Északi összetett az 1932. évi téli olimpiai játékokon

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Jump to navigation Jump to search
Északi összetett
a III. téli olimpián
Nordic combined pictogram.svg
Adatok
HelyszínLake Placid
Dátumfebruár 1011.
Versenyzők10 nemzetből
Érmesek
Aranyérem  Norvégia Norvégia
Ezüstérem  Norvégia Norvégia
Bronzérem  Norvégia Norvégia

 ← 19281936 → 

Az 1932. évi téli olimpiai játékokon az északi összetett versenyszámát február 10-én és február 11-én rendezték meg Lake Placidben. A versenyt a norvég Johan Grøttumsbråten nyerte meg. Magyar versenyző nem vett részt a versenyszámban.

Részt vevő nemzetek[szerkesztés]

A versenyeken 10 nemzet 33 sportolója vett részt.

Éremtáblázat[szerkesztés]

(Az egyes számoszlopok legmagasabb értéke vagy értékei vastagítással kiemelve.)

Az 1932. évi téli olimpiai játékok éremtáblázata északi összetettben Olimpia
Ország Arany Arany Ezüst Ezüst Bronz Bronz Összesen
1. Norvégia Norvégia (NOR) 1 1 1 3
Összesen 1 1 1 3

Eredmények[szerkesztés]

A 18 km-es sífutás eredménye alapján és a síugrás két ugrása alapján pontszámokat kaptak a versenyzők. Az összesített pontszámok határozták meg a végső sorrendet.

A távolságok méterben, az időeredmények másodpercben értendők.

Sífutás[szerkesztés]

A 18 km-es sífutást február 10-én rendezték.

Hely. Versenyző Nemzet Idő Pont
1. Johan Grøttumsbråten Norvégia Norvégia (NOR) 1:27:15 240,00
2. Ole Stenen Norvégia Norvégia (NOR) 1:28:05 235,75
3. Kurijagava Heigoró Japán Japán (JPN) 1:31:34 219,00
4. Hans Vinjarengen Norvégia Norvégia (NOR) 1:32:40 213,00
5. Cubokava Takemicu Japán Japán (JPN) 1:33:15 210,00
6. Antonín Bartoň Csehszlovákia Csehszlovákia (TCH) 1:33:39 208,50
7. Sverre Kolterud Norvégia Norvégia (NOR) 1:34:36 204,00
8. Bronisław Czech Lengyelország Lengyelország (POL) 1:36:37 195,00
9. Jaroslav Feistauer Csehszlovákia Csehszlovákia (TCH) 1:37:55 189,00
10. Harald Bosio Ausztria Ausztria (AUT) 1:38:23 186,00
11. Ján Cífka Csehszlovákia Csehszlovákia (TCH) 1:38:24 186,00
12. Sven Eriksson Svédország Svédország (SWE) 1:39:32 181,50
13. Stanisław Marusarz Lengyelország Lengyelország (POL) 1:39:56 179,25
14. František Šimůnek Csehszlovákia Csehszlovákia (TCH) 1:39:58 178,50
15. Harald Paumgarten Ausztria Ausztria (AUT) 1:41:20 172,50
16. Edward Blood Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 1:41:58 170,25
17. Rolf Monsen Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 1:42:36 167,40
18. Jostein Nordmoe Kanada Kanada (CAN) 1:42:56 165,96
19. Severino Menardi Olaszország Olaszország (ITA) 1:43:04 165,00
20. Ernesto Zardini Olaszország Olaszország (ITA) 1:43:22 163,50
21. Ross Wilson Kanada Kanada (CAN) 1:43:55 162,00
22. Lloyd Ellingson Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 1:44:14 160,50
23. Ingenuino Dallagio Olaszország Olaszország (ITA) 1:46:29 150,00
24. Andrzej Marusarz Lengyelország Lengyelország (POL) 1:47:17 147,00
25. Howard Bagguley Kanada Kanada (CAN) 1:50:35 133,50
26. Fritz Steuri Svájc Svájc (SUI) 1:54:57 115,50
27. John Ericksen Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 1:54:58 115,50
28. Gregor Höll Ausztria Ausztria (AUT) 1:55:18 114,00
29. Jamada Kacumi Japán Japán (JPN) 1:56:03 111,00
30. Cesare Chiogna Svájc Svájc (SUI) 1:58:33 102,00
31. Holger Schön Svédország Svédország (SWE) 1:59:07 99,00
32. Fritz Kaufmann Svájc Svájc (SUI) 1:59:20 97,50
33. Arthur Gravel Kanada Kanada (CAN) 2:00:18 94,50

Síugrás[szerkesztés]

A normálsáncú síugrást február 11-én rendezték.

Hely. Versenyző Nemzet 1. ugrás 2. ugrás Pont
Táv. Pont Táv. Pont
1. Fritz Kaufmann Svájc Svájc (SUI) 59,5 110,4 60,5 112,8 223,2
2. Hans Vinjarengen Norvégia Norvégia (NOR) 54,0 105,6 62,0 116,0 221,6
3. Sven Eriksson Svédország Svédország (SWE) 57,5 109,1 61,5 111,7 220,8
4. Cesare Chiogna Svájc Svájc (SUI) 58,0 106,7 59,5 112,9 219,6
5. Sverre Kolterud Norvégia Norvégia (NOR) 57,0 106,8 55,5 107,8 214,6
6. Johan Grøttumsbråten Norvégia Norvégia (NOR) 51,0 103,2 50,0 102,8 206,0
7. Rolf Monsen Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 54,0 102,1 52,0 99,8 201,9
8. Holger Schön Svédország Svédország (SWE) 53,5 101,5 52,0 100,3 201,8
9. Jostein Nordmoe Kanada Kanada (CAN) 53,0 100,7 52,5 100,9 201,6
10. John Ericksen Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 49,5 98,2 54,0 102,6 200,8
11. Fritz Steuri Svájc Svájc (SUI) 51,0 100,2 51,0 100,2 200,4
12. Ole Stenen Norvégia Norvégia (NOR) 48,0 98,0 52,0 102,3 200,3
13. Ernesto Zardini Olaszország Olaszország (ITA) 51,0 99,2 51,5 99,5 198,7
14. Bronisław Czech Lengyelország Lengyelország (POL) 51,0 98,2 50,0 98,8 197,0
15. František Šimůnek Csehszlovákia Csehszlovákia (TCH) 50,0 97,3 51,5 99,5 196,8
16. Ingenuino Dallagio Olaszország Olaszország (ITA) 47,5 95,7 52,0 100,3 196,0
17. Lloyd Ellingson Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 45,0 90,3 56,0 103,4 193,7
18. Edward Blood Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 51,5 99,0 46,0 92,2 191,2
19. Antonín Bartoň Csehszlovákia Csehszlovákia (TCH) 47,5 96,2 45,5 92,4 188,6
20. Andrzej Marusarz Lengyelország Lengyelország (POL) 45,0 91,3 50,0 96,8 188,1
21. Howard Bagguley Kanada Kanada (CAN) 51,0 95,7 51,5 89,5 185,2
22. Arthur Gravel Kanada Kanada (CAN) 50,5 91,1 51,5 93,0 184,1
23. Ján Cífka Csehszlovákia Csehszlovákia (TCH) 43,0 86,8 49,0 94,4 181,2
24. Jaroslav Feistauer Csehszlovákia Csehszlovákia (TCH) 46,0 86,2 38,5 86,4 172,6
25. Harald Paumgarten Ausztria Ausztria (AUT) 38,5 81,4 45,0 88,3 169,7
26. Severino Menardi Olaszország Olaszország (ITA) 36,0 79,3 45,5 88,4 167,7
27. Cubokava Takemicu Japán Japán (JPN) 35,5 73,2 37,0 75,7 148,9
28. Stanisław Marusarz Lengyelország Lengyelország (POL) 50,0 96,8 49,0* 32,0 128,8
29. Kurijagava Heigoró Japán Japán (JPN) 49,5* 27,0 50,0 86,8 113,8
30. Harald Bosio Ausztria Ausztria (AUT) 49,5* 19,0 49,5 93,7 112,7
31. Jamada Kacumi Japán Japán (JPN) 47,0* 29,0 40,5 82,2 111,2
32. Ross Wilson Kanada Kanada (CAN) 40,0* 19,0 36,0 71,8 90,8
33. Gregor Höll Ausztria Ausztria (AUT) 55,0* 34,0 57,0* 37,0 71,0

* - az ugrás során elesett

Összesítés[szerkesztés]

Helyezés Versenyző Nemzet Sífutás Síugrás Összesítés
1Aranyérem Arany Johan Grøttumsbråten Norvégia Norvégia (NOR) 240,00 206,0 446,00
2Ezüstérem Ezüst Ole Stenen Norvégia Norvégia (NOR) 235,75 200,3 436,05
3Bronzérem Bronz Hans Vinjarengen Norvégia Norvégia (NOR) 213,00 221,6 434,60
4. Sverre Kolterud Norvégia Norvégia (NOR) 204,00 214,6 418,60
5. Sven Eriksson Svédország Svédország (SWE) 181,50 220,8 402,30
6. Antonín Bartoň Csehszlovákia Csehszlovákia (TCH) 208,50 188,6 397,10
7. Bronisław Czech Lengyelország Lengyelország (POL) 195,00 197,0 392,00
8. František Šimůnek Csehszlovákia Csehszlovákia (TCH) 178,50 196,8 375,30
9. Rolf Monsen Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 167,40 201,9 369,30
10. Jostein Nordmoe Kanada Kanada (CAN) 165,96 201,6 367,56
11. Ján Cífka Csehszlovákia Csehszlovákia (TCH) 186,00 181,2 367,20
12. Ernesto Zardini Olaszország Olaszország (ITA) 163,50 198,7 362,20
13. Jaroslav Feistauer Csehszlovákia Csehszlovákia (TCH) 189,00 172,6 361,60
14. Edward Blood Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 170,25 191,2 361,45
15. Cubokava Takemicu Japán Japán (JPN) 210,00 148,9 358,90
16. Lloyd Ellingson Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 160,50 193,7 354,20
17. Ingenuino Dallagio Olaszország Olaszország (ITA) 150,00 196,0 346,00
18. Harald Paumgarten Ausztria Ausztria (AUT) 172,50 169,7 342,20
19. Andrzej Marusarz Lengyelország Lengyelország (POL) 147,00 188,1 335,10
20. Kurijagava Heigoró Japán Japán (JPN) 219,00 113,8 332,80
21. Severino Menardi Olaszország Olaszország (ITA) 165,00 167,7 332,70
22. Cesare Chiogna Svájc Svájc (SUI) 102,00 219,6 321,60
23. Fritz Kaufmann Svájc Svájc (SUI) 97,50 223,2 320,70
24. Howard Bagguley Kanada Kanada (CAN) 133,50 185,2 318,70
25. John Ericksen Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 115,50 200,8 316,30
26. Fritz Steuri Svájc Svájc (SUI) 115,50 200,4 315,90
27. Stanisław Marusarz Lengyelország Lengyelország (POL) 179,25 128,8 308,05
28. Holger Schön Svédország Svédország (SWE) 99,00 201,8 300,80
29. Harald Bosio Ausztria Ausztria (AUT) 186,00 112,7 298,70
30. Arthur Gravel Kanada Kanada (CAN) 94,50 184,1 278,60
31. Ross Wilson Kanada Kanada (CAN) 162,00 90,8 252,80
32. Jamada Kacumi Japán Japán (JPN) 111,00 111,2 222,20
33. Gregor Höll Ausztria Ausztria (AUT) 114,00 71,0 185,00

Források[szerkesztés]