Ugrás a tartalomhoz

Szerkesztő:Radics endre/próbalap

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Radics endre/próbalap
Életrajzi adatok

Radics Endre (névváltoztatás után: Bona Endre) (Törökszentmiklós, 1971. június 18. – ) magyar feltaláló, üzletember; a Spray Vitamin International Ltd. alapítója. Az ő szabadalma alapján működnek az adagolós spray alapú gyógyszerek.[1][2][3]

Élete, pályafutása[szerkesztés]

KORAI ÉVEK ÉS TANULMÁNYOK[szerkesztés]

Táncművészként

Örmény származású apa és magyar származású anya gyermeke. Kalandos gyermekkora volt, melybe tragédiából is jutott. Édesanyja korán - Endre 13 éves korában - meghalt, ekkor vált a fiatal fiú életcéljává a betegségmegelőzés, az emberek egészségügyi kondíciójának javítása

Az egészségügyi érdeklődéssel párhuzamosan tehetséges balettossá cseperedett annak ellenére is, hogy viszonylag későn kezdett el táncolni. a 20. század legjelentősebb mesterénél, Jeszenszky Endrénél tanult. Oktatója őstehetségként, tekintett rá. Bona Endre táncpedagógus, táncművész diplomáját 1991-ben szerezte meg Budapesten. Dolgozott az Operaházban, a Győri Balettben, a Szegedi Balettben. Partnerei olyan kiváló és ikonikus táncosok voltak, mint Aleszja Popova, Volf Katalin vagy Vámos Veronika. Bona Endréről Kaán Zsuzsa, tánctörténész, tánckritikus, a Táncművészet szaklap főszerkesztője, mint különleges, őserőtől sugárzó tehetségről emlékezett meg. Sokoldalúságát mutatja, hogy a balett műfaján túl szaktudását a könnyebb műfajokban, így a Rockszínház, a Madách Színház musicaljeiben és a Béke Orfeum, illetve a párizsi Moulin Rouge revüműsoraiban is kamatoztatni tudta.

Barátai tanácsára 1995-ben felhagyott a tánccal, ami nehezére esett, de megfelelő és példaértékű pályamodell híján maga is jobbnak látta lezárni életének ezt a korszakát. Kiszámíthatóbb anyagi biztonságot képzelt el magának így folytatta tanulmányait, de más területen. Második, üzleti (MBA) diplomáját 1998-ban az Egyesült Államokbeli USC Egyetemen (L.A) vette kézhez.

EGÉSZSÉGÜGYI FÓKUSZ[szerkesztés]

Táncos karrierje után, 1995-ben teljes figyelmével az egészségügy felé fordult. Kezdetben spray alapú vitaminokat forgalmazott, majd a világszabadalommal védett KareMor nevű cég spray vitamin termékeinek kizárólagos magyarországi és Kelet-Európai értékesítési vezetője lett. A termék forradalmi újítás az egészségügyi piacon. A vitaminszedés új, kényelmesebb módját kínálja gyorsabb hatásmechanizmussal. A nyálkahártyán keresztül a szervezetbe juttatott vitamin azonnal felszívódik, a véráramba kerül és a sejtekbe jutva prompt módon fejti ki jótékony hatását.

NAPJAINK[szerkesztés]

Bona Endre az egészségügy elkötelezett híveként egy olyan diagnosztikai cég létrehozásán fáradozik, mely idejekorán méri fel az egyén aktuális egészségügyi állapotát, a rizikófaktorokat. Ezután egy nemzetközi orvoscsoport javaslatokat tesz arra, hogy a preventív diagnózis alapján a kliens hogyan kerülheti el a nála kockázatként felmerülő betegségekkel való találkozást.


SAJÁT SZABADALOM[szerkesztés]

A spray technológia számtalan új egészségügyi termék létrehozásának lehetőségét kínálja. Az egyik legjelentősebb fejlesztési munka, mely egyelőre klinikai kísérleti stádiumban van Bona Endre kezdeményezése nyomán zajlik. Célja, hogy azok a fontos gyógyszerek, amelyek eddig csak injekció útján juthattak a szervezetbe – például inzulin –, Bona találmányának segítségével az egyszerűbb és kényelmesebb spray formában létezzenek, illetve könnyítsék meg a beteg emberek mindennapjait. A megoldás lehetővé tenné ugyanis, hogy bepermetezés után a szer 15 másodpercen belül a véráramba kerüljön. Bona 2002-ben megkísérelte, hogy Magyarországon a szabadalomra alapozva létrehozzon egy kutatólabóratóriumot és egy gyártóüzemet, a regnáló kormány azonban nem támogatta ezt a törekvést.

ALTERNATÍV GYÓGYÁSZAT[szerkesztés]

2006 kísérletet tett arra, hogy az alternatív kínai gyógynövényeket, illetve homeopátiás szereket, melyek mellékhatása a gyógyszerekhez képest elenyésző, viszont hatékonyságuk messze meghaladja azt, engedélyezzék Magyarországon. Az OGYI vezetőjével, a Prof. Dr. Paál Tamással folytatott tárgyalások sikerét az akkori törvényi háttér és a lobbi érdekek azonban nem tették lehetővé.


AZ EGÉSZSÉGÜGYÖN KÍVÜL[szerkesztés]

A James Palasota székház megnyitóján
A James Palasota Európai piac szerződés aláírása

Radics kulturális érdeklődése szerteágazó. Magyarország neki köszönheti a 2002-ben zajos sikert aratott Givenchy Kiállítást a Gerbeaud Palotában, ahol a sztártervező 300 kreációját csodálhatták meg a divatra fogékony érdeklődők. Az akkori magyar miniszterelnök, Medgyessy Péter fővédnökségét élvező kiállítás bevételét Bona Endre a Máltai Lovagrenden keresztül a hátrányos helyzetű gyerekeknek ajánlotta fel, míg a befolyó összeg másik részét a Tűzoltó utcai Gyermekklinika kapta.

Tanulmányok:

  • táncpedagógus, táncművész (1992), Táncművészeti Főiskola, Budapest
  • MBA (1998) USC University, Los Angeles, USA

Díjak, elismerések, tagságok:

  • Kiváló művész (1990), Madách Színház
  • Nívó-díj (1992), Táncművészek Szövetsége
  • Érdemes Táncművész (1993) International Dance Orgnization (IDO)
  • Háromszoros magyar bajnok, show tánc (ballet duett, pas de deux)(IDO)
  • Kétszeres európa bajnok, show tánc (ballet duett, pas de deux)(IDO)
  • Tagja a Magyar Táncművészek Szövetségének


Főbb szerepei:

  • Macskák (Mefisztulész)
  • Diótörő (herceg)
  • Kékszakállú herceg vára (Varázsló)
  • Porgie és Bess (Imre Zoltán)
  • West Side Story
  • József és testvérei
  • Evita
  • Jézus Krisztus szupersztár
  • Hair
  • Sakk
  • Nyomorultak
  • Miss Saigon
  • Spartacus
  • Cristoforo
  • A hattyúk tava (herceg)

Az üzleti életben elért díjak, elismerések:

  • 1999 - gyémánt év értékesítője díj (Karemor International)
  • 2000 - koronás nagykövet díj (Karemor International)
  • 2001- Hall of the fame díj (Karemor International)
  • 2002 -Európa év értékesítője díj (Karemor International)
  • 2003 -Világ csapat tagja díj (Karemor International)
  • 2004 - Fair play díj (Kermor International)

HOBBI[szerkesztés]

Vitorlázás, futás, a spiritualitás tanulmányozása.spirituális tanácsadás. Ilyen minőségében a Magyar Mágus Szövetség Egyesület alapító-elnöke, szellemi vezetője. A spray technológia számtalan új egészségügyi termék létrehozásának lehetőségét kínálja. Talán az egyik legjelentősebb fejlesztési munka a magyar Radics D. Endre találmánya nyomán zajlik.[4] Az új szabadalom klinikai kísérleti stádiumban van. Céluk, hogy fontos gyógyszerek, amelyek ez idáig csak injekció útján juthattak a szervezetbe, Radics találmányának segítségével az egyszerűbb és kényelmesebb spray formában létezzenek.

Az új technika lényege, hogy a hatóanyagok a flakonból mikrooldat formájában a szájba jutnak. Ezután a nyálkahártyán keresztül másodperceken belül felszívódnak a véráramba, és rövid időn belül a szervezet minden részébe eljutnak, így közvetlenül a bőr alsó rétegeibe is. Nem kell tehát például tablettát lenyelnünk, mégis élvezhetjük a vitaminok, ásványi anyagok, gyógynövények és gyógyszerek pozitív hatásait.

A módszer előnye a gyorsaság, a hatékonyság és a tisztaság. Ha tablettát veszünk be, vagy más hagyományos formát választunk - például folyadék, kapszula, por -, akkor először az emésztőrendszeren haladnak keresztül a hatóanyagok, és sokszor órákat kell várnunk arra, hogy felszívódni, valamint hasznosulni tudjanak. A spray viszont azonnali hatást ér el. Hatékonysága felülmúl minden eddig ismert olyan hatóanyag-beviteli módszert, amely alkalmas tömeges használatra is.


[5] [6] [7]

Jegyzetek[szerkesztés]

   Jump up ↑ WIPO online adatbázis: WO/2004/000274. (Hozzáférés: 2013. december 22.)
   Jump up ↑ Vitray Tamás interjúja Radics Endrével
   Jump up ↑ Spray Vitamin International
   Jump up ↑ Givenchy Exibition 2002 Budapest donated millions children founds


Források[szerkesztés]