Ugrás a tartalomhoz

Fráter Lóránd Társaság

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
A lap aktuális változatát látod, az utolsó szerkesztést AtaBot (vitalap | szerkesztései) végezte 2021. február 13., 08:09-kor. Ezen a webcímen mindig ezt a változatot fogod látni. (→‎Irodalom: források --> jegyzetek AWB)
(eltér) ← Régebbi változat | Aktuális változat (eltér) | Újabb változat→ (eltér)

A Fráter Lóránd Társaságot 1931-ben alapították, a nevét adó híres nótafa halála után egy évvel.

Első elnöke Molnár Kálmán volt, aki betegsége miatt csak két évig tudta vállalni a tisztséget. Utódja, Sándor Jenő nyolc évig állt a társaság élén, míg 1942-től megszűnéséig Németh Béla volt a társaság első embere. Később újraszerveződött és ma is működik.[1]

A Társaság célja a dalirodalom fejlesztése és nóták terjesztése volt. Pártoló tagja lehetett minden magyar állampolgár, aki szimpatizált ezen célkitűzésekkel. A pártoló tagság legalább három évre szólt. A nótaszerzők egy év múlva jelentkezhettek rendkívüli tagságra, ha megfelelő munkát nyújtottak, bekerülhettek a rendes tagok közé is.

A tagok ingyen látogathatták az egyesület hetente megrendezett műsoros estéit, ahol fő szerepet kaptak a tagok szerzeményei.

A társaság 1933. május 6-15. közt rendezte meg az első nótaolimpiát.

https://web.archive.org/web/20181107235350/http://ersemjenimuzeum.hhrf.org/

Irodalom

[szerkesztés]
  1. ersemjen.ro: Az érsemjéni „Kazinczy Ferenc és Fráter Lóránd” emlékház története. [2010. október 20-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2008. február 20.)
  • zene Zeneportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap