Seraphinianus-kódex

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
A lap korábbi változatát látod, amilyen Apród (vitalap | szerkesztései) 2020. augusztus 23., 23:40-kor történt szerkesztése után volt. Ez a változat jelentősen eltérhet az aktuális változattól.

A Seraphinianus-kódex (eredeti nevén: Codex Seraphinianus) egy útmutató valamilyen másik meg nem nevezett világba, ahol megismerhetjük egy fiktív világ szürreális írásmóddal definiált és kielemzett részleteit. A könyvet Luigi Serafini iparművész írta, feltehetően 30 hónap alatt, 1976–1978 között. Mai napig nem sikerült megfejteni, hogy vajon miért készítette el a könyvet, mely már 8 kiadást is megért.

A könyvben tizenegy fejezetre tagolva betekintést kapunk a különös világ állat- és növényvilágába, majd a későbbiekben az ott élő emberek szokásairól, ruházkodásáról és egyéb tevékenységeiről informálódhatunk.

Mivel a könyv máig megfejthetetlen nyelven íródott olyan betűkkel melyek szintén nem tisztázott eredetűek, sok nyelvész és kutató munka eredménye az a feltételezés hogy az oldalak számozása a 21-es számrendszer szerint történt.

Az emberi képzelőerőt is zavarba ejtő illusztrációk teszik a művet olyan szóbeszédek és viták alapjává miszerint Luigi Serafini egy másik világban látott dolgokról ír. Saját bevallása szerint azért készítette el ezt a munkáját hogy egy átlag embert szembeállíthasson azzal az érzéssel mint amikor egy még olvasni nem tudó gyermek kezébe könyv kerül melyet a teljesség élményével képes nézegetni anélkül hogy egy szót is értene a látottakból.

Ez a magyarázat sokak számára nem elfogadott, mivel gyakorlatilag felesleges vesződés lett volna a semmivel, mégis a könyv első kiadásból fennmaradt példányai 8000 dollárt is megérnek mára.

Külső hivatkozások