Ugrás a tartalomhoz

„Those Were the Days (dal)” változatai közötti eltérés

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
[ellenőrzött változat][ellenőrzött változat]
Tartalom törölve Tartalom hozzáadva
Nincs szerkesztési összefoglaló
11. sor: 11. sor:
==Források==
==Források==
*[http://oroszok.reblog.hu/orosz-muzsik-a-top-10-ben Oroszok a top 10-ben]
*[http://oroszok.reblog.hu/orosz-muzsik-a-top-10-ben Oroszok a top 10-ben]
*[https://spinditty.com/industry/Those-Were-the-Days-How-One-Russian-Song-Was-Adopted-by-the-World How Russian Romance Song Became English]


==Jegyzetek==
==Jegyzetek==

A lap 2018. január 25., 12:25-kori változata

Vertyinszkij
Mary Hopkin

A Those Were the Days állítólag Paul McCartney dala, amelyet Mary Hopkin részére írt. Valójában nem ő írta, hanem csak kölcsönvette. Az eredeti dalt Alekszandr Nyikolajevics Vertyinszkij énekelte (szöveg: Konsztantyin Podrevszkij, zene: Borisz Fomin), a szám orosz címe: Дорогой длинною (1924.)

Feldolgozások

Az orosz származású amerikai építész, író és zenész Eugene Raskin 1962-ben írt angol szöveget a dalhoz Those Were the Days címmel, ezt először a The Limeliters adta elő. Paul McCartney ennek lemezfelvételét adta oda az akkor 18 éves Mary Hopkinnak.

Harangozó Teri ezt a számot úgy énekelte, hogy Azok a szép napok, a Dolly Roll meg úgy, hogy Ábrándos szép napok. 1998-ban Szandi is feldolgozta, és az Azok a szép napok dalszöveggel énekelte el.

Továbbá Péter Szabó Szilvia, Gigliola Cinquetti, a Leningrad Cowboys[1], Bonnie Tyler, Engelbert Humperdinck, Bing Crosby és még vagy százan elénekelték a világ minden táján.

A Limiters 1963-ban

Források

Jegyzetek

  1. Finn rockzenekar.