Vita:Lars von Trier

Az oldal más nyelven nem érhető el.
Új téma nyitása
A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Legutóbb hozzászólt Fekist 12 évvel ezelőtt a(z) Idézet témában
Ez a szócikk a következő műhely(ek) cikkértékelési spektrumába tartozik:
Filmekkel kapcsolatos szócikkek (bővítendő besorolás)
Skandináv témájú szócikkek (besorolatlan)

Erre a szócikkre érvényes a Wikipédia:Élő személyek életrajza irányelv. Ebben a legfontosabb, hogy a kortársakra vonatkozó megállapításokat a szerkesztők várakozási idő nélkül távolítják el a cikkből, a vitalapról és a felhasználói lapokról is, amennyiben azokhoz nincsenek megadva a cikk témakörében elfogadható, megbízható források.

(Ezt a sablont valamennyi életrajzi cikk vitalapján elhelyezzük, ha a cikk élő személyről szól. A szerkesztők tájékoztatására szolgál, és önmagában nem jelez hiányt.)

Lásd még a Wikipédia:Ellenőrizhetőség és a Wikipédia:Tüntesd fel forrásaidat! irányelveket.

Az egyes források alkalmazhatóságának szerkesztőségi fóruma: Wikipédia:Kocsmafal (források).

Idézet[szerkesztés]

Valóban szükséges a teljes nyilatkozat idézése? Trier munkásságának szempontjából egy kisebb (bár annál botrányosabb) epizód a cannes-i nyilatkozat. Szerintem az idézet nélkül is elegendő információ van (forrásokkal, hivatkozásokkal együtt, ahol az idézet is hozzáférhető) a cikkben. – Viloris Üzenj! 2011. május 22., 12:48 (CEST)Válasz

Szerintem is teljesen felesleges a vitát provokáló nyilatkozat ilyen terjedelmű közlése. Annál is inkább, mivel a jelek szerint nem tükrözi a rendező valós nézeteit, annál inkább provokatív jellemét.
Miután persona non grata lett, respektálva a döntést, elhagyta ugyan Cannes-t, de Franciaországban maradt és – bűnbánó nyilatkozatot adva, bocsánatot kérve – tartotta a kapcsolatot a fesztivál vezetésével. Kijelentette: „A soá volt a legsúlyosabb dolog, ami az emberiség közelmúltbeli történetében bekövetkezett”. A fesztivál főmegbízottja, Thierry Frémaux emlékeztetett arra, Lars von Trier felesége és gyermekei zsidók; elmondta, hogy cselekedetét azzal összefüggésben kell megítélni, hogy a rendező erre a meggondolatlan provokációra előre készült, hiszen úgy érkezett Cannes-ba, hogy ujjaira felírta: 'fuck' (amit persze fel is mutatott...:). Az eleddig példátlan kitiltásra egyértelműen a vitatható kijelentései miatt került sor, de minden körülményt figyelembe vettek, amikor filmjét nem vonták vissza a versenyből. (Sőt, női főszereplője díjat is kapott.) Lásd a 'Le Monde' erre vonatkozó cikkét (franciául).
Szerintem, itt elegendő lenne egy rövid, tárgyszerű szócikk-kiegészítés, esetleg lábjegyzetben szerepeltetni a történteket, forrásjelöléssel. (Esetleg, írom, de nem feltétlenül, hiszen ezt úgyis megteszi az ilyen-olyan oldali, szenzációhajhász sajtó)... --Fekist vita 2011. május 23., 17:21 (CEST)Válasz