Vita:Catalan-sejtés
Új téma nyitásaEz a szócikk témája miatt a matematikai műhely érdeklődési körébe tartozik. Bátran kapcsolódj be a szerkesztésébe! | |
Besorolatlan | Ezt a szócikket még nem sorolták be a kidolgozottsági skálán. |
Nem értékelt | Ezt a szócikket még nem értékelték a műhely fontossági skáláján. |
Értékelő szerkesztő: ismeretlen |
Át kéne mozgatni Catalan-tétel oldalra, sztm. SyP 2006. augusztus 1., 14:29 (CEST)
Hát jó, bár egyelőre szerintem mindenki így ismeri. Péter ✎ 2006. augusztus 1., 14:31 (CEST)
Így volt ez a Négyszín-sejtéssel is, de ha egyszer bebizonyították... :) SyP 2006. augusztus 1., 15:17 (CEST)
Ez tévedés, attól, hogy valaki bebizonyitotta, a Catalan-sejtés neve nem valtozik meg. Egy matematikai állitás hiressé válhat, mint valakinek a sejtése, és valakinek a kérdése hiressé válhat mint valaki másnak a tétele. Ez utóbbira példa Szemerédi tétele, ami korábban Erdős és Turán sejtése volt, de nem nyerte el az Erdős-Turán-sejtés nevet, vagy mert nem volt annyira ismert, vagy mert e két úr sok más dolgot is sejtett. De Erdős-Turán-tételnek nevezni végképp ellentmondana a matematikai elnevezési konvencióknak és igazságtalan is lenne. Például a Waring-sejtést manapság hivják Waring-Hilbert-tételnek is (mivelhogy Waring sejtette, Hilbert igazolta) de a leggyakoribb, altalam is favorizált elnevezése: Waring-probléma. Kope 2007. február 4., 21:32 (CET)
Vettem. "What's in a name? That which we call a rose, by any other word would smell as sweet." SyP 2007. február 5., 10:52 (CET)
Erdős Pál szerint van egy c szám, hogy ha d két n-ed fokú hatvány különbsége, akkor elég nagy n-re d>nc.
[szerkesztés]ez az állítás azért nem túl erős, ha nem nézek el valamit akkor a c=0 bármilyen d-re és n-re megfelelő. Kivettem, ha valakinek szívügye/talál rá forrást vagy értelmezést/én vagyok hülye; rakja vissza. Bohocmasni vita 2012. november 22., 18:47 (CET)