Reunion torony

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
A lap korábbi változatát látod, amilyen InternetArchiveBot (vitalap | szerkesztései) 2018. szeptember 8., 07:48-kor történt szerkesztése után volt. Ez a változat jelentősen eltérhet az aktuális változattól. (2 forrás archiválása és 0 megjelölése halott linkként. #IABot (v2.0beta9))
Reunion torony
Reunion Tower
TelepülésDallas
Cím300 Reunion Boulevard
Építési adatok
Megnyitás1978
Építész(ek)Welton Becket
Hasznosítása
Felhasználási területkilátó
Alapadatok
Magassága171 m
Elhelyezkedése
Reunion torony (Egyesült Államok)
Reunion torony
Reunion torony
Pozíció az Egyesült Államok térképén
é. sz. 32° 46′ 31″, ny. h. 96° 48′ 32″Koordináták: é. sz. 32° 46′ 31″, ny. h. 96° 48′ 32″
Térkép
A Wikimédia Commons tartalmaz Reunion torony témájú médiaállományokat.
SablonWikidataSegítség

A Reunion torony a Welton Becket & Associates tervei alapján két év alatt épült meg. 1978 tavaszán nyitott meg. 560 láb (170m) magasságával Dallas 15. legmagasabb felhőkarcolója, és az egyik legismertebb látványossága. Dallas belvárosában, a Reunion körzetben található a 300. Reunion Blvd.-on. A torony része a Hyatt Regency Hotelnek. A központi öntött beton hengert 3 kisebb átmérőjű henger veszi közre háromszög formában. Belsejükben liftek viszik fel a látogatókat a felső 3 szintes gömbszerkezetbe. A gömbkupolát egy 260 kereszteződési pontban találkozó acéltámasz fogja körbe. Minden egyes metszéspontjában égő található, mely különböző mintázatban és fény show-val világít az éjszaka folyamán. Évente kétszer, Szent Patrik napján zöld és az autizmus világnapján pedig kék fényárba burkolódzik. 68 másodpercig tart feljutni az üveglifttel a gömb alsó szintjére(The Lookout), ahol 360 fokos sétát tehetünk, megcsodálva a páratlan kilátást a Dallas-Fort Worth térségre, mely éjjel-nappal lenyűgöző. Felsőbb két emeletén koktélbár és étterem található. Ezek a szintek úgynevezett forgó emeletek, amelyek 55 perc alatt fordulnak egy teljes kört.

Fordítás

Ez a szócikk részben vagy egészben a Reunion Tower című angol Wikipédia-szócikk fordításán alapul. Az eredeti cikk szerkesztőit annak laptörténete sorolja fel. Ez a jelzés csupán a megfogalmazás eredetét és a szerzői jogokat jelzi, nem szolgál a cikkben szereplő információk forrásmegjelöléseként.

Források