Sablon:Filmkocka
|
Ez a sablon elavult, kinézetében és/vagy kódjában is meg kellene újítani. Ha új változatot készítesz, ügyelj a sablonkészítési irányelvekre. A sablont elhelyező szerkesztő a következő indoklást adta: Ne használd! Új, egyértelműbb sablon van használatban: {{filmkocka480}} (?) |
|
Film vagy tévéműsor képkockája Ez a kép jogvédett film vagy televízió-műsor képkockája, amely Magyarországon az idézés (Szjt. 34. § (1) bek.), az Amerikai Egyesült Államokban a fair use (17. U.S.C. § 107.) szabályai szerint használható fel. Az idézett rész terjedelme nem lehet nagyobb, mint amennyit az idézés célja indokol; továbbá követnie kell a nem szabad tartalom felhasználására vonatkozó irányelvet. A feltöltött kép forrását minden esetben fel kell tüntetni, maximális mérete 480×480 pixel lehet. Ha sikerült kapcsolatba lépned a jogtulajdonosokkal, és engedélyezték a kép felhasználását, jelezd a kép lapján az információk Engedély pontjában!
This is a screenshot of a copyrighted movie or television program. It is not under a free license but Hungarian copyright law allows everyone to use it with the notation of the author under the rules of quotation. In the United States, it can be used under the legal concept fair use. |
Ezzel a sablonnal jelezheted, ha egy kép egy mozi- vagy tévéfilmből származik; az ilyen képek feltölthetőek a magyar Wikipédiára. (Ez nem vonatkozik azokra az esetekre, amikor a filmen valamilyen a filmtől függetlenül jogvédett tartalom látható, például egy festményt vesz fel a kamera. Ha azonban a festmény valamely technikai hiba miatt nem felismerhető, akkor a filmkocka feltölthető)
A jogvédett film vagy televízióműsor képkockáját ábrázoló képek leíró lapján a szerkesztés fülre kattintva helyezd el a „Licenc” szakaszba ezt:
{{filmkocka}}
, ha nincs ilyen szakasz, akkor ezt:
===Licenc=== {{filmkocka}}.
Ha a képen már van egy {{nincslicenc}}
(?) sablon, és biztos vagy abban, hogy a kép valóban filmkockát ábrázol (és nem mondjuk {{poszter}}
-t, vagy mást), az új sablon elhelyezése után távolítsd el a nemlétező licencre utaló {{nincslicenc}}
(?) vagy {{nincsforrás}}
sablonokat a kép leírólapjáról.
Minden esetben jelöld meg az általad feltöltött képeknél a kép forrását is!
Megjegyzés: Ha feltöltéskor kiválasztod, hogy filmkockát töltesz fel, akkor értelemszerűen ezt a sablont nem kell a képleírásba is elhelyezni, az automatikusan megtörténik.