Vita:Változtatható impulzussűrűségű mágnesplazma rakéta

Az oldal más nyelven nem érhető el.
Új téma nyitása
A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Legutóbb hozzászólt 89.132.104.101 14 évvel ezelőtt a(z) VASIMR témában
Ez a szócikk témája miatt a Csillagászati műhely érdeklődési körébe tartozik.
Bátran kapcsolódj be a szerkesztésébe!
Besorolatlan Ezt a szócikket még nem sorolták be a kidolgozottsági skálán.
Nem értékelt Ezt a szócikket még nem értékelték a műhely fontossági skáláján.
Értékelő szerkesztő: ismeretlen
Csillagászati szócikkek Wikipédia:Cikkértékelési műhely/Index

Nem ion- hanem plazmahajtómű[szerkesztés]

A VASMIMR nem ionhajtómű, hanem plazmahajtómű, mivel ellentétben az ionhajtóművel, nem választja külön a plazmában meglevő ionizált atomokat az elektronoktól. Az angol nyelvű szakirodalom is világosan megkülönbözteti az ionhajtóművet (Ion thruster) a plazmahajtóműtől (plasma thruster, plasma rocket) a működési elv alapján.– Kamov vita 2009. augusztus 25., 15:45 (CEST)Válasz

VASIMR[szerkesztés]

Ok, látom szépen kidúcolgattad a cikket, ez nagyon szép. Megjegyzem, akkor már illene is átnevezni az új nevére. Ezt én így anonként nem tudom megtenni, regelni meg nem fogok, mert gyűlölöm ezt a tetves bandát. Bár szerintem legjobb lenne ezt az eszközt nem a kifejtett magyar nevén, hanem csak simán VASIMR-ként hívni, hiszen mindenki így hivatkozik rá, nyelvterülettől függetlenül, és ezt ennek az alulművelt, dilettáns söpredéknek is fel kéne fognia, aki a cikkeinket folyton szétbassza. Sajnos, amekkora idióta, degenerált szarfaszok, kétséges, hogy bármit is el lehetne érni náluk.

A másik dolog, amit akartam írni, az a specific impulse. A fajlagos impulzus, vagyis lendületsűrűség, az az egységnyi tömegre jutó lendület. Minimális dimenzióanalízissel, ergo érettségi előtti fizikával láthatjuk, hogy ez nem más, mint a SEBESSÉG! Mivel a lendület mértékegysége kg*m/s, a lendületsűrűségé m/s! A NASA is csak azért méri sec-ben, mert ők még az egészet osztják g-vel. Ezzel ugye azt kapják meg, hogy ennyi ideig tudna az üres hajtómű g-vel gyorsulva menni (vagy ennyi ideig tudna lebegni a levegőben), ha egyéb akadályok nem merülnének fel. No most ez viszont szerintem egy totál lényegtelen adat, és hát a NASA-t meg úgy általában az angol wiki sem érdemel tapsvihart, hogy ebben számol. Bár akik a 21. században nem érnek rá SI-re átállni, mert "drága lenne", azoktól tényleg minden kitelik. A hajtóműveknél nem specific impulse-ra, hanem egyszerűen torkolati kiáramlási sebességre lenne szükség, ebből lehet ugyanis képet kapni a hajtómű lényeges adatairól. Persze tökös gyerek, aki emlékszik még az áltisk fizikára, nem szarik be, ha a spec. impulse-t vissza kell szoroznia g-vel, de a huwiki szerintem ne vegye át ezt a szar szokást!

Ha viszont nem vesszük át, akkor ennek hatása lehetne nem csak a VASIMR cikkre, hanem az rengeteg másra is, főképp az enwikiből fordítottak közül.

Kérlek, segíts! Úgy látom, te a kevés agyas wikipédista egyike vagy! Ha nem fáradtál még bele a buta, alulművelt köcsögök vélemény- és ízlésterrorjába, akkor kérlek próbálj fellépni!

Amúgy meg várlak Mohácsnál!

Csók! Anon Sámuel! 89.132.104.101 (vita) 2009. szeptember 1., 00:22 (CEST)Válasz