigues
66 64     CRO M Pavić
SRB B Jovanovski
3 3
    6 ROU H Tecău
IND S Mirza
6 6  
 

2. csoport[szerkesztés]

Első kör   Második kör   Harmadik kör   Negyeddöntők
 
    3 AUT A Peya
USA A Spears
4 2  
CZE L Rosol
CZE K Koukalová
4 0     SVK M Kližan
SUI B Bencic
6 6  
SVK M Kližan
SUI B Bencic
6 6       SVK M Kližan
SUI B Bencic
3 7 7  
WC GBR J Ward
GBR A Smith
2 5       13 BRA B Soares
SUI M Hingis
6 5 9  
USA N Monroe
CHN S Csang
6 7     USA N Monroe
CHN S Csang
1 1
    13 BRA B Soares
SUI M Hingis
6 6  
      13 BRA B Soares
SUI M Hingis
4 63
      5 CAN D Nestor
FRA K Mladenovic
6 77
    12 AUS J Peers
AUS A Barty
w/o  
CZE J Levinský
SVK J Husárová
6 6     CZE J Levinský
SVK J Husárová
 
RUS D Turszunov
USA M Moulton-Levy
4 4       12 AUS J Peers
AUS A Barty
64 3
Alt NZL M Venus
POL A Rosolska
3 4       5 CAN D Nestor
FRA K Mladenovic
77 6  
CZE L Dlouhý
USA L Huber
6 6     CZE L Dlouhý
USA L Huber
5 2
    5 CAN D Nestor
FRA K Mladenovic
7 6  
 

Alsó ág[szerkesztés]

3. csoport[szerkesztés]

Első kör   Második kör   Harmadik kör   Negyeddöntők
 
    7 IND R Bópanna
CZE A Hlaváčková
6 7  
USA S Lipsky
CHN Cs Cseng
2 0     WC GBR C Fleming
GBR J Rae
4 5  
WC GBR C Fleming
GBR J Rae
6 6       7 IND R Bópanna
CZE A Hlaváčková
6 5 3  
WC GBR R Hutchins
GBR H Watson
1 6 7       RUS M Elgin
AUS A Rodionova
3 7 6  
RUS M Elgin
AUS A Rodionova
6 1 9     RUS M Elgin
AUS A Rodionova
6 7
    11 COL JS Cabal
USA R Kops-Jones
2 5  
      RUS M Elgin
AUS A Rodionova
3 1
      15 SRB N Zimonjić
AUS S Stosur
6 6
    15 SRB N Zimonjić
AUS S Stosur
6 6  
GER M Emmrich
NED M Krajicek
6 3 6     GER M Emmrich
NED M Krajicek
1 2  
MEX S González
TPE J-zs Csan
2 6 2       15 SRB N Zimonjić
AUS S Stosur
2 6 8
USA E Butorac
HUN Babos T
6 4 6       USA E Butorac
HUN Babos T
6 2 6  
AUT P Oswald
AUT Y Meusburger
0 6 3     USA E Butorac
HUN Babos T
1 6 6
    4 IND L Pedzs
ZIM C Black
6 2 3  
 

4. csoport[szerkesztés]

Első kör   Második kör   Harmadik kör   Negyeddöntők
 
    Alt BRA A Sá
CZE R Voráčová
4 4  
GER A Begemann
UKR O Szavcsuk
4 6 1     ROU F Mergea
UKR E Szvitolina
6 6  
ROU F Mergea
UKR E Szvitolina
6 3 6       ROU F Mergea
UKR E Szvitolina
6 3 4  
WC GBR N Skupski
GBR N Broady
7 77       WC GBR N Skupski
GBR N Broady
4 6 6  
COL R Farah
CRO D Jurak
5 65     WC GBR N Skupski
GBR N Broady
2 6 6
    9 ESP D Marrero
ESP A Parra Santonja
6 3 4  
      WC GBR N Skupski
GBR N Broady
4 3
      16 PAK A-u-H Qureshi
RUS V Dusevina
6 6
    16 PAK A-u-H Qureshi
RUS V Dusevina
3 77 6  
CZE F Čermák
CZE L Hradecká
1 2     AUT O Marach
CZE Ka Plíšková
6 61 3  
AUT O Marach
CZE Ka Plíšková
6 6       16 PAK A-u-H Qureshi
RUS V Dusevina
7 6
GBR D Inglot
GBR Konta J
77 6       2 USA B Bryan
CZE K Peschke
5 4  
RSA R Klaasen
NZL M Eraković
65 4     GBR D Inglot
GBR Konta J
66 3
    2 USA B Bryan
CZE K Peschke
78 6  
 

Források[szerkesztés]