Év Levéltára díj

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
A lap korábbi változatát látod, amilyen CommonsDelinker (vitalap | szerkesztései) 2021. március 3., 22:27-kor történt szerkesztése után volt. Ez a változat jelentősen eltérhet az aktuális változattól. (A(z) Az_Év_Levéltára_díj_2017.jpg nevű fájlt Fitindia törölte a Commonsból: „No permission since 23 November 2020”)

Az Év Levéltára díj a Magyar Levéltárosok Egyesülete által 2012-ben alapított díj, amely évente kerül kiosztásra, és az elmúlt évben kiemelkedő szakmai tevékenységet végző magyarországi levéltári intézmény elismerését szolgálja.

Odaítélésének módja

A díj elnyerésére az egyesület évente pályázatot ír ki, amelyre az intézmények a tervezett rendezvények programtervével pályázhatnak. A díjazott intézmény ugyanis a díjjal együtt egy keretösszeget kap, amely egyrészt a díjátadó és egyben a díjazott levéltár szakmai munkáját innovatív módon bemutató rendezvényre, másrészt egyéb pedagógiai és közművelődési programokra fordítható. A pályázatokat a Magyar Levéltárosok Egyesülete elnöksége által felkért, az egyesület egykori elnökeiből álló szakmai zsűri bírálja el a vezető levéltári szakfelügyelő írásbeli véleményének figyelembe vételével. A pályázat elbírálásánál előnyben részesítik az innovatív megoldásokat alkalmazó, az infokommunikációs lehetőségeket kihasználó, közönségbarát, költséghatékony programokat és fejlesztéseket.

2018. december 4-én a Magyar Levéltárosok Egyesülete választmánya úgy döntött, hogy 2018-tól kezdve páros években egy kisebb levéltárat (a települési önkormányzatok, köztestületek, közalapítványok, felsőoktatási és egyházi intézmények levéltárai, a nyilvános magánlevéltárak, valamint a Környezetvédelmi és Vízügyi Levéltár közül), páratlan években pedig egy nagyobb levéltárat (a Magyar Nemzeti Levéltár taglevéltárai, Budapest Főváros Levéltára, Hadtörténelmi Levéltár közül) díjaznak.

Eddigi nyertesei

  1. Budapest Főváros Levéltára[1]
  2. Kalocsai Főegyházmegyei Levéltár [2]
  3. Magyar Nemzeti Levéltár Hajdú-Bihar Megyei Levéltára [3]
  4. Magyar Nemzeti Levéltár Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Levéltára[4]
  5. Magyar Nemzeti Levéltár Veszprém Megyei Levéltára[5]
  6. Magyar Nemzeti Levéltár Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Levéltára [6]
  7. Vác Város Levéltára[7]
  8. Magyar Nemzeti Levéltár Vas Megyei Levéltára[8]

Jegyzetek

Kapcsolódó oldalak