Bunkerezés

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Egy élőállatszállító hajó üzemanyagot vételez egy bunkerhajóról az ausztráliai Freemantle Harbour-ban
Egy élőállatszállító hajó üzemanyagot vételez egy bunkerhajóról az ausztráliai Freemantle Harbour-ban

A bunkerezés hajók felhasználási célú üzemanyagellátása egy tengeri kikötőben.[1]

A kifejezés a gőzhajók korából ered, amikor az üzemanyagot, a szenet ún. bunkerekben tárolták.[1] Napjainkban a bunker kifejezés a kőolajtermékek tartályokban való tárolásához, és a hajók üzemanyagfeltöltésének gyakorlatához és üzleti területéhez kapcsolódik. A bunkerezési műveletek a tengeri kikötőkben történnek, lefedik a "bunker" (hajó) üzemanyag tárolását és a hajókra való eljuttatását.[2] A bunkerezés magában foglalja az üzemanyag vételezésének fedélzeti logisztikáját és elosztását a rendelkezésre álló "bunkerek" (fedélzeti üzemanyagtartályok) között.[3]

Hivatkozások[szerkesztés]

  1. a b What is Bunker and Bunkering. Shipping and Freight Resource. . Puthan House. (Hozzáférés: 2016. június 27.)
  2. Bunkering. Maritime and Port Authority of Singapore (MPA). [2015. január 7-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2015. január 16.)
  3. MOHIT: Bunkering is Dangerous : Procedure for Bunkering Operation on a Ship. Marine Insight, 2010. október 19. (Hozzáférés: 2015. január 16.)

Fordítás[szerkesztés]

Ez a szócikk részben vagy egészben a Bunkering című angol Wikipédia-szócikk ezen változatának fordításán alapul. Az eredeti cikk szerkesztőit annak laptörténete sorolja fel. Ez a jelzés csupán a megfogalmazás eredetét és a szerzői jogokat jelzi, nem szolgál a cikkben szereplő információk forrásmegjelöléseként.