Tóth György Tibor

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
A lap korábbi változatát látod, amilyen Nyárizápor (vitalap | szerkesztései) 2020. szeptember 29., 16:13-kor történt szerkesztése után volt. Ez a változat jelentősen eltérhet az aktuális változattól.
Tóth György Tibor
SzületettTóth György Tibor
20. század
nem ismert
Állampolgárságamagyar
Nemzetiségemagyar
Foglalkozásamanöken, férfimodell,
SablonWikidataSegítség

Tóth György Tibor, ismert nevén Tóth György, manöken, férfimodell,

Élete

A 70-1980-as évek férfimodellje, férfimanökenje (egyike az első magyar férfimodelleknek). Elvégezte a Vendéglátóipari Szakközépiskolát, és 26 éves koráig pincérként dolgozott.

Egyszer egy ismerős hölgyet kísért el egy fotóműterembe, ahol a Divatáru Nagykereskedelmi Vállalat (DNV) propagandistája felfigyelt rá, és rábeszélte a modellkedésre. Elsők között végezte el a Állami Artistaképző Intézet-ben induló tanfolyamot, ahol fotómodell és manöken oklevelet szerzett, 1974-ben.

Fotói sorra jelentek meg, például az Ez a Divat, Nők Lapja, Ország-Világ újságokban. Egyik híres plakátja, a Tóth József fotóművész által készült CSÉB, életbiztosítás fotója volt, de az Expressz Ifjúsági és Diák Utazási Iroda plakátján is láthattuk, Bálint Ágnes manökennel együtt. Reklámfilmekben is dolgozott. Folyamatosan kapta a felkéréseket divatbemutatókra is. Több évtizedig volt ismert férfimanöken.

Fotósai voltak

többek közt Módos Gábor (fotóművész), Tóth József, Rózsavölgyi Gyöngyi, fotóművészek.

Források