2017-es wimbledoni teniszbajnokság – vegyes páros

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez
2017-es wimbledoni teniszbajnokság
vegyes páros
Címvédőkbrit Heather Watson,
finn Henri Kontinen
GyőztesekGBR Jamie Murray,
SUI Martina Hingis

 ← 201620172018 → 
2017-es wimbledoni teniszbajnokság
versenyszámai
Férfi egyes
Női egyes
Férfi páros
Női páros
Vegyes páros
2017-es Grand Slam-tornák
vegyes páros tornái
Australian Open
Roland Garros
Wimbledon
US Open

Ez a szócikk tartalmazza a 2017-es wimbledoni teniszbajnokság vegyes páros mérkőzéseinek részletes eredményeit.

A cím védője a brit Heather Watson és a finn Henri Kontinen párosa volt, akik ebben az évben is a döntőbe jutottak. Ellenfelük a döntőben az első kiemelt Jamie MurrayMartina Hingis angol-svájci páros lett. A döntőt a Murray–Hingis páros 6–4, 6–4 arányban nyerte, ezzel vegyes párosban mindketten második wimbledoni trófeájukat szerezték.

Kiemeltek[szerkesztés]

  1. GBR Jamie Murray / SUI Martina Hingis (Győztes)
  2. BRA Bruno Soares / RUS Jelena Vesznyina (elődöntő)
  3. POL Łukasz Kubot / TPE Csan Jung-zsan (visszaléptek)
  4. CRO Ivan Dodig / IND Szánija Mirza (harmadik kör)
  5. FRA Édouard Roger-Vasselin / CZE Andrea Hlaváčková (második kör)
  6. USA Rajeev Ram / AUS Casey Dellacqua (második kör)
  7. RSA Raven Klaasen / SLO Katarina Srebotnik (második kör)
  8. NED Jean-Julien Rojer / TPE Csan Hao-csing (második kör)
  9. COL Juan Sebastián Cabal / USA Abigail Spears (harmadik kör)
  10. IND Róhan Bópanna / CAN Gabriela Dabrowski (negyeddöntő)
  11. CAN Daniel Nestor / SLO Andreja Klepač (harmadik kör)
  12. BLR Makszim Mirni / RUS Jekatyerina Makarova (harmadik kör)
  13. PAK Aisam-ul-Haq Qureshi / GER Anna-Lena Grönefeld (második kör)
  14. POL Marcin Matkowski / CZE Květa Peschke (második kör)
  15. NZL Michael Venus / CZE Barbora Krejčíková (harmadik kör)
  16. CZE Roman Jebavý / CZE Lucie Hradecká (harmadik kör)

Főtábla[szerkesztés]

  • Q = selejtezőből feljutott
  • WC = szabadkártyás
  • LL = szerencsés vesztes
  • ALT = helyettes
  • PR = védett ranglista
  • r = feladta
  • w/o = az ellenfél visszalépett
  • d = kizárták

Döntők[szerkesztés]

  Negyeddöntők Elődöntők Döntő
                                       
  1 GBR Jamie Murray
SUI Martina Hingis
6 6  
WC GBR Ken Skupski
GBR Jocelyn Rae
4 4  
  1 GBR Jamie Murray
SUI Martina Hingis
6 7  
  BRA Marcelo Demoliner
ESP María José Martínez Sánchez
2 5  
BRA Marcelo Demoliner
ESP María José Martínez Sánchez
6 2 6
  CRO Mate Pavić
UKR Ljudmila Kicsenok
3 6 3  
    1 GBR Jamie Murray
SUI Martina Hingis
6 6
  FIN Henri Kontinen
GBR Heather Watson
4 4
  10 IND Róhan Bópanna
CAN Gabriela Dabrowski
77 4 5  
FIN Henri Kontinen
GBR Heather Watson
64 6 7  
FIN Henri Kontinen
GBR Heather Watson
6 66 6
  2 BRA Bruno Soares
RUS Jelena Vesznyina
4 78 3  
GER Andre Begemann
USA Nicole Melichar
5 4
  2 BRA Bruno Soares
RUS Jelena Vesznyina
7 6  

Felső ág[szerkesztés]

1. csoport[szerkesztés]

Első kör   Második kör   Harmadik kör   Negyeddöntők
 
    1 GBR Jamie Murray
SUI Martina Hingis
6 6  
WC GBR Neal Skupski
GBR Anna Smith
7 6     WC GBR Neal Skupski
GBR Anna Smith
3 0  
WC GBR Joe Salisbury
GBR Katy Dunne
5 3       1 GBR Jamie Murray
SUI Martina Hingis
6 6  
Alt NED W Koolhof
NED D Schuurs
4 3       16 CZE Roman Jebavý
CZE Lucie Hradecká
3 4  
WC GBR Liam Broady
GBR Naomi Broady
6 6     WC GBR Liam Broady
GBR Naomi Broady
4 5
    16 CZE Roman Jebavý
CZE Lucie Hradecká
6 7  
      1 GBR Jamie Murray
SUI Martina Hingis
6 6
      WC GBR Ken Skupski
GBR Jocelyn Rae
4 4
    12 BLR Makszim Mirni
RUS Jekatyerina Makarova
6 6  
ARG Andrés Molteni
SUI Xenia Knoll
2 5     GER Philipp Petzschner
BEL Kirsten Flipkens
1 3  
GER Philipp Petzschner
BEL Kirsten Flipkens
6 7       12 BLR Makszim Mirni
RUS Jekatyerina Makarova
7 4 7
IND Divij Sharan
CHN Jang Csao-hszüan
3 4       WC GBR Ken Skupski
GBR Jocelyn Rae
5 6 9  
WC GBR Ken Skupski
GBR Jocelyn Rae
6 6     WC GBR Ken Skupski
GBR Jocelyn Rae
6 7
    5 FRA Édouard Roger-Vasselin
CZE Andrea Hlaváčková
4 5  
 

2. csoport[szerkesztés]

Első kör   Második kör   Harmadik kör   Negyeddöntők
 
    Alt GBR Brydan Klein
GBR Harriet Dart
1 4  
USA Scott Lipsky
RUS Alla Kudrjavceva
4 64     AUS John Peers
GER Sabine Lisicki
6 6  
AUS John Peers
GER Sabine Lisicki
6 77       AUS John Peers
GER Sabine Lisicki
4 6 5  
AUS J-P Smith
USA Sloane Stephens
3 6 7       BRA Marcelo Demoliner
ESP MJ Martínez Sánchez
6 3 7  
BRA Marcelo Demoliner
ESP MJ Martínez Sánchez
6 3 9     BRA Marcelo Demoliner
ESP MJ Martínez Sánchez
6 6
    14 POL Marcin Matkowski
CZE Květa Peschke
2 4  
      BRA M Demoliner
ESP MJ Martínez Sánchez
6 2 6
      CRO Mate Pavić
UKR Ljudmila Kicsenok
3 6 3
    9 COL JS Cabal
USA Abigail Spears
6 77  
USA Nicholas Monroe
USA Asia Muhammad
5 4     NZL Artem Sitak
UKR Olha Szavcsuk
2 65  
NZL Artem Sitak
UKR Olha Szavcsuk
7 6       9 COL JS Cabal
USA Abigail Spears
65 7 3
CRO Mate Pavić
UKR Ljudmila Kicsenok
6 77       CRO Mate Pavić
UKR Ljudmila Kicsenok
77 5 6  
NZL Marcus Daniell
CRO Darija Jurak
3 63     CRO Mate Pavić
UKR Ljudmila Kicsenok
6 7
    7 RSA Raven Klaasen
SLO Katarina Srebotnik
4 5  
 

Alsó ág[szerkesztés]

3. csoport[szerkesztés]

Első kör   Második kör   Harmadik kör   Negyeddöntők
 
    8 NED Jean-Julien Rojer
TPE Csan Hao-csing
4 65  
BRA André Sá
USA Raquel Atawo
5 77 10     CRO Nikola Mektić
CRO Ana Konjuh
6 77  
CRO Nikola Mektić
CRO Ana Konjuh
7 63 12       CRO Nikola Mektić
CRO Ana Konjuh
65 2  
IND Lijendar Pedzs
CHN Hszü Ji-fan
7 3 2       10 IND Róhan Bópanna
CAN Gabriela Dabrowski
77 6  
FRA Fabrice Martin
ROU Raluca Olaru
5 6 6     FRA Fabrice Martin
ROU Raluca Olaru
62 5
    10 IND Róhan Bópanna
CAN Gabriela Dabrowski
77 7  
      10 IND Róhan Bópanna
CAN Gabriela Dabrowski
77 4 5
      FIN Henri Kontinen
GBR Heather Watson
64 6 7
    13 PAK A-u-H Qureshi
GER Anna-Lena Grönefeld
1 3  
SRB Nenad Zimonjić
BLR Viktorija Azaranka
3 4     FIN Henri Kontinen
GBR Heather Watson
6 6  
FIN Henri Kontinen
GBR Heather Watson
6 6       FIN Henri Kontinen
GBR Heather Watson
77 6
Alt JPN Yusuke Watanuki
JPN Ninomija Makoto
4 6 6       4 CRO Ivan Dodig
IND Szánija Mirza
64 4  
RUS Dmitrij Turszunov
AUS D Gavrilova
6 3 4     Alt JPN Yusuke Watanuki
JPN Ninomija Makoto
65 2
    4 CRO Ivan Dodig
IND Szánija Mirza
77 6  
 

4. csoport[szerkesztés]

Első kör   Második kör   Harmadik kör   Negyeddöntők
 
    6 USA Rajeev Ram
AUS Casey Dellacqua
6 3 13  
WC GBR Dominic Inglot
GBR Laura Robson
3 4     GER Andre Begemann
USA Nicole Melichar
1 6 15  
GER Andre Begemann
USA Nicole Melichar
6 6       GER Andre Begemann
USA Nicole Melichar
6 64 7  
Alt USA James Cerretani
CZE Renata Voráčová
7 4 2       11 CAN Daniel Nestor
SLO Andreja Klepač
3 77 5  
IND Purav Raja
JPN Hozumi Eri
5 6 6     IND Purav Raja
JPN Hozumi Eri
2 5
    11 CAN Daniel Nestor
SLO Andreja Klepač
6 7  
      GER Andre Begemann
USA Nicole Melichar
5 4
      2 BRA Bruno Soares
RUS Jelena Vesznyina
7 6
    15 NZL Michael Venus
CZE Barbora Krejčíková
4 6 6  
Alt GBR Cameron Norrie
GBR Katie Swan
3 5     RUS Mihail Jelgin
AUS An Rodionova
6 3 4  
RUS Mihail Jelgin
AUS Anastasia Rodionova
6 7       15 NZL Michael Venus
CZE Barbora Krejčíková
77 4 2
USA Jack Sock
USA Madison Keys
6 6       2 BRA Bruno Soares
RUS Jelena Vesznyina
64 6 6  
ARG Guillermo Durán
POL Alicja Rosolska
4 4     USA Jack Sock
USA Madison Keys
3 6 5
    2 BRA Bruno Soares
RUS Jelena Vesznyina
6 3 7  
 

Jegyzetek[szerkesztés]

Források[szerkesztés]