Férfi strandröplabdatorna a 2004. évi nyári olimpiai játékokon

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Férfi strandröplabdatorna
a XXVIII. nyári olimpián
Volleyball (beach) pictogram.svg
Adatok
Dátum augusztus 1425.
Versenyzők 48 résztvevő
17 nemzetből
Csapatok 24
Érmesek
Aranyérem 
Ezüstérem 
Bronzérem 
Torna statisztika
Mérkőzések 52

 ← 2000 2008 → 

A 2004. évi nyári olimpiai játékokon a férfi strandröplabdatornát augusztus 14. és 25. között rendezték. A tornán 24 csapat vett részt.

Lebonyolítás[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

A 24 párost 6 darab 4 csapatos csoportba osztották a kiemelésnek megfelelően. Körmérkőzések döntötték el a csoportok végeredményét. A csoportból az első két helyezett és a négy legjobb harmadik helyezett jutott tovább a nyolcaddöntőbe. A nyolcaddöntőtől egyenes kieséses rendszerben folytatódott a torna.

Csoportkör[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Csoportbeosztás[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

A csoportokba a párosokat a kiemelés szerint osztották be:

  • Az A-tól az F csoportig rendre az 1–6. kiemeltek
  • Az F-től az A csoportig rendre a 7–12. kiemeltek
  • Az A-tól az F csoportig rendre a 13–18. kiemeltek
  • Az F-től az A csoportig rendre a 19–24. kiemeltek
A csoport B csoport C csoport
(1) Brazília Emanuel Rego
Ricardo Santos (BRA)
(2) Brazília Márcio Araújo
Benjamin Insfran (BRA)
(3) Svájc Martin Laciga
Paul Laciga (SUI)
(12) Egyesült Államok Dax Holdren
Stein Metzger (USA)
(11) Németország Christoph Dieckmann
Andreas Scheuerpflug (GER)
(10) Ausztria Nikolas Berger
Florian Gosch (AUT)
(13) Ausztrália Andrew Schacht
Joshua Slack (AUS)
(14) Kuba Francisco Álvarez
Juan Rossell (CUB)
(15) Spanyolország Javier Bosma
Pablo Herrera (ESP)
(24) Norvégia Iver Horrem
Bjørn Maaseide (NOR)
(23) Franciaország Stephane Canet
Mathieu Hamel (FRA)
(22) Ausztria Peter Gartmayer
Robert Nowotny (AUT)
D csoport E csoport F csoport
(4) Németország Markus Dieckmann
Jonas Reckermann (GER)
(5) Svájc Patrick Heuscher
Stefan Kobel (SUI)
(6) Görögország Pávlosz Beligrátisz
Athanásziosz Mihalópulosz (GRE)
(9) Norvégia Vegard Høidalen
Jørre Kjemperud (NOR)
(8) Egyesült Államok Dain Blanton
Jeff Nygaard (USA)
(7) Argentína Mariano Baracetti
Martín Conde (ARG)
(16) Svédország Björn Berg
Simon Dahl (SWE)
(17) Ausztrália Julien Prosser
Mark Williams (AUS)
(18) Portugália João Brenha
Miguel Maia (POR)
(21) Puerto Rico Ramon Hernandez Raúl Papaleo
You Wenhui (PUR)
(20) Kanada John Child
Mark Heese (CAN)
(19) Dél-afrikai Köztársaság Colin Pocock
Gershon Rorich (RSA)


Színmagyarázat
A csoportok első két helyezettje bejutott a nyolcaddöntőbe.
A csoportok legjobb négy harmadik helyezettje bejutott a nyolcaddöntőbe.
A csoportok másik két harmadik helyezettje és a negyedik helyezettjei kiestek.

A csoport[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Csapat Pont Gy V Sz+ Sz– P+ P–
Brazília Emanuel RegoRicardo Santos (BRA) 6 3 0 6 1 139 107
Egyesült Államok Dax HoldrenStein Metzger (USA) 4 1 2 3 5 138 152
Ausztrália Andrew SchachtJoshua Slack (AUS) 4 1 2 3 4 135 138
Norvégia Bjorn MaaseideIver Horrem (NOR) 4 1 2 3 5 132 147
2004. augusztus 15. Brazília RegoSantos (BRA) 2 – 1 Norvégia MaaseideHorrem (NOR)
(21–15, 19–21, 15–10)

2004. augusztus 15. Egyesült Államok HoldrenMetzger (USA) 2 – 1 Ausztrália SchachtSlack (AUS)
(22–24, 24–22, 15–13)

2004. augusztus 17. Brazília RegoSantos (BRA) 2 – 0 Ausztrália SchachtSlack (AUS)
(21–17, 21–17)

2004. augusztus 17. Norvégia MaaseideHorrem (NOR) 2 – 1 Egyesült Államok HoldrenMetzger (USA)
(14–21, 21–15, 16–14)

2004. augusztus 19. Ausztrália SchachtSlack (AUS) 2 – 0 Norvégia MaaseideHorrem (NOR)
(21–18, 21–17)

2004. augusztus 19. Brazília RegoSantos (BRA) 2 – 0 Egyesült Államok HoldrenMetzger (USA)
(21–17, 21–10)

B csoport[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Csapat Pont Gy V Sz+ Sz– P+ P–
Németország Christoph DieckmannAndreas Scheuerpflug (GER) 5 2 1 5 3 147 140
Brazília Marcio AraujoBenjamin Insfran (BRA) 5 2 1 4 2 124 111
Kuba Francisco ÁlvarezJuan Rosell (CUB) 4 1 2 3 4 133 137
Franciaország Stephane CanetMathieu Hamel (FRA) 4 1 2 2 5 117 133
2004. augusztus 15. Brazília AraujoInsfran (BRA) 2 – 0 Franciaország CanetHamel (FRA)
(21–13, 21–14)

2004. augusztus 15. Németország DieckmannScheuerpflug (GER) 2 – 1 Kuba RossellÁlvarez (CUB)
(21–19, 19–21, 15–10)

2004. augusztus 17. Brazília AraujoInsfran (BRA) 2 – 0 Kuba RossellÁlvarez (CUB)
(23–21, 22–20)

2004. augusztus 17. Franciaország CanetHamel (FRA) 2 – 1 Németország DieckmannScheuerpflug (GER)
(17–21, 21–18, 15–10)

2004. augusztus 19. Kuba ÁlvarezRossell (CUB) 2 – 0 Franciaország CanetHamel (FRA)
(21–18, 21–19)

2004. augusztus 19. Németország DieckmannScheuerpflug (GER) 2 – 0 Brazília AraujoInsfran (BRA)
(22–20, 21–17)

C csoport[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Csapat Pont Gy V Sz+ Sz– P+ P–
Spanyolország Javier BosmaPablo Herrera (ESP) 6 3 0 6 2 150 124
Svájc Martin LacigaPaul Laciga (SUI) 5 2 1 5 2 133 117
Ausztria Nikolas BergerFlorian Gosch (AUT) 4 1 2 2 4 105 118
Ausztria Robert NowotnyPeter Gartmayer (AUT) 3 0 3 1 6 110 139
2004. augusztus 15. Svájc LacigaLaciga (SUI) 2 – 0 Ausztria NowotnyGartmayer (AUT)
(21–14, 21–14)

2004. augusztus 15. Spanyolország BosmaHerrera (ESP) 2 – 0 Ausztria BergerGosch (AUT)
(21–14, 21–13)

2004. augusztus 17. Spanyolország BosmaHerrera (ESP) 2 – 1 Svájc LacigaLaciga (SUI)
(21–19, 17–21, 15–9)

2004. augusztus 17. Ausztria BergerGosch (AUT) 2 – 0 Ausztria NowotnyGartmayer (AUT)
(21–17, 21–17)

2004. augusztus 19. Spanyolország BosmaHerrera (ESP) 2 – 1 Ausztria NowotnyGartmayer (AUT)
(21–16, 19–21, 15–11)

2004. augusztus 19. Svájc LacigaLaciga (SUI) 2 – 0 Ausztria BergerGosch (AUT)
(21–17, 21–19)

D csoport[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Csapat Pont Gy V Sz+ Sz– P+ P–
Németország Markus DieckmannJonas Reckermann (GER) 5 2 1 5 2 145 121
Svédország Bjorn BergSimon Dahl (SWE) 5 2 1 4 3 131 126
Norvégia Vegard HoidalenJorre Kjemperud (NOR) 5 2 1 4 4 148 153
Puerto Rico Raul PapaleoRamon Hernandez (PUR) 3 0 3 2 6 130 154
2004. augusztus 14. Németország DieckmannReckermann (GER) 2 – 0 Puerto Rico PapaleoHernandez (PUR)
(21–14, 21–13)

2004. augusztus 14. Svédország BergDahl (SWE) 2 – 0 Norvégia HoidalenKjemperud (NOR)
(21–13, 21–18)

2004. augusztus 16. Németország DieckmannReckermann (GER) 2 – 0 Svédország BergDahl (SWE)
(21–16, 21–15)

2004. augusztus 16. Norvégia HoidalenKjemperud (NOR) 2 – 1 Puerto Rico PapaleoHernandez (PUR)
(18–21, 21–19, 15–10)

2004. augusztus 18. Svédország BergDahl (SWE) 2 – 1 Puerto Rico PapaleoHernandez (PUR)
(19–21, 21–16, 18–16)

2004. augusztus 18. Norvégia KjemperudHoidalen (NOR) 2 – 1 Németország DieckmannReckermann (GER)
(22–24, 26–24, 15–13)

E csoport[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Csapat Pont Gy V Sz+ Sz– P+ P–
Svájc Patrick HeuscherStefan Kobel (SUI) 6 3 0 6 2 151 144
Ausztrália Julien ProsserMark Williams (AUS) 5 2 1 5 3 143 129
Kanada John ChildMark Heese (CAN) 4 1 2 3 4 132 126
Egyesült Államok Dain BlantonJeff Nygaard (USA) 3 0 3 1 6 106 133
2004. augusztus 14. Svájc HeuscherKobel (SUI) 2 – 0 Kanada ChildHeese (CAN)
(28–26, 21–18)

2004. augusztus 14. Ausztrália ProsserWilliams (AUS) 2 – 0 Egyesült Államok BlantonNygaard (USA)
(21–16, 21–14)

2004. augusztus 16. Svájc HeuscherKobel (SUI) 2 – 1 Ausztrália ProsserWilliams (AUS)
(16–21, 22–20, 15–9)

2004. augusztus 16. Kanada ChildHeese (CAN) 2 – 0 Egyesült Államok BlantonNygaard (USA)
(21–16, 21–10)

2004. augusztus 18. Ausztrália ProsserWilliams (AUS) 2 – 1 Kanada ChildHeese (CAN)
(21–13, 15–21, 15–12)

2004. augusztus 18. Svájc HeuscherKobel (SUI) 2 – 1 Egyesült Államok BlantonNygaard (USA)
(21–16, 13–21, 15–13)

F csoport[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Csapat Pont Gy V Sz+ Sz– P+ P–
Argentína Mariano BaracettiMartin Conde (ARG) 6 3 0 6 1 133 70
Dél-afrikai Köztársaság Gershon RorichColin Pocock (RSA) 5 2 1 4 3 132 134
Portugália Miguel MaiaJoao Brenha (POR) 4 1 2 3 4 124 126
Görögország Pávlosz BeligrátiszAthanásziosz Mihalópulosz (GRE) 3 0 3 1 6 85 144
2004. augusztus 14. Dél-afrikai Köztársaság RorichPocock (RSA) 2 – 1 Görögország BeligrátiszMihalópulosz (GRE)
(21–16, 24–26, 15–10)

2004. augusztus 14. Argentína BaracettiConde (ARG) 2 – 1 Portugália MaiaBrenha (POR)
(13–21, 21–16, 15–5)

2004. augusztus 16. Portugália MaiaBrenha (POR) 2 – 0 Görögország BeligrátiszMihalópulosz (GRE)
(21–14, 21–19)

2004. augusztus 16. Argentína BaracettiConde (ARG) 2 – 0 Dél-afrikai Köztársaság RorichPocock (RSA)
(21–13, 21–15)

2004. augusztus 18. Dél-afrikai Köztársaság RorichPocock (RSA) 2 – 0 Portugália BrenhaMaia (POR)
(22–20, 22–20)

2004. augusztus 18. Argentína CondeBaracetti (ARG) 2 – 0 Görögország BeligrátiszMihalópulosz (GRE)
(21–0, 21–0)
  • A görög páros sérülés miatt nem állt ki, ezért a mérkőzést az argentin páros javára írták 21–0, 21–0-s eredménnyel.

Harmadik helyezettek[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Csoport Csapat Pont Gy V Sz+ Sz– P+ P– PA
D Norvégia Vegard HoidalenJorre Kjemperud (NOR) 5 2 1 4 4 148 153 0,967
E Kanada John ChildMark Heese (CAN) 4 1 2 3 4 132 126 1,048
F Portugália Miguel MaiaJoao Brenha (POR) 4 1 2 3 4 124 126 0,984
A Ausztrália Andrew SchachtJoshua Slack (AUS) 4 1 2 3 4 135 138 0,978
B Kuba Francisco ÁlvarezJuan Rosell (CUB) 4 1 2 3 4 133 137 0,971
C Ausztria Nikolas BergerFlorian Gosch (AUT) 4 1 2 2 4 105 118 0,890

Egyenes kieséses szakasz[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Nyolcaddöntők[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

2004. augusztus 20. Brazília RegoSantos (BRA) 2 – 1 Norvégia HoidalenKjemperud (NOR)
(21–15, 19–21, 15–6)

2004. augusztus 21. Svájc LacigaLaciga (SUI) 2 – 1 Brazília AraujoInsfran (BRA)
(21–19, 19–21, 15–12)

2004. augusztus 20. Svájc HeuscherKobel (SUI) 2 – 0 Portugália BrenhaMaia (POR)
(21–18, 21–19)

2004. augusztus 20. Egyesült Államok HoldrenMetzger (USA) 2 – 1 Németország DieckmannReckermann (GER)
(21–16, 19–21, 15–13)

2004. augusztus 20. Spanyolország BosmaHerrera (ESP) 2 – 0 Svédország BergDahl (SWE)
(21–16, 21–17)

2004. augusztus 21. Kanada ChildHeese (CAN) 2 – 0 Argentína BaracettiConde (ARG)
(21–17, 21–17)

2004. augusztus 21. Ausztrália ProsserWilliams (AUS) 2 – 0 Dél-afrikai Köztársaság PocockRorich (RSA)
(21–14, 21–10)

2004. augusztus 21. Németország DieckmannScheuerpflug (GER) 2 – 0 Ausztrália SchachtSlack (AUS)
(21–19, 21–12)

Negyeddöntők[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

2004. augusztus 22. Brazília RegoSantos (BRA) 2 – 0 Svájc LacigaLaciga (SUI)
(21–13, 21–16)

2004. augusztus 22. Svájc HeuscherKobel (SUI) 2 – 0 Egyesült Államok HoldrenMetzger (USA)
(21–16, 21–19)

2004. augusztus 22. Spanyolország BosmaHerrera (ESP) 2 – 1 Kanada ChildHeese (CAN)
(22–24, 21–19, 18–16)

2004. augusztus 22. Ausztrália ProsserWilliams (AUS) 2 – 1 Németország DieckmannScheuerpflug (GER)
(16–21, 21–19, 15–10)

Elődöntők[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

2004. augusztus 23. Brazília RegoSantos (BRA) 2 – 1 Svájc HeuscherKobel (SUI)
(21–14, 19–21, 15–12)

2004. augusztus 23. Spanyolország BosmaHerrera (ESP) 2 – 0 Ausztrália ProsserWilliams (AUS)
(21–18, 21–18)

Bronzmérkőzés[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

2004. augusztus 25. Svájc HeuscherKobel (SUI) 2 – 1 Ausztrália ProsserWilliams (AUS)
(19–21, 21–17, 15–13)

Döntő[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

2004. augusztus 25. Brazília RegoSantos (BRA) 2 – 0 Spanyolország BosmaHerrera (ESP)
(21–16, 21–15)

Végeredmény[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Hely Csapat Kiemelés
1Aranyérem Arany Brazília Emanuel Rego, Ricardo Santos (BRA) 1
2Ezüstérem Ezüst Spanyolország Javier Bosma, Pablo Herrera (ESP) 15
3Bronzérem Bronz Svájc Patrick Heuscher, Stefan Kobel (SUI) 5
4. Ausztrália Julien Prosser, Mark Williams (AUS) 17
5. Svájc Martin Laciga, Paul Laciga (SUI) 3
Németország Christoph Dieckmann, Andreas Scheuerpflug (GER) 11
Egyesült Államok Dax Holdren, Stein Metzger (USA) 12
Kanada John Child, Mark Heese (CAN) 20
9. Brazília Márcio Araújo, Benjamin Insfran (BRA) 2
Németország Markus Dieckmann, Jonas Reckermann (GER) 4
Argentína Mariano Baracetti, Martín Conde (ARG) 7
Norvégia Vegard Høidalen, Jørre Kjemperud (NOR) 9
Ausztrália Andrew Schacht, Joshua Slack (AUS) 13
Svédország Björn Berg, Simon Dahl (SWE) 16
Portugália João Brenha, Miguel Maia (POR) 18
Dél-afrikai Köztársaság Colin Pocock, Gershon Rorich (RSA) 19
17. Ausztria Nikolas Berger, Florian Gosch (AUT) 10
Kuba Francisco Álvarez, Juan Rosell (CUB) 14
19. Görögország Pávlosz Beligrátisz, Athanásziosz Mihalópulosz (GRE) 6
Egyesült Államok Dain Blanton, Jeff Nygaard (USA) 8
Puerto Rico Ramon Hernandez Raúl Papaleo, You Wenhui (PUR) 21
Ausztria Peter Gartmayer, Robert Nowotny (AUT) 22
Franciaország Stephane Canet, Mathieu Hamel (FRA) 23
Norvégia Iver Horrem, Bjørn Maaseide (NOR) 24

Források[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Kapcsolódó szócikkek[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]