2012-es Guangzhou International Women’s Open – egyéni

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez
2012-es Guangzhou International Women’s Open
egyéni
GyőztesTajvan Hszie Su-vej

 ← 201120122013 → 
2012-es Guangzhou International Women’s Open
versenyszámai
Egyéni  Páros

Ez a szócikk tartalmazza a 2012-es Guangzhou International Women’s Open egyéni mérkőzéseit.

A címvédő az ötödik kiemelt Chanelle Scheepers volt, aki ezúttal a negyeddöntőben kikapott a lengyel Urszula Radwańskától. A tornagyőzelmet a tajvani Hszie Su-vej szerezte meg, miután a fináléban 6–3, 5–7, 6–4-re felülmúlta a brit Laura Robsont. A mérkőzés során Hszie már 6–3, 5–3 vezetett, s öt meccslabdához jutott, de egyiket sem tudta kihasználni. Robson zsinórban hét játékot nyert meg ezt követően, s 3–0-s nyerésre állt a döntő játszmában, de a tajvani játékosnak sikerült fordítania 5–3-ra, illetve 6–4-re. Hszie pályafutása második egyéni diadalát aratta, az elsőt 2012 elején Kuala Lumpurban szerezte meg. Az 1990-es években aktív, és hat győzelmet elérő Vang Sze-ting után második tajvaniként sikerült WTA-tornát nyernie egyéniben. Robson 1990 óta az első brit női játékos volt, aki fináléba jutott.[1]

Kiemeltek[szerkesztés]

  1. francia Marion Bartoli (első kör, feladta)
  2. kínai Cseng Csie (második kör)
  3. román Sorana Cîrstea (elődöntő)
  4. lengyel Urszula Radwańska (elődöntő)
  5. Dél-Afrika Chanelle Scheepers (negyeddöntő)
  6. román Monica Niculescu (első kör)
  7. kínai Peng Suaj (negyeddöntő)
  8. francia Alizé Cornet (negyeddöntő)

Főtábla[szerkesztés]

  • Q = kvalifikációból felkerült
  • WC = szabadkártyás
  • R = feladta
  • w/o = az ellenfél visszalépett
  • LL = szerencsés vesztes
  • ALT = helyettes

Döntők[szerkesztés]

  Elődöntők Döntő
                         
  Tajvan Hszie Su-vej 6 3 6  
4 lengyel Urszula Radwańska 1 6 0  
    Tajvan Hszie Su-vej 6 5 6
    brit Laura Robson 3 7 4
3 román Sorana Cîrstea 4 2
  brit Laura Robson 6 6  

Felső ág[szerkesztés]

1. kör   2. kör   Negyeddöntők   Elődöntők
1 francia Marion Bartoli 3 R  
LL Tajvan Csang Kaj-csen 4     LL Tajvan Csang Kaj-csen 0 3  
  orosz Nyina Bratcsikova 5 3     Tajvan Hszie Su-vej 6 6  
Tajvan Hszie Su-vej 7 6         Tajvan Hszie Su-vej 6 6  
  USA Julia Cohen 61 5       francia Mathilde Johansson 3 0  
WC kínai Cseng Szaj-szaj 7 7     WC kínai Cseng Szaj-szaj 2 6 5
  francia Mathilde Johansson 7 6     francia Mathilde Johansson 6 4 7  
6 román Monica Niculescu 5 2       Tajvan Hszie Su-vej 6 3 6
4 lengyel Urszula Radwańska 7 6       lengyel Urszula Radwańska 1 6 0
magyar Czink Melinda 61 2     4 lengyel Urszula Radwańska 6 6  
francia Pauline Parmentier 5 6 3     Luxemburg Mandy Minella 2 3  
Luxemburg Mandy Minella 7 3 6       4 lengyel Urszula Radwańska 6 7
magyar Babos Tímea 1 3       5 Dél-Afrika Chanelle Scheepers 1 5  
szerb Bojana Jovanovski 6 6       szerb Bojana Jovanovski 4 1
WC kínai Vang Csiang 0 3     5 Dél-Afrika Chanelle Scheepers 6 6  
5 Dél-Afrika Chanelle Scheepers 6 6  

Alsó ág[szerkesztés]

1. kör   2. kör   Negyeddöntők   Elődöntők
8 francia Alizé Cornet 6 1  
  orosz Alekszandra Panova 3 1 R     8 francia Alizé Cornet 6  
  fehérorosz Volha Havarcova 7 6     fehérorosz Volha Havarcova 4 R  
Q kazah Zarina Diyas 5 2       8 francia Alizé Cornet 4 3  
Q Thaiföld Luksika Kumkhum 2 1       3 román Sorana Cîrstea 6 6  
WC kínai Tuan Jing-jing 6 6     WC kínai Tuan Jing-jing 1 60
Q kínai Hu Jüe-jüe 2 5     3 román Sorana Cîrstea 6 7  
3 román Sorana Cîrstea 6 7       3 román Sorana Cîrstea 4 2
7 kínai Peng Suaj 7 6       brit Laura Robson 6 6
japán Morita Ajumi 63 0     7 kínai Peng Suaj 6 6  
Q Thaiföld Nudnida Luangnam 65 6 6     Q Thaiföld Nudnida Luangnam 2 1  
ausztrál Jarmila Gajdošová 7 4 2       7 kínai Peng Suaj 5 7 2
spanyol M-T Torró-Flor 2 1 R       brit Laura Robson 7 5 6  
brit Laura Robson 6 3       brit Laura Robson 6 6
Tajvan Csan Jung-zsan 3 R     2 kínai Cseng Csie 3 3  
2 kínai Cseng Csie 5  

Selejtezők[szerkesztés]

Kiemeltek[szerkesztés]

  1. ausztrál Casey Dellacqua (második kör)
  2. spanyol Lara Arruabarrena Vecino (második kör)
  3. szlovák Jana Čepelová (első kör)
  4. Tajvan Csang Kaj-csen (harmadik kör, szerencsés vesztes)
  5. orosz Valerija Szavinih (harmadik kör)
  6. japán Szema Erika (második kör)
  7. olasz Alberta Brianti (első kör, feladta)
  8. Thaiföld Tamarine Tanasugarn (második kör, feladta)

Főtáblára jutottak[szerkesztés]

  1. kazah Zarina Diyas
  2. kínai Hu Jüe-jüe
  3. Thaiföld Nudnida Luangnam
  4. Thaiföld Luksika Kumkhum

Szerencsés vesztes[szerkesztés]

  1. Tajvan Csang Kaj-csen

Selejtezőtábla[szerkesztés]

Első selejtezőág[szerkesztés]

  1. kör 2. kör 3. kör (feljutásért)
                                       
  1 ausztrál Casey Dellacqua 6 6    
WC kínai Jen Csen 1 1    
  1 ausztrál Casey Dellacqua 3 4    
    kazah Zarina Diyas 6 6    
  orosz Alla Kudrjavceva 3 5  
    kazah Zarina Diyas 6 7    
    kazah Zarina Diyas 6 6  
  5 orosz Valerija Szavinih 3 4  
    USA Tetyana Luzsanszka 6 6  
WC kínai Lu Hsziao-csing 0 0  
  USA Tetyana Luzsanszka 2 4  
  5 orosz Valerija Szavinih 6 6    
japán Szema Jurika 2 0  
  5 orosz Valerija Szavinih 6 6    

Második selejtezőág[szerkesztés]

  1. kör 2. kör 3. kör (feljutásért)
                                       
  2 spanyol Lara Arruabarrena Vecino 6 3 6  
WC kínai Tang Hao-csen 3 6 2  
  2 spanyol Lara Arruabarrena Vecino 3 2    
  kínai Csao Ji-csing 6 6    
  kínai Csao Ji-csing 6 6  
    ukrán Olha Szavcsuk 2 3    
    kínai Csao Ji-csing 0 6 2
    kínai Hu Jüe-jüe 6 3 6
  ALT kínai Liu Csang 3 3  
kínai Hu Jüe-jüe 6 6  
kínai Hu Jüe-jüe 6 6  
  6 japán Szema Erika 4 3    
francia Irena Pavlovic 6 1 R
  6 japán Szema Erika 3 6  

Harmadik selejtezőág[szerkesztés]

  1. kör 2. kör 3. kör (feljutásért)
                                       
  3 szlovák Jana Čepelová 3 4    
  Hongkong Cőng Ling 6 6    
  Hongkong Cőng Ling 6 3 2  
    Thaiföld Nudnida Luangnam 3 6 6  
  Thaiföld Nudnida Luangnam 6 6  
    Tajvan Csan Csin-vej 2 2    
    Thaiföld Nudnida Luangnam 6 6  
    Thaiföld Varatchaya Wongteanchai 1 4  
    kínai Szun Seng-nan 6 6  
  kínai Han Hszin-jün 2 1  
  kínai Szun Seng-nan 3 4  
  Thaiföld Varatchaya Wongteanchai 6 6    
Thaiföld Varatchaya Wongteanchai 7 5  
  7 olasz Alberta Brianti 64 1 R  

Negyedik selejtezőág[szerkesztés]

  1. kör 2. kör 3. kör (feljutásért)
                                       
  4 Tajvan Csang Kaj-csen 6 6    
  japán Aojama Súko 1 2    
  4 Tajvan Csang Kaj-csen 6 6    
    japán Nara Kurumi 3 2    
  kínai Hszü Ji-fan 5 0  
    japán Nara Kurumi 7 6    
    4 Tajvan Csang Kaj-csen 2 6 0
    Thaiföld Luksika Kumkhum 6 4 6
    Thaiföld Luksika Kumkhum 6 6  
  román Mădălina Gojnea 0 2  
  Thaiföld Luksika Kumkhum 4  
  8 Thaiföld Tamarine Tanasugarn 1 R    
WC kínai Jang Ce 0 5  
  8 Thaiföld Tamarine Tanasugarn 6 7    

Jegyzetek[szerkesztés]

  1. Hsieh Edges Robson, Conquers Guangzhou. WTA Tennis, 2012. szeptember 22. (Hozzáférés: 2012. szeptember 22.)

Források[szerkesztés]