Szerkesztő:RepliCarter/Montague John Druitt

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Montague John Druitt
Montague John Druitt, kb. 1879
Montague John Druitt, kb. 1879
Született1857. augusztus 15.
Wimborne Minster, Dorset  Anglia
Elhunyt1888. december
BeceneveHasfelmetsző Jack (gyanúsított)
Nemzetiségeangol
Foglalkozásaügyvéd, tanár
SablonWikidataSegítség

Montague John Druitt (Wimborne Minster, 1857. augusztus 15. - 1888. december) egyiket volt a Hasfelmetsző Jack-gyilkosságok gyanúsítottjainak, amelyek 1888. augusztus és november között zajlottak Londonban.

Druitt a felső-középosztályból származott, a Winchesteri főiskolán és az Oxfordi Egyetemen tanult, majd igazgatóhelyettes lett egy bentlakásos iskolában, emellett jogi pályára is készült, 1885-ben végzett ügyvédként. Munkája mellett a krikett érdekelte, amelyet korának legjobb játékosaival is játszhatott, köztük George Harrist és Francis Lacey-t.

1888 novemberében tisztázatlan okok miatt elvesztette iskolai állását. Egy hónappal később pedig a Temzébe fulladva találtak rá holttestére. Halálát öngyilkosságként zárták le, ami nagyjából egy időbe esett a Hasfelmetsző-gyilkosságok végével. Az 1890-es években felmerült gyanú, hogy elkövethette a gyilkosságokat, az 1960-as években vált nyilvánossá, és vezetett olyan könyvek megjelenéséhez, amelyekben gyanúsítottként szerepelt. Az ellene szóló bizonyítékok közvetettek voltak, de számos író az 1970-es évektől elutasították őt, mint valószínű gyanúsítottat.

Korai évek[szerkesztés]

Druitt Wimborne Minsterben született, Angliában. William Druitt helyi sebész és felesége Ann második fia és egyben harmadik gyermeke volt. Apja békebíró volt, a helyi gimnázium igazgatója és a helyi anglikán templom rendszeres támogatója.[1] Hat héttel születése után Montague Druittot anyai nagybátyja, William Mayo tiszteletes keresztelte meg.[2] A család a város legnagyobb házában élt saját istálóval, szolgálók házával.[3] Druittnak hat testvére volt [1] köztük bátyja, William, aki jogi pályára lépett, és öccse Edward, aki a királyi mérnökökhöz csatlakozott.[4]

Jegyzetek[szerkesztés]

  1. a b Cullen, p. 224; Leighton, pp. 10–12
  2. Leighton, p. 10
  3. Cullen, p. 224; Leighton, pp. 10–12; McDonald, p. 80
  4. Leighton, pp. 13, 31; McDonald, p. 80

További információk[szerkesztés]